Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Бамбетель, Народні 📚 - Українською

Читати книгу - "Бамбетель, Народні"

579
1
30.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Бамбетель" автора Народні. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Бамбетель, Народні» була написана автором - Народні, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Бамбетель, Народні" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
Галина Мирослава

Ви тільки послухайте. Коли мій дідо ходили ще під стіл пішки, одна пані замовила собі в мебляра бамбетля, таку канапу, з гарним заплічком ззаду та з підлокітничками-демками з боків, а головне – з широким сидінням, яке, коли хочеш, можна піднести точнісінько так, як віко в скрині. Та пані страшенно хотіла, просто жадала нарешті виспатися в коробці лави собі в насолоду. Їй здавалось, що тільки в бамбетлі можна наспатися досхочу.

Мебляр же був чоловіком дивакуватим, проте свою роботу робив справно. Ніхто на нього ніколи не нарікав. Та й він ні на що не жалівся. Щовечора, коли мильники вже наварять мила, свічкарі навиплавляють свічок, цегельники нароблять цегли, він йшов до праці. Як не приховуй, а зазвичай той мебляр вставав пізно, довго снідав, ще довше пуцував черевики, потім йшов вештатись без діла містом і лише під вечір, пообтиравши обцаси, вертав домів. І аж повечерявши, сідав на своє знамените кріселко з кривими ніжками, дошковим сидінням і кумедно вигнутими бильцями, думав якусь свою думу, втуплюючи погляд у стелю, мовби перечікував час, коли всі порядні люди позасинають. Цілу ніч у нього світилось. На ранок можна було побачити готову роботу. Виглядало, що робота йшла йому як по маслу. Тільки раз – і пас. Отож, хоч чоловік і отримав замовлення, до роботи не поспішав. А тота пані терпцю не мала. „Як то так, – думала вона, – я дала завдаток, а мебляр руки опустив і в вус не дує. І я маю терпіти?!” Ходила взад-вперед, ходила, зментрожена така, аж не витримала. „Піду, – думає, – вслід за майстром”. І пішла. Добрі люди нараяли взяти з собою одну цеглину, один невеличкий брус мила і йорданську свічку: цеглину – щоб кинувши, стривожити мебляра, хай би він зачув і про важливе собі нагадав; мило – то щоб з чистими руками до справи взявся, а свічка – від темних сил і від спокус, ними насланих. Була баба настирлива. Ото й швендяла за чоловіком крок в крок до самого вечора: він сюди – і вона сюди, він десь-інде – і вона туди ж. Як споночіло, майстер ввійшов у хату, замкнув двері, позасував засуви, сів на своє кріселко, а пані залишилась на дворі крутитись попід вікнами. Дивиться через вікно – очам не вірить: пан господар нічого не робить. Пильніше придивляється – роботи ні звідти ні звідси, а тут як тут – готова її лава. Чи то тішитись, чи то плакати?! З переляку пані випустила цеглину з рук. Здригнувся мебляр, позапалював свічки. Дивиться пані далі – в майстра долоні, як терен, такі „білі”. Почала вона у вікно стукати. Чоловік одчинив, здивувався, пустив до хати. Вона йому мило протягує. Тоді він до води, аж глип – а воду наче щось злизало. Пані збігала до криниці, принесла водиці. Чоловік руки вимив і провадить: „Чого ви, паннусю, серед ночі не спите? Чи кривди собі шукаєте? А мо’ пригод на гарячу голову?” Пані всміхнулась: „ Мені моя деревинка спати не дає. Як подумаю, що досі бамбетля не маю, страшенно денервуюсь”. А вона хитра була - поки говорила, своє робила: свічку йорданську запалювала. Як тільки запалила, вмент у хату грім вдарив. Так струсонуло, що в сусідньому селі попрокидались. Будівля розсипалась на дрібні кавалки. А бамбетель стоїть, як нічого не бувало. І майстер щез. Куди його лиха година забрала?! Лишились лише кумедні бильця з його кріселка і одна крива ніжка.

Як надійшов ранок, пані попросила сусідів затягнути бамбетля до її хати. І по нині вона радується-не нарадується. Але шкода їй, що мебляр пропав: була б собі стола з круглим стільником замовила і три кріселка з панськими ніжками. І куди ж це він провалився? А ще вона йому грошей винна, треба було б віддати. Та так уже сталось, нічого не зміниш.

Добре, що пані міцний сон має, бо кажуть люди, що до неї десь-інколи хтось уночі в шибку стукає. Певно, чорт про гроші нагадує, бо що інше: мебляра ж він забрав, а гроші – не пощастило.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Бамбетель, Народні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (1) до книги "Бамбетель, Народні"
Гість Галина
Гість Галина 18 лютого 2024 19:53

Дякую за увагу до моїх казок з кн.''Богданія''. Хотілось би, аби автора вказували. Дякую

ГалинаМирослава