Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Страшило, Письменна Лариса 📚 - Українською

Читати книгу - "Страшило, Письменна Лариса"

53
0
10.03.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Страшило" автора Письменна Лариса. Жанр книги: 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Страшило, Письменна Лариса» була написана автором - Письменна Лариса, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Класика".
Поділитися книгою "Страшило, Письменна Лариса" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Ходить-походжає чапля Довгов'язиха по болоту. Цибатими ногами-кроквами по купинах чапає, довгу зміїну шию вигинає, гострим, мов осока, дзьобом клацає… Нема гіршого лиха за чаплю!

Маленьке зелене жабеня Скрекотунчик з-за купини визирає. Кортить жабеняті пострибати, поквакати, та ба! Треба стерегтися, щоб чапля Довгов'язиха не проковтнула. І нічим тут не зарадиш, ніщо не допоможе.

Так запевняє старий Скрекотун, що прожив довге життя, бо завжди був обачний. Та хіба ж то життя? Тільки й того, що оглядайся та тремти. Ні, треба щось придумати — як того лиха позбутися!

Думав-думав Скрекотунчик та й надумав. Скликав він своїх друзів—зелених жабенят, прудких і дотепних, як сам, навчив, що робити.

Синіє посеред болота крихітне, як ночовки, озерко, з нього чапля любить воду пити, а напившися, на одній нозі стоячи, дрімати. І до того озерка жодна жабка, мала чи велика, стрибати не сміла.

Та ось якось підійшла Довгов'язиха до свого улюбленого озерка, нахилилася, аж раптом…

Заходила, сколихнулася вода в озерку, і на чаплю глянуло люте Страшило, з покрученою шиєю і аж десятьма кривими дзьобами! Ворушиться Страшило в озерку, от-от вистрибне та чаплю вхопить.

Як сахнеться Довгов'язиха, як відскочить, як гайне від озерка… Увесь день тремтіла, аж надвечір насилу оклигала.

Другого дня знову чапля Довгов'язиха почапала до озерка воду пити. Може, Страшило пішло собі геть? Зазирнула обережно… ох! Заходила, сколихнулася вода в озерку, ворушиться в ній Страшило, чаплі смертю погрожує. Вже не бігла від озерка Довгов'язиха, на крилах летіла.

А на третій день і підійти побоялася.

Зажурилася чапля Довгов'язиха. Стоїть на одній нозі, одне око заплющила, дзьоб опустила…

"Не хазяйка я вже на болоті. Хоче мене Страшило з'їсти. Треба на поміч кликати".

Та й почапала до лісу — у вовка допомоги просити.

— Чого тобі, довгов'яза? — гарчить Вовцюга-Волоцюга.

— Вижени, вовче, Страшила з болота!—вклоняється чапля.

— А що мені за те буде?

Свіжу рибку Вовцюга-Волоцюга полюбляв. Облизнувся — побіг виганяти Страшила з болота. Зуби вишкірив, очі вирячив, до озерка підскочив. Зазирнув — лишенько!..

Сколихнулася вода в озерку, вищирилося на вовка Страшило. Від злості дрижить, криву пащеку на все озерко роззявило, а в тій пащі аж сотня гострих зубів!

Підібгав хвоста Вовцюга-Волоцюга, та як чкурне з болота! І про свіжу рибку забув, цур їй, радий, що живий утік.

Пожурилася, пожурилася Довгов'язиха і знову почапала в ліс — до ведмедя Медолюба кланятися.

— Дядечку Медолюбе, порятуй мене! Вижени Страшила з болота. Ти найдужчий звір, якщо вже ти не переможеш його, то й ніхто не переможе.

— Що? Хто? Я — не переможу? — образився ведмідь і потупав до болота. Зазирнув в озерко… Матінко!

Сколихнулася вода, визирає з озерка Страшило, двадцятьма вирякатими очима на ведмедя лупає, двадцятьма кудлатими вухами ворушить, от-от вискочить.

Як чесонув Медолюб від озерка, тричі в болото вгрузав, чотири купини з місця зрушив.

Більше ніхто не ходив Страшила проганяти — боялися.

Вільно живе тепер в озеречку із своїми друзями зелене жабеня Скрекотунчик. Жовтими очима хитро виблискує, на все болото дзвінко покумкує. Знає, що перелякана чапля Довгов'язиха навіки зареклася ходити до озерка — кривого люстерка.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Страшило, Письменна Лариса», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Страшило, Письменна Лариса"