Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Коли б тобі бажав я сліз, і муки, Симоненко Василь 📚 - Українською

Читати книгу - "Коли б тобі бажав я сліз, і муки, Симоненко Василь"

12
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Коли б тобі бажав я сліз, і муки" автора Симоненко Василь. Жанр книги: 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Коли б тобі бажав я сліз, і муки, Симоненко Василь» була написана автором - Симоненко Василь, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Класика".
Поділитися книгою "Коли б тобі бажав я сліз, і муки, Симоненко Василь" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Коли б тобі бажав я сліз, і муки,

І кари найстрашнішої бажав,

Я б не викручував Твої тендітні руки

І в хмурім підземеллі не держав.

Ні, я б не став тебе вогнем палити,

З тобою б розквитався без жалю:

Я б побажав тобі когось отак любити,

Як я тебе люблю!

Аналіз вірша “Коли б тобі бажав я сліз, і муки” Симоненка

Вірш написаний у 1957 році, коли поету було всього 22 роки. Цілком зрозуміло, що більшість творів у такому віці було присвячено коханню. Поезія увійшла до збірки "Тиша і грім" – єдиної, яка була надрукована за життя поета у 1962 році (крім збірки поезій, за життя поета була опублікована тільки казка "Цар Плаксій і Лоскотон"). Після цього автор зазнавав переслідувань, побиття правоохоронними органами через розслідування злочинів НКВС і помер у 1963 році у віці всього 28 років. Завдяки зусиллям друзів до наших часів дійшла частина його віршів, значна частина яких присвячена коханню у всіх його проявах.

Вірш "Коли б тобі бажав я сліз і муки" належить до сучасних шедеврів інтимної лірики.

Головна ідея твору – кожна людина заслуговує на щасливе і взаємне кохання, оскільки нещаслива з якихось причин любов – найстрашніша мука.

Ліричний герой шалено закоханий, проте його обраниця не дозволяє йому бути щасливим. У чому проблема – в ігноруванні, зраді, різниці у світогляді – ліричний герой не пояснює.

Автор не описує цю дівчину чи жінку ніяк, тому ця героїня є узагальненим образом, кожен читач, який відчуває щось подібне до емоцій ліричного героя, може уявити на місці героїні власну кохану. Це робить твір більш близьким до кожного читача.

У творі використані такі художні засоби:

Епітети – "тендітні", "хмуре";

Гіпербола – "найстрашнішої кари";

Градація – "сліз – муки – кари", "викручував руки – підземелля – вогнем палити". Останнім пунктом у наростанні мук в схемі градації стає нерозділене кохання;

Інверсія – "І кари найстрашнішої бажав";

Повтори – "я б", "любити/люблю".

Вірш фактично протиставляє відчуття фізичні і емоційні. Фізичні почуття показані яскраво і різноманітно – механічний вплив (викручування рук), холод і темрява (підземелля), опік вогнем. Емоційні страждання показані лише в одному аспекті – нерозділене кохання.

Важливе значення у вірші має слово "розквитався" – воно вказує не просто на образу, а на справедливу розплату за щось.

Символи, що використані у вірші:

Підземелля – неволя, страждання, страх, таємниця, безвихідь;

Вогонь – символ і тепла, і світла, і прогресу, і страждань.

Символіка показує розмаїтість і суперечливість тих почуттів, які мучать ліричного героя.

Твір має перехресне римування. У другій строфі останній рядок урізаний і це створює смисловий акцент саме на цій фразі – "як я тебе люблю!".

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Коли б тобі бажав я сліз, і муки, Симоненко Василь», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Коли б тобі бажав я сліз, і муки, Симоненко Василь» жанру - 💙 Класика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Коли б тобі бажав я сліз, і муки, Симоненко Василь"