💛 Міське фентезі
Проклята, Наталка Смеречинська - Читати Книгу 📘 Онлайн Українською Мовою 💙💛 Безкоштовно
Діти не відповідають за вчинки батьків? А якщо це не так... Якщо вчинок предків наклав прокляття на все твоє життя, а ти про це навіть не здогадуєшся. Як би хотілося Олені й далі не знати про жахливу історію своєї родини та минуле все одно повертається. І тепер дівчині разом з новими друзями конче потрібно розплутати всі загадки й знайти всі...
413
0
Читати всі книги автора:Наталка Смеречинська
Читати книжку
Мої сімейні обставини, Анна Лерой - Читати Книгу 📘 Онлайн Українською Мовою 💙💛 Безкоштовно
Лайм Вікторі Флейм у розпачі: старший брат загинув за підозрілих обставин, і тепер вся влада в землях Флейм належить дядькові. А він уже підписав шлюбний договір, навіть не спитавши згоди нареченої. Залишилося менше тижня до весілля! От тільки Лайм не сидітиме, склавши руки. Настав час їй вирушити туди, де пройшло її дитинство, і самій вирішувати...
442
0
Читати всі книги автора:Анна Лерой
Читати книжку

Що таке міське фентезі? Це жанр літератури, який заснований на міській міфології — сукупності вірувань, уявлень і страхів людей, що живуть у сучасних містах. Міське фентезі поєднує у собі:

Читати найкращі книжки Міське фентезі українською мовою безкоштовно на сайті readukrainianbooks.com
 • фентезі;
 • містику;
 • реалізм;та навіть:
 • романтизм;
 • соціально-побутові описи;
 • детектив;
 • романи жахів;
 • соціально-філософське дослідження.

Також розповіді можуть торкатися історичних тем, сучасності та футуризму.

Які ж особливості міського фентезі?

Найголовнішою особливістю є те, що події відбуваються у місті. Також така книга має свій містичний мотив, який заснований на уже згадуваній міській міфології, а багато деталей з життя міста, його особливості автори описують прискіпливо та детально.

А що по історії цього жанру?

Корені міського фентезі сягають аж до готичної прози та окультних детективів, у яких поєднувалися важливі поняття: містика, детектив та урбаністично-композиційні декорації. Саме ж поняття «міське фентезі» почало вживатися аж у 1980-90-х в оглядах та журналах. Також існує «фольклорний» різновид міського фентезі, що заснований на мотивах побутового анекдоту.

Представники міського фентезі

Читати книжки українською мовою Міське фентезі безкоштовно на сайті readukrainianbooks.com

Найяскравішим представником жанру є Генрі Олді, зі своїм «Нам тут жити». У цьому творі місто постає у зовсім новому середовищі перебування людини. Зі своїми духами, привидами та надприродними істотами, адже мешканці повернулися до давно забутого язичництва: п’ята конфорка — місце для жертвоприношень, а вулицями міста їздять мотокентаври. Заслуговують на увагу і Наталія Матолінець — «Варта у грі», Дара Корній — «Горихмарник».

Піонером у російському міському фентезі вважають Миколу Гоголя у творі «Петербурзькі повісті». А ідеалом — Михайла Булгакова з його епатажним «Майстром та Маргаритою»…

Де читати книги цього та інших жанрів?

Щоб почитати сучасні та класичні книги українською прописуємо у пошуковику сайт readukrainianbooks.com, і гайда дізнаватися щось нове!

А знаєте чому краще обрати саме наш сайт? Ось кілька наших переваг:

 • у нас — книги з якісним українським перекладом;
 • великий вибір жанрів;
 • асортимент постійно оновлюється, а пошук вирізняється зручністю;
 • численні книги зарубіжних та українських авторів, як класичних так і сучасних;

І ще багато-багато іншого! Тому, якщо ви хочете гарно провести час та дізнатися щось нове — гайда на наш сайт! Чекаємо саме на вас! Тут цікаво!