Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Скорочено Іліада 📚 - Українською

Читати книгу - "Скорочено Іліада"

243
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скорочено Іліада" автора Гомер. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Скорочено Іліада» була написана автором - Гомер, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Шкільні підручники / 💙 Класика".
Поділитися книгою "Скорочено Іліада" в соціальних мережах: 

Читати скорочено книгу «Іліада» Гомера радимо бажаючим прослідкувати перебіг Троянської війни. Ця епічна поема – найстаріша пам’ятка давньогрецької літератури – займає восьму відмітку серед ста найкращих творів усіх часів за версією американського видання Newsweek. Дослідники вважають, що сюжет гомерівського епосу, який складається з двох умовних розділів, «Іліади» та «Одіссеї», метафорично описує реальні історичні події.

Викрадення троянським царевичем Парісом спартанської красуні Єлени, дружини царя Менелая, поклало початок десятилітній війні під містом Троя (інакше Іліон). Не тільки відомі герої, як Ахілл (головна постать сама «Іліади») та Одіссей, втягнуті у ворожнечу.

Боги Олімпу плетуть власні підступні інтриги. Здається, властителі неба, моря та землі смикають за нитки ляльок у людському театрі, де думка і індивідуальність окремого персонажа не відіграє жодної ролі.

Епос дає сучасникам уявлення про древні сурові соціальні та релігійні звичаї, часи, коли люди повністю ввіряли хід життя божественним силам. Дізнайтеся як стародавні греки трактували ідеї честі та доблесті, яке мали бачення справедливості та обману, обов’язку перед сім’єю та батьківщиною.

На нашому сайті можливо скачати скорочено книгу «Іліада» Гомера, яка надається безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в доступних зручних форматах: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб).

Тут ви можете скачати безкоштовно твір “Іліада” (скорочено) Гомера, який ви можете прочитати приблизно за 12 хвилин.

Іліа́да» — кіклічна поема, що налічує 24 пісні, які складаються з 15693 віршів. Авторство приписують Гомеру. Ця поема є найдавнішою зі збережених пам’яток грецької літератури. «Іліада» є переробкою й об’єднанням численних переказів Стародавньої Греції про подвиги давніх героїв.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3
Перейти на сторінку:
Гомер Гомер

Міфи більшості народів — це міфи насамперед про богів. Міфи Давньої Греції — виняток: у більшої і кращої частини їх розповідається не про богів, а про героїв. Герої — це сини, онуки і правнуки богів від смертних жінок; вони здійснювали подвиги, очищали землю від чудовиськ, карали лиходіїв і тішили свою силу в міжусобних війнах. Коли Землі стало від них важко, боги зробили так, щоб вони самі перебили один одного в самій великій війні — Троянської: "... і біля стін Іліона / Плем'я героїв загинуло — здійснилася Зевсова воля".

"Іліон", "Троя" — дві назви одного й того ж могутнього міста в Малій Азії, біля берега Дарданелл. По першому з цих імен велика грецька поема про Троянської війни називається "Іліада". До неї в народі існували тільки короткі усні пісні про подвиги героїв на кшталт билин або балад. Велику поему з них склав легендарний сліпий співак Гомер, і склав дуже майстерно: вибрав тільки один епізод із довгої війни і розгорнув його так, що в ньому відбився весь героїчний вік. Цей епізод — "гнів Ахілла", найбільшого з останнього покоління грецьких героїв.

Троянська війна тривала десять років. У похід на Трою зібралися десятки грецьких царів і вождів на сотнях кораблів з тисячами воїнів: перелік їхніх імен займає в поемі кілька сторінок. Головним вождем був найсильніший з царів — правитель міста Аргос Агамемнон; з ним були брат його Менелай (заради якого і почалася війна), могутній Аякс, палкий Діомед, хитромудрий Одіссей, старий мудрий Нестор та інші; але самим хоробрим, сильним і спритним був юний Ахілл, син морської богині Фетіди, якого супроводжував друг його Патрокл. троянцями ж правил сивий цар Пріам, на чолі їхнього війська стояв доблесний син Пріама Гектор, при ньому брат його Паріс (через якого і почалася війна) і багато союзників з усієї Азії . Самі боги брали участь у війні: троянцям допомагав сребролукій Аполлон, а грекам — небесна цариця Гера і мудра войовниця Афіна. Верховний же бог, громовержець Зевс, стежив за битвами з високого Олімпу і вершив свою волю.

