Читати книгу - "Скорочено Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера"
- Жанр: 💛 Шкільні підручники / 💙 Класика
- Автор: Ярослав Стельмах
- 756
- 0
- 21.04.22
Пригодницька повість «Митькозавр з Юрківки» або «Химера лісового озера» Ярослава Стельмаха — це розповідь про літні пригоди маленьких хлопчиків.
Читачи зазначають, що за тим, як автор розкриває тему дружніх пригод, цей твір нагадує відому трилогію Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки».
Отримавши завдання від вчительки ботаніки, вони повинні були зібрати колекцію комах, але це не так цікаво, як планували собі хлопці. Вони вирішують почати полювати на химерну істоту — Митькозавра. Радимо читати онлайн усім скорочено повість «Митькозавр з Юрківки» Ярослава Стельмаха.
Відправившись по комах до озера, хлопці зустріли Василя, який і розпалив в них бажання зловити чудовисько. Не дивлячись на вік хлопців, вони вирішують не просто знайти це чудовисько, а насамперед вивчити зоологію, щоб знати про нього більше.
Які методи використовували хлопці задля того, щоб спіймати Митькозавра? І ким виявилося це Химерне чудовисько з озера?
Щоб дізнатися відповіді на всі запитання, вам необхідно скачати безкоштовно скорочено «Митькозавр з Юрківки» Ярослава Стельмаха можна на нашому сайті в таких форматах: fb2, txt, rtf, epub.
Тут ви можете скачати безкоштовно твір “Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера” (скорочено) Ярослава Стельмаха, який ви можете прочитати приблизно за 18 хвилин.
«Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера» — популярна дитяча книга українського письменника Ярослава Стельмаха.
Сергій Стеценко, учень тепер уже шостого класу, приїжджає разом зі своїм найкращим другом Митьком Омельчуком до села Юрківки, де живе бабця Митька.
Річка, ліс, привільне і незалежне життя чекають на хлопців.
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Ярослав Стельмах
Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера
Розповідь у творі ведеться від імені одного з двох головних героїв – Сергія Стеценка.
Стислий переказ по розділах, автор переказу: Світлана Перець.
Авторські права на переказ належать Укрлібу
РОЗДІЛ І
Зоологія і комахи. "Відпустіть нас до бабусі!"
Сергій Стеценко і Дмитро Омельчук – найкращі друзі. У кінці навчального року їхній 5 клас отримав від вчительки ботаніки та зоології Ірини Семенівни завдання на літо: зібрати колекцію комах. Митько спитав вчительку, чи можна збирати вдвох. Ірина Семенівна дозволила, але попередила, щоб не було, як у минулому році. Цим вона натякала на гербарій рідного краю, який треба було зібрати минулого літа. Тоді Сергій і Митько й не думали збирати його, а потім Митько знайшов якийсь гербарій, друзі його підписали і здали, навіть не поцікавившися, що воно таке. А потім до школи прибіг старший Митьків брат, з голосним скандалом забрав той альбом і нам'яв Митькові вуха. Виявилося, що то гербарій зі зразками Далекого Сходу.
Митько радів, що можна збирати колекцію удвох, бо тепер Сергія точно відпустять з ним на літо до бабусі у село Юрківку. Село приваблювало хлопців не красою і смачною їжею, а кликало їх привільне і незалежне життя. Митько мріяв, як піде з другом до лісового озера, наловить риби, варитиме юшку на багатті.
Отож друзі й докучали Сергієвим батькам, які не хотіли відпускати сина, бо переживали за Митькову бабусю, адже вона старша жінка. І тільки Сергієва бабуся підтримувала хлопців. На сімейній нараді, на яку зібралися бабуся Сергія, його батьки і Митько (дідусь сидів перед телевізором і не втручався), їм нарешті дозволили їхати. Переконав усіх Митько, який довів, що саме в селі можна зібрати найкращу колекцію жучків і метеликів.
***
До поїзда хлопців проводжали батьки і Сергієва бабуся. Дорогою друзі чесно дотримувались усіх обмежень, які наклали на них батьки: не висовувались із вікна – бо може продути; не стояли в тамбурі – можна випасти; не виходили на зупинках – можна відстати; не виймали гроші з кишень – можуть украсти; не їли ковбаси і консервів – можна отруїтись.
Мандрівка викликала у друзів відчуття якихось близьких, несподіваних і навіть таємничих подій. А тут вони самі їхали аж цілу ніч поїздом, потім ще треба години півтори автобусом…
Коли вже розвидніло, провідник попередив хлопців, що скоро їхня станція.
РОЗДІЛ II
Знайомство з майбутнім майстром спорту, а також з бабусею, ентузіастом музичної освіти і дідом Трохимом.
Друзі підходили до бабусиної хати, коли їх зупинив хлопець років 14-ти, який тримав пошарпаний велосипед. Він кепкував з сачків, рюкзаків, усього спорядження Сергія і Митька. Потім представився: майстер велосипедного спорту міжнародного класу Василь Трош, звичайно, в майбутньому. Сергій сказав до хлопця: "Ну от, коли станеш майстром, ми з тобою і побалакаємо". Василь скипів, скочив на свій велосипед і за мить здимів, мов і не було.
***
До бабусиної хати лишилося вже зовсім недалеко, коли попереду почулося якесь виття, та одразу ж і замовкло, загнулось на найвищій ноті. Митько вважав, що ці звуки видавала корова. Звук знову почувся й урвався.
Митькова бабуся – старенька, огрядненька жінка із цебром у руці, кинулась хлопцям навстріч. Увагу Сергія знову привернув дивний звук, що доносився з вікна через дорогу. Митькова бабуся крикнула: "Гнате, Гнате, перестань, їй же бо!" І тут виявилося, що це грає на тромбоні розчервонілий вусатий здоровань. Митько згадав, що позаминулого року дядько Гнат грав на мандоліні. Тоді було тихо і приємно. Отак Сергій познайомився з Гнатом Діденком, по-вуличному Фа-Дієзом. Закінчивши вісім класів, Гнат став завідуючим клубом. У спадок від попередника йому дісталися інструменти малого духового оркестру. От він і взявся відроджувати музичну культуру села, прагнучи створити справжній оркестр і навчитися грати самому. Давно вже в селі існує досить пристойний оркестр, вже й Фа-Дієз став одруженим і вусатим дядьком, а так і шукає саме свій інструмент. Останнім часом з'явилася надія, що ним стане тромбон.
На подвір'я бабусі завітав дідок у темних смугастих штанях, вправлених у запилені чоботи, в синьому бувалому в бувальцях піджаку й кашкеті. То був найближчий сусід – дід Трохим, який спершу прийняв Сергія за Митька і дивувався, чому він такий опецькуватий, а волосся потемніло. Бабуся пояснила, що це Сергій – друг Митька. Дід Трохим розповів, що до Дмитрівни теж онук приїхав, Василь, і весь час на велосипеді їздить, бо тренується за графіком.
***
Бабуся пригощала хлопців і питала, чому ж її не попередили про приїзд. Нарешті Митько згадав, що тато доручив йому відправити телеграму, але він забув. Бабуся не сварила за це,
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера», після закриття браузера.