Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Прапрабабусина скриня, Народні 📚 - Українською

Читати книгу - "Прапрабабусина скриня, Народні"

48
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Прапрабабусина скриня" автора Народні. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Прапрабабусина скриня, Народні» була написана автором - Народні, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Прапрабабусина скриня, Народні" в соціальних мережах: 
Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com". Популярні книги українською!!!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
Прапрабабусина скриня

Скриня, що стояла в сінях, була дуже великою та старою. Її всі так і називали – „бабусина скриня”, навіть сама бабуся.

– То,– спитала якось Маленька Чарівниця в бабуні,– ся скриня була ще скринею у твоєї бабці?

– Саме так,– усміхнулася бабуся й ласкаво підморгнула внучці.

– А що в ній лежить?

– Не знаю, ключ подівся десь…

Та й направду, ключа від скрині не було. Лишень щілинка врізного замка, що хитро та заманливо мружилася латунним оком, наче також підморгувала. Та скільки б дівча не заглядало в ту шпарину, скільки б не світило татковим ліхтарем, ніц не виднілось усередині стемнілого дерева, оббитого добротним важким залізом.

– Все ж у ній має щось бути,– бубоніла про себе Маленька Чарівниця, частенько сидячи верхи на скрині та грюкаючи каблучками по її стінках. – Ось і гуркіт від моїх ударів якийсь незвичний, так ніби трапитись має щось моторошно-жахливе.

Однак усе моторошне та жахливе щоразу оберталося наказом припинити гупати і знайти собі тихішу забавку.

Та якось раненько бабуся затіяла пекти пироги, а потім урочисто оголосила:

– Сьогодні, двадцять дев’ятого лютого, моїй бабусі виповнюється сто років!

– Овва! – закричали всі й хутенько всілися за стіл святкувати ювілей.

Та Маленька Чарівниця замислилася. А тому, вм’явши пирога з капустою та захопивши кусень пирога з яблуками, тихенько прошмигнула в сіни, де всілася на скриню.

– Ну будь ласочка,– мовила вона до скрині,– відчинися бодай раз, сьогодні ж ювілей.

І скриня відімкнулася. Й так різко, що скинула дівча долі.

– Отакої… – дивувалася Маленька Чарівниця, зазираючи в скриню. – Нічого немає, навіть дна. Отже, треба туди лізти.

І вона скочила у скриню та полетіла вниз, а потім ще кудись убік. І летіла, допоки не долічила до дев’яноста шести, а тоді вигукнула:

– Стоп! – і, відкинувши кришку, швиденько вибралася на волю.

Кімната, куди вона потрапила, тьмяно освітлювалася вогником керосинової лампи. За грубим столом сидів худорлявий чоловік з довгою бородою і дівча років чотирьох. Дівчинка плакала, та побачивши нашу мандрівницю, плакати припинила й відкрила рота.

– Ого… – мовила Маленька Чарівниця,– я тут… тобто звідти… тобто сама не знаю, звідки я. До речі, ти чого плачеш? – звернулась вона до дівчинки. – Ось, спробуй,– і простягла малій кусень пирога з яблуками, який так і тримала увесь час, поки летіла.

– Дуже смачно! – похвалила дівчинка, облизуючи пальці.

– Ще б пак! То моя бабця напекла!

– Здорово! Коли виросту, обов’язково стану бабцею і зранку до вечора пектиму пироги. Може, тоді наїмся.

– То вам нічого їсти? – здивувалася Маленька Чарівниця.

– Зовсім нічого,– сумно мовив тато дівчинки,– я ж бо тільки скрині робити майстер. Ось, залишилась остання,– кивнув бородань у куток, де була скриня – та сама, бабусина. Тільки зовсім нова і з блискучим ключиком у замку.

– Гаразд… А які у вас тепер гроші ходять? – діловито запитала Маленька Чарівниця, яка вже здогадалася, що потрапила у минуле.

– Такі красиві – мідні, срібні… – стала перелічувати дівчинка.

– А ще золоті з орлами,– додав її батько й знову насупився.

– У мого тата є колекція монет,– наморщивши лоба, згадала Маленька Чарівниця. – У такім альбомі, з прозорими сторінками… І як же він називається? Хоча, це не має значення!

Вона заплющила очі й уявила цей альбом.

Ось перегортаються сторінки, ось потрібна, ось тут візьмемо… І раптом, ніби зі стелі, посипалися монетки – мідна, срібна, а одна, маленька,– навіть золота.

– Ура! – заплескала в долоні дівчинка. – Виходить, у мене сьогодні справжнісінький день народження! А він буває лишень раз на чотири роки, двадцять дев’ятого лютого!

– Зрозуміло. Все зрозуміло,– відповіла Маленька Чарівниця й попрямувала до скрині.

– Як же нам тобі віддячити? – спирав бородань, здивовано розглядаючи гроші.

– Та, дрібниці. Може, тато нічого й не помітить,– сказала Маленька Чарівниця і, обійнявши на прощання іменинницю, скочила до скрині й закрила кришку.

– Бабуню! Бабуню! – закричала вона, вилізаючи зі скрині вже у своїх сінях. – Я щойно бачила твою бабусю! Вона була зовсім маленькою, і їй дуже сподобався твій пиріг!

– Чудово,– зраділа бабуся, слухаючи розповідь онучки.

І дідусь із мамою зраділи. Тільки тато трохи насупився й відразу поліз по свій прозорий альбом. Та всі монетки з орлами виявились на місці. А між сторінками лежав ключик – такий блискучий… і страшенно старовинний.


В’ячеслав Свальнов


художник Анна Башмакова

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Прапрабабусина скриня, Народні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Прапрабабусина скриня, Народні"