Почалася війна так. Справлялася весілля героя Пелея і морської богині Фетіди — останній шлюб між богами і смертними. (Це той самий шлюб, від якого народився Ахілл.) На бенкеті богиня розбрату кинула золоте яблуко, призначене "чудової". Через яблука засперечалися троє: Гера, Афіна і богиня любові Афродіта. Зевс наказав розсудити їх спір троянському царевичу Паріса. Кожна з богинь обіцяла йому свої дари: Гера обіцяла зробити його царем над усім світом, Афіна — героєм і мудрецем, Афродіта — чоловіком одній з найкрасивіших жінок. Паріс віддав яблуко Афродіті. Після цього Гера з Афіною і стали вічними ворогами Трої. Афродіта ж допомогла Парісу звабити і відвезти до Трої красиву з жінок — Олену, дочка Зевса, дружину царя Менелая. Колись до неї залицялися кращі богатирі з усієї Греції і, щоб не пересваритися, змовилися так: нехай сама вибере, кого хоче, а якщо хто спробує відбити її в обранця, всі інші підуть на нього війною. (Кожен сподівався, що обранцем буде він.) Тоді Олена вибрала Менелая; тепер же її відбив у Менелая Паріс, і всі колишні її женихи пішли на нього війною. Тільки один, наймолодший, не сватався до Олени, не брав участі в загальному договорі і йшов на війну тільки для того, щоб блиснути доблестю, явити силу і здобути славу. Це був Ахілл. Так щоб як і раніше ніхто з богів не втручався в битву. Троянці продовжують свій натиск, на чолі їх — Гектор і Сарпедон, син Зевса, останній з синів Зевса на землі. Ахілл з свого намету холодно спостерігає, як біжать греки, як підступають троянці до самого їхнього табору: ось-ось вони підпалять грецькі кораблі. Гера з висоти теж бачить втечу греків і в розпачі вирішується на обман, аби відвернути суворе увагу Зевса. Вона постає перед ним у чарівному поясі Афродіти, збудливу любов, Зевс спалахує пристрастю і з'єднується з нею на вершині Іди; золота хмара огортає їх, а земля навколо розцвітає шафраном та гіацинтами. За любов'ю приходить сон, і, поки Зевс спить, греки збираються з духом і припиняють троянців. Але сон недовгий; Зевс прокидається, Гера тремтить перед його гнівом, а він каже їй: "Умій терпіти: все буде по-твоєму і греки переможуть троянців, але не раніше, ніж Ахілл втихомирить гнів і вийде в бій: так обіцяв я богині Фетіді".

Але Ахілл ще не готовий "скласти гнів", і на допомогу грекам замість нього виходить один його Патрокл: йому боляче дивитися на товаришів у біді. Ахілл дає йому своїх воїнів, свої обладунки, яких звикли боятися троянці, свою колісницю, запряжену віщими кіньми, які вміють говорити і пророкував. "Відбий троянців від табору, спаси кораблі, — говорить Ахілл, — але не захоплюйся переслідувань, не піддавай себе небезпеці! О, хай би загинули всі і греки і троянці, — ми б з тобою одні удвох оволоділи б Троєю!" І справді, побачивши зброю Ахілла, троянці здригнулися і повернули назад, і тоді-то Патрокл не втримався і кинувся їх переслідувати. Назустріч йому виходить Сарпедон, син Зевса, і Зевс, дивлячись з висоти, коливається: "Не врятувати чи сина?" — А недобра Гера нагадує:

"Ні, хай здійсниться доля!" Сарпедон валиться, як гірська сосна, навколо його тіла закипає бій, а Патрокл рветься далі, до воріт Трої. "Геть! — Кричить йому Аполлон, — не судилося Трою взяти ні тобі, ні навіть Ахіллові". Той не чує, і тоді Аполлон, огорнувшись хмарою, вдаряє його по плечах, Патрокл позбавляється сил, упускає щит, шолом і спис, Гектор завдає йому останній удар, і Патрокл, помираючи, каже: "Та й сам ти впадеш від Ахілла!"

До Ахілла долітає звістка: Патрокл загинув, в його, ахіллових, обладунках красується Гектор, друзі насилу винесли з битви мертве тіло героя, що тріумфує троянці переслідують їх по п'ятах. Ахілл хоче кинутися

1 2 3
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Іліада», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скорочено Іліада"