Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Про автора, Народні 📚 - Українською

Читати книгу - "Про автора, Народні"

49
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Про автора" автора Народні. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Про автора, Народні» була написана автором - Народні, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Про автора, Народні" в соціальних мережах: 
Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com". Популярні книги українською!!!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Антоніна Гармаш (Литвин) народилася 20 квітня 1940 року в місті Кременчуці в родині річковиків, і була найменшою, третьою дитиною в сім`ї Івана та Клавдії Гармашів.

Росла в прекрасному куточку України: в селі Старому Іркліївського району, Полтавської області. Розміщене в лоні Дніпра, поселення тривалий час було джерелом духовності, яке свято берегло і живило народними звичаями українську культуру. Це наклало відбиток на подальший життєвий і творчий шлях А.Гармаш (Литвин). Цивілізація доклала своїх рук до зникнення цієї оази духовності – нині село сховане на дні Кременчуцького водосховища.

1957 року закінчила Васютинську середню школу. Доля привела в Черкаси, де тривалий час працювала друкаркою, радисткою. Писала вірші і прозу, займалась творчою роботою до якої призвичаїлась ще з шкільних років.

1962 року, за рекомендацією Спілки письменників України, вступила до Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка, філологічний факультет якого успішно закінчила 1967 року, отримавши фах: філолог, викладач української мови і літератури.

За любов до рідного краю, до свого народу і його духовної величі, разом з чоловіком, нині відомим бандуристом Василем Литвином, потрапила до списку неблагонадійних. Тривалі гоніння зламали не тільки долю, а й кар’єру: Василя Степановича було звільнено з державного оркестру українських народних інструментів, а Антоніну Іванівну з видавництва «Молодь» і сім`ю з двома дітьми виселено з Києва.

Вітри переслідувань занесли нескорене подружжя в село Гребені Київської області. Понад два десятки літ Василь і Антоніна Литвини вели свою творчу діяльність, ховаючи її під буденними професіями. Патріотичні почуття, національні погляди прищеп-лювали своїм шістьом дітям. І лише 1989 року випала нагода з`явити світові свої творчі надбання: Антоніна Гармаш (Литвин) разом з чоловіком стояла біля витоків нині відомої всьому світові Стрітівської кобзарської школи.

Нині поетеса разом із сім`єю проживає в селі Гребені, як і раніше займається творчою діяльністю, заступник голови ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Кагарличчини. Перебуває на заслуже-ному відпочинку. Мабуть це і дало можливість укласти кілька вимріяних збірок своїх творів. Автор збірки віршів «Вогонь і тління».

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Про автора, Народні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Про автора, Народні"