Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб 📚 - Українською

Читати книгу - "Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!" автора Олена Гриб. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб» була написана автором - Олена Гриб, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Фентезі".
Поділитися книгою "Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб" в соціальних мережах: 
Літній підробіток в Академії магії – це легкі гроші, столичні розваги та можливість забути того, хто мав нахабство розбити мені серце. Я сподівалась на веселощі та добре оплачуваний відпочинок, але доля розпорядилась інакше. Навколо глушина, на горизонті маячать зловісні Драконячі гори, а я змушена шукати вбивцю серед… «убивць». Мої підопічні – ліниві невігласи, що хочуть будь-що розпрощатися з Академією. Для магів вони – порожнє місце, люди бояться їх як вогню. Але навіть невдахи мають право на шанс. А як учинити з тим, у кого руки забруднені кров'ю?.. Магдетектив, пригодницьке фентезі #магія/пригоди/подорожі #інтриги/таємниці #дружба/любов #дракони/демони Будь ласка, донатьте ЗСУ і волонтерам. І, будь ласка, завжди пам'ятайте про те, що #RussiaIsATerroristState

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 184
Перейти на сторінку:
Розділ 1.1. Північ чи південь?

 

Атайя Мерлейн Реджиневра Тавеннська… Я щиро вірила, що більше ніколи не почую це ім'я! Тут, у Підліссі, забобони напрочуд сильні, тому Тавенна, обпалена подихом ненависного Чорного Дракона, стала забороненою темою. Про неї не говорять вечорами, але якщо комусь хочеться потеревенити, вислів «те місто» чудово замінює страшну назву.

Я виросла в Тавенні. Я любила її так само сильно, як і ненавиділа. А ще я ніколи не збиралась туди повертатися.

Мені подобалося нинішнє життя. На мене не полювали, мене не зраджували, моє майбутнє належало тільки мені.

Рідна оселя, улюблене заняття, коханий чоловік… Тобто ні, з останнім пунктом справи зараз були кепські.

І що з того?

Я жила собі на втіху й не згадувала ні про пошарпану драконом Тавенну, ні про її мешканців.

То якого ж демона на околиці підліського містечка прозвучало ім'я, що належало мені цілих вісімнадцять років?!

«Знову прозвучало», – майнула неприємна думка.

Так, рік тому дехто теж почав міркувати про тавеннську княжну, і це спровокувало чимало бід… Або звершень – це з якого боку подивитися.

Але мене не цікавили подорожі. Я… Боги, невже я перетворилася на домогосподарку?!

– …а-а-я… е-ей… е-е-а… а-а-а! – послужлива луна не втомлювалася розносити відгомін незнайомого голосу.

Захотілося вийти з-за високого паркану, що оточував мою недавно відремонтовану хату, і подивитися на зухвальця, який наважився кричати на всю горлянку в житловому кварталі.

Гримнули ворота розташованої поруч садиби.

– Стули писок, недоумку! Дитина заснула! Йди звідси! – хрипкий шепіт невдоволеного сусіда звучав чіткіше за завивання невідомого крикуна. – Куди?! Тебе ще й відіслати треба? Та без питань! – Потік мудрованої лайки промчав вулицею, що встигла задрімати, й у вікнах декількох хат спалахнуло світло. – Адресу записати? Чи напрямок стусаном показати?!

Я придушила смішок і повернулася до свого ґанку. Досвід підказував: якщо вже Кьерн, що мав нещастя жити поруч зі мною, взявся когось випроваджувати, він не відступиться. Та й яке мені діло до вигуків невідомого гостя? Він кликав не мене – розвіяну попелом княжну з дивним ім'ям. Ту, через кого моє життя паскудилося стільки разів, що й не порахувати. І, слово честі, мені ні крапельки не було цікаво.

Власник невиразного голосу виявився людиною з воістину безмежним терпінням. Він не тільки не зник, але й почав щось доводити.

Я розрізнила слова «Рен», «лист» та «терміново».

На душі трохи полегшало. Друзів у столиці в мене не було, листів я ніколи не отримувала, ну а «терміново»… Будь-який мешканець Підлісся знає: там, де до найближчого міста з магами та транспортними порталами кілька днів їзди, поняття «терміново» не існує.

– Завтра! Вранці! Краще – після обіду! – трохи миролюбніше гаркнув сусід. – Почнеш кричати – не подивлюся, що гільдійський! А тепер – геть!

Я зупинилася біля дверей. Теплий весняний вечір тільки настав, але в Борсуках (містечку на південь від Лісів, де мені заманулося осісти) спати лягали рано. Терпко пах бузок – кволий кущик мені подарували на новосілля рік тому, і він уже вимахав вище вікон. Підозрюю, без магії не обійшлося… Ні, у мене здібностей до чаклунства не було, зате серед моїх знайомих людей із даром вистачало з лишком. Дуже зручно у господарстві – і дуже небезпечно.

«Що ж робити?» – розмірковувала я, нервово обриваючи квіти.

Спокійне життя ось-ось закінчиться! Навіщо приходив той чоловік? Що йому було потрібно? Я могла заспокоювати себе як завгодно, проте дурню зрозуміло: крикун приїхав у Підлісся через мене.

Тікати? Погляд мимоволі майнув довкола. Молоді деревця, нові споруди, грядка для квітів… Я роками тинялася світом, ніде не почуваючись у безпеці, і нарешті знайшла свій дім!

Кинути все? Нізащо! Мої вороги залишилися в Тавенні (навіки залишилися, дякувати Чорному Дракону). Боятися нема чого. А те ім'я… Не запитаю – не дізнаюся, звідки воно взялося. Може, помилка? Якась бюрократична тяганина, що перетворила Таю з Рисей (сама вигадувала, між іншим!) на Атайю Мерлейн?

Трава заполонила двір і приглушила кроки, але ворота хряснули об паркан, ще й клямка з гучним брязкотом упала вниз. Безвусий молодик із бляхою поштової гільдії на грудях, що перетоптувався біля сусідської садиби, схвильовано підскочив.

– Вже йду, – забурмотів. – Не кричіть, будь ласочка.

– Давай сюди!

– Що? – злякався він.

– Лист! – Правду кажучи, базікати зовсім не хотілося.

– Ви Атайя Мер…

– Ні! – різко заперечила я. – Але лист для мене. Чи тобі хочеться застрягти в Борсуках надовго?

– Точно для вас?

Відповідь «Так!» переконала б його у моїй чесності? Неймовірно!

– Гарантую, ніхто інший ним не зацікавиться. А завтра він і мені не буде потрібен. Не згоден? Тоді добраніч!

Гільдійський листоноша наздогнав мене біля воріт. Вручив обвішаний печатками громіздкий сувій, попросив розписатися у відомості, з розумінням поставився до досить грубого: «А сам не вмієш?» і зник у сутінках. Підозрюю, про Підлісся у нього залишаться не надто добрі спогади.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 ... 184
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб"