Книги Українською Мовою » 💛 Бойова фантастика » Операція Т-45, Катя Орлова 📚 - Українською

Читати книгу - "Операція Т-45, Катя Орлова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Операція Т-45" автора Катя Орлова. Жанр книги: 💛 Бойова фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Операція Т-45, Катя Орлова» була написана автором - Катя Орлова, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Бойова фантастика".
Поділитися книгою "Операція Т-45, Катя Орлова" в соціальних мережах: 
Оповідання «Операція Т-45» — друга історія з авторського циклу, що передує подіям «Сфери» й привідкриває завісу над таємничим артефактом. Експедиційна команда вирушає на незвідану планету Т-45, аби дослідити джерело могутньої енергії. Однак маскувальна база, дивні аномалії та ворожі роттеани ставлять успіх місії під загрозу. Чи зможуть науковці розкрити секрети нового світу й уникнути фатальних помилок? І яку роль відіграє загадкова знахідка в подальшій історії «Сфери»?

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:
Операція Т-45

                                                                   «Операція Т-45»

Зореліт виринув із гіперпростору, немов величезна срібляста риба, що спливає з темряви океану. Простір довкола миттєво заповнився зорями, мовби краплинами роси на чорній тканині. Попереду, оточений безмовною темрявою, з’явився невеликий диск планети Т-45. Він виблискував відтінками пісочного золота та світло-коричневого, огорнутий тонкою блакитною димкою атмосфери. Тієї ж миті ввімкнулось маскувальне поле, і корпус корабля зник з поля зору, ставши прозорим, ніби розчинившись у порожнечі. Тепер його видавали лише ледь помітні відблиски від зір.

Пролунали короткі сигнали, сповіщаючи про початок підготовки до зближення та висадки експедиції. Екіпаж зорельота пожвавився, кожен заглибився у виконання власного завдання, ніби частини єдиного механізму. Десь у надрах корабля загуділи двигуни — їхній низький, майже вібраційний звук перегукувався з шурхотом систем, що вмикалися.

Доктор Джон Коллінз поглянув на Т-45, яка вимальовулася попереду, й відчув, як його руки легко тремтять від нервового напруження. Він стиснув пальці в кулаки, щоб заспокоїтися. Планета була незвіданою, у каталогах зоряних систем її згадували тільки як потенційно придатну для життя. Розташована на оптимальній відстані від своєї зорі — у так званій зоні «Золотоволоски», вона мала кисневу атмосферу та прийнятні умови температури. Коллінз пильно розглядав дисплей планшета, вивчаючи параметри загадкової планети.

— Атмосфера… — пробурмотів він собі під ніс, гортуючи дані. — Тиск у межах норми, концентрація кисню досить висока… Азот стабільний. Цілком можна дихати без маски.

Він затримав погляд на температурному графіку.

— Середньорічні показники близько двадцяти градусів, — промовив він із полегшенням, немов особисто переконався, що їм не загрожує ані екстремальна спека, ані крижаний холод.

Однак наступний рядок звіту змусив його насупитись:

— Поверхня приблизно на сімдесят відсотків пустельна… Цікаво. Або води тут дуже мало, або вона зосереджена в якихось окремих регіонах.

Він подумки перебрав кілька можливих пояснень. Пустельна планета з кисневою атмосферою… Значить, десь усе ж таки мають існувати екосистеми. Ліси, океани — щось мусить насичувати повітря киснем. У цьому була логіка, та цифри вперто не розкривали повної картини.

Коллінз перевів погляд на яскраво освітлений край планети, вкритий пісочними відтінками, й відчув, як хвиля тривоги знову накотилась на нього.

Раптом у каюті пролунало коротке сповіщення, й Джон побачив, що хтось чекає за дверима. Він натиснув кнопку відчинення, і на порозі з’явився солдат у броньованому костюмі та зі зброєю в руках

— Сер, вас і решту наукового складу викликають у кают-компанію на брифінг. Командування пояснить мету нашої висадки. Прохання з’явитися там за п’ятнадцять хвилин.

Солдат віддав честь і, розвернувшись, пішов геть. Джон зачинив двері й повернувся в каюту.

«Так, у яку ж це авантюру я вплутався? Відчуваю нутром…» — подумав він, поспіхом чепурячись та змінюючи одяг. Швидко перевдягнувшись і закінчивши всі приготування, мов солдат у казармі, він вийшов у коридор у захисному костюмі вченого, захопивши планшет під пахву.

Коридори зорельота, спроектовані з максимальною утилітарністю, нагадували нутрощі величезного механізму. Бойовий корабель, створений для операцій у глибокому космосі, не вирізнявся особливим затишком. Замість рівної підлоги — тонкі решітчасті настили, крізь які було видно кабелі та комунікації. Метал ледь чутно гудів, реагуючи на вібрацію двигунів, а холодне світло стельових ламп відкидало довгі тіні на стіни. У повітрі витав легкий запах озону й машинного мастила.

У коридорах метушились люди, готуючись до висадки на планету. Повз Коллінза пройшли двоє солдатів у бойових обладунках, що гуркотіли важкими броньованими черевиками по металевій підлозі. Їхні обличчя були зосереджені, мов у тих, хто звик очікувати неприємностей щомиті.

Зробивши кілька поворотів, Коллінз дістався невеликої кают-компанії, де вже чекали капітан корабля, військовий у бойовому спорядженні та троє науковців. Усіх викликали на цю місію, не розкриваючи деталей, тільки зазначивши, що завдання надсекретне. Джон сів на вільне місце за столом.

— Отже, панове, ми прибули до планети Т-45. Інформацію про неї, мабуть, уже переглянули у своїх планшетах, — почав капітан зорельота. — Далі в курс справи вас введе полковник Фелтон.

Військовий видавався чоловіком під п’ятдесят. Охайна сивина проблискувала в його короткому чубі. Бойовий скафандр, що, схоже, пережив не одне зіткнення, мав трохи потерті пластини, додаючи командирові ще більше авторитету. Полковник, який сидів у дальньому краї круглого столу, кивнув і заговорив:

— Планету було виявлено досить давно та внесено до переліку схожих на Землю світів, які можуть бути придатні для життя. Пробачте, я не вчений і з термінами не дуже знайомий, але думаю, ви розумієте. Планета придатна для життя, хоч і переважно пустельна. Із її особливостями ми розберемося пізніше, якщо буде час та можливість. Але причина нашої присутності тут інша. Один із зондів, запущених у цю систему, зафіксував потужне випромінювання, що вказує на великий енергетичний осередок.

Полковник зробив паузу, обвівши поглядом присутніх.

— Перш ніж ми організували цю експедицію, розвідка перехопила донесення роттеан. Судячи з усього, їх теж зацікавила ця планета.

— Роттеани тут? — схвильовано перепитав один із науковців, нахилившись уперед.

Фелтон трішки зволікав, перш ніж відповісти:

— Поки що не встановлено. Планета досить велика. Сканери зондів не виявили нічого підозрілого, окрім згаданого джерела енергії в одній із пустель. Проте якщо роттеани звернули увагу на це місце, отже, справа стосується технологій чи зброї. Ми зобов’язані випередити їх.

Полковник випростався на сидінні, голос став твердішим:

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Операція Т-45, Катя Орлова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Операція Т-45, Катя Орлова» жанру - 💛 Бойова фантастика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Операція Т-45, Катя Орлова"