Книги Українською Мовою » 💙 Містика/Жахи » The misterious ten. Шабаш в психлікарні, Олександр Гулій 📚 - Українською

Читати книгу - "The misterious ten. Шабаш в психлікарні, Олександр Гулій"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "The misterious ten. Шабаш в психлікарні" автора Олександр Гулій. Жанр книги: 💙 Містика/Жахи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «The misterious ten. Шабаш в психлікарні, Олександр Гулій» була написана автором - Олександр Гулій, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Містика/Жахи".
Поділитися книгою "The misterious ten. Шабаш в психлікарні, Олександр Гулій" в соціальних мережах: 
Розповідь для печворку "The misteriuos ten". Головні герої купують тур вихідного дня до Львівської психіатричної лікарні напередодні Хелловіну і раптово опиняються втягнуті у жорстоку гру одвічних ворогів - персоналу та пацієнтів лікарні. Але є нюанс - всі, окрім головних героїв, давно мертві.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 12
Перейти на сторінку:
Шабаш в психлікарні

Олександр Гулій

Шабаш в психлікарні

* * *

Андрій стояв, потираючи руки від холоду. З рота виривались напівпрозорі хмаринки пару. Затягнуте темними низькими хмарами небо неприємною важкістю лягало на голову, а холодний вітер постійно намагався залізти під теплу куртку. Погода наприкінці жовтня була на рідкість препаскудна.

Пропозиція Насті поїхати розвіятися у турі по пам’ятках української культури задавалася йому граною ідеєю рівно до того моменту, як температура на вулиці не впала до плюс семи, а холодний вітер з дощем не почали знущатися зі звиклого до теплої погоди організму ледве чи не кожен день. Але діватись було нікуди, таргетована реклама в інстаграмі – страшна річ. Після буквально одного обговорення, застосунок дівчини почав засипати її купою пропозицій з авторськими турами Україною. Особливо багато пропозицій були як раз на Хелловін і одного вечора, вона, атакувавши втомленого з роботи хлопця історією про те, як їм буде весело, вибила безумовну капітуляцію коханого разом зі згодою взяти авторський тур «Містична десятка», де можна відвідати одну з десяти таємничих пам’яток української культури. Агенція пропонувала різні пакети, але Андрій раціонально зауважив, що одразу десять точок – це трохи забагато для мінівідпустки. Тому, шляхом довгого обговорення, вони обрали Вінницьку психіатричну лікарню. Не зважаючи на те, що це був чинний заклад, організатори туру домовились з керівництвом лікарні та влаштовували там екскурсії. Щоправда, тільки у спеціально відведених місцях, щоб не турбувати пацієнтів закладу.

Настя була у захваті, екскурсія мала відбутися точнісінько тридцять першого жовтня у другій половині дня. Андрій, щоправда, покопавшись на просторах інтернету, був дещо розчарований знайденою про лікарню інформацією. Так, це була історична пам’ятка. Так, бути у Вінниці й не сходити до цієї лікарні – це все одно, що поїхати у Рим, та не відвідати Колізей. Але їхати у Вінницю спеціально, щоб подивитися на психлікарню, в якій, якщо вірити останнім статтям, не будо нічого надзвичайного… Андрій засумнівався, але кошти вже були оплачені та поверненню не підлягали.

Тепер, стоячи біля парадного входу, він все більше стверджувався у думці, що цей тур – звичайний «розвод» на гроші. Такі лікарні були у кожному великому місті, він сам бачив подібні у Львові та вдома, у Харкові. У кожного з цих закладів була якась своя особлива і трагічна історія, всі вони являли собою комплекси будівель у два або чотири поверхи, у всіх був власний великий парк та паркан. На території багатьох з них стояли церкви. Старі потріскані асфальтовані дороги й доріжки вели до входу кожної з цих лікарень. Всюди було видно, що заливали асфальт не менше ніж років десять тому, але через малу кількість відвідувачів, він зносився переважно від природного впливу. Деякі з них були відреставровані, деякі ні, але всі вони мали щось спільне. Бачив одну – бачив всі, що називається. Так думав Андрій, роздивляючись вхід у лікарню.

Центральний корпус являв собою двоповерхову будівлю піщано-жовтого кольору з пластиковими дверима та вікнами. Подвір’я, до якого вела довга доріжка поміж смугами вуличних лавок вицвілого блакитного кольору, було охайне і розчищене. Час від часу повз проходили співробітники із серйозними обличчями. Вони не дуже привітливо косилися на невелику групу туристів, що чекали запізнілого гіда. Андрій читав у якісь статті, що місцеві працівники туристів жалували не особливо, тому що вони відволікали їх від роботи, створювали нездоровий ажіотаж навколо робочого закладу, а найголовніше, наслухавшись пліток, намагалися потайки залишитися на ночівлю у будівлі чи в підвалах, сподіваючись побачити справжніх привидів. Колись керівництву навіть телефонували з шоу «Битва екстрасенсів» і пропонували провести випуск у лікарні, щоб зв’язатися з духами закатованих під час Другої Світової пацієнтів, але їх чемно відправили у подорож «далеко і надовго», відповівши, що окрім персоналу вночі по лікарні ніхто не ходить.

– В описі до туру було сказано, що кожна з цих будівель має дублювальний підвальний рівень і там є кімнати, де німці ставили експерименти над пацієнтами, – сказала одна з учасниць туру, намагаючись якось розбавити обтяжливе мовчання.

– Більшість цих тунелів давно завалена і там не було ніяких кімнат, - відповів Андрій. – Цей комплекс вже давно з ніг на голову перевернули та дослідили всі плітки.

– То чому ви тут? – ображено насупилася дівчина, шмограючи почервонілим від холоду носом.

– Погарячкували з туром, – знизав плечима Андрій. – Треба було якусь іншу пам’ятку брати, але ми купились на всі ці моторошні історії про лікарню. Коли я дослідив тему, вже було пізно просити гроші назад.

– Андрі-і-і-і-і-і-й! – невдоволено протягнула Настя і жартома тицьнула його у плече. – Ну що ти таке справді кажеш, не драматизуй. Не звертайте уваги, шановні, то він просто погоду погану не сильно любить. Насправді лікарня виглядала дуже перспективною і ми вирішили, що екскурсія розкриє куди більше інформації, ніж інтернет.

– Якщо чесно, – сказав один з чоловіків, що теж був у групі, – я думав, що вона буде більш моторошною ззовні.

– Не кваптеся складати враження, друзі мої! Перший погляд може бути оманливим, – раптово почувся вкрадливий голос за спинами туристів.

Від несподіванки декілька дівчат у групі перелякано сіпнулися. Присутні обернулися на джерело звуку і побачили худорлявого високого чоловіка у темному пальто з високими бортами. З під кущуватих брів трохи лихоманливо поблискували запалі водянисто-блакитні очі, темні синці з під нижнього віка плавно переходили у бліду, ледве не з прозеленню шкіру. Закороткі крила носу відкривали частину внутрішньої сторони перенісся, а тонка нитка синюватих губ складалася у трохи зверхню посмішку.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 ... 12
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «The misterious ten. Шабаш в психлікарні, Олександр Гулій», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "The misterious ten. Шабаш в психлікарні, Олександр Гулій"