Книги Українською Мовою » 💙 Дім, Сім'я » Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути 📚 - Українською

Читати книгу - "Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути"

285
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути" автора Наум Петрович Иойриш. Жанр книги: 💙 Дім, Сім'я / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути» була написана автором - Наум Петрович Иойриш, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дім, Сім'я / 💛 Наука, Освіта".
Поділитися книгою "Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути" в соціальних мережах: 

В книзі описано високі харчові та лікувально-профілактичні властивості меду, широко вживаного при ряді захворювань шлунково-кишкового тракту, серця, легень, нервової системи, шкірних, очних, дитячих і т. ін.
Значний інтерес становить розділ «Експресний метод одержання бджолиного меду», в якому висвітлено багаторічні дослідження автора по здобуванню різних полівітамінів і лікарських сортів меду за відповідними рецептами.
В книзі докладно описується лікувальне застосування меду при ряді захворювань (ревматизм, неврити, невралгії, базедова хвороба та ін.), а також найновіші методи введення в організм хворого апітоксину з лікувальною метою.
Автор пропонує оригінальний метод одержання чистого апітоксину (бджолиної отрути) без пошкодження бджіл.
Книга розрахована на масового читача.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 51
Перейти на сторінку:

Іойриш Наум

Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути

«Адже найцінніше, що у нас є, основне багатство нашої країни — це наші радянські люди.

Тому збереження здоров'я людей, їх працездатності є одним із найблагородніших видів діяльності».

М. І. КАЛІНІН

Передмова до третього видання

Протягом багатьох століть вважають, що мед являє собою чудовий дар природи, в якому властивості прекрасного продукту харчування, що сприятливо впливає на організм людини, особливо на фізичний розвиток дітей, поєднуються з лікувальними властивостями. В старовинних російських рукописних лікарських порадниках надавали надзвичайно важливого значення лікувальним властивостям бджолиного меду. Народна медицина нашої Батьківщини протягом багатьох століть широко і успішно застосовувала мед при багатьох захворюваннях. Досліди і спостереження, проведені науковою медициною за останнє десятиріччя, показують, що є підстави бджолиний мед вважати важливими ліками, які мають різносторонні терапевтичні властивості.

Мед має значний терапевтичний ефект при лікуванні деяких захворювань шлунково-кишкового тракту, органів дихання, серця, нервів тощо. Керуючись вченням І. В. Мічуріна і вченням І. П. Павлова, автор зумів добути 85 нових сортів лікарсько-вітамінних медів, довівши тим самим можливість примусити бджіл виробляти мед бажаного хіміко-біологічного складу у всяку пору року.

У глибокій давнині беруть свій печаток відомості про лікувальні властивості бджолиної отрути. Літературні дані, а також наші багаторічні спостереження і дані багатьох пасічників підтверджують позитивний вплив бджолиної отрути при лікуванні ревматизму, невритів та деяких інших захворювань.

Вироблюваний бджолами віск становить надзвичайно цінну речовину, що входить до складу багатьох мазей і пластирів; разом з тим це є важлива сировина для ряду галузей промисловості.

Крім того, бджоли виробляють так званий прополіс (бджолиний клей), який застосовується в народній медицині як лікувальний засіб при лікуванні ран та інших захворювань.

Виняткове велика роль бджіл у перехресному запиленні комахозапильних рослин.

Для багатьох людей, для яких важка фізична праця є непосильною, пасічництво є роботою не тільки доступною, а й приємною, і такою, що матеріально забезпечує. Ця робота особливо корисна для людей з підвищеною нервовою збудливістю, бо вона проходить на свіжому повітрі, насиченому ароматом квітів, меду, воску та прополісу.

Крім того, цікава і захоплююча робота з бджолами — чудовий метод лікування працею. Колгоспно-радгоспне та індивідуальне пасічництво набуло в нашій країні широкого розмаху. Підсобні господарства лікарень, курортів та інших медичних закладів також повинні мати свої пасіки, щоб забезпечити хворих медом. Не обійтися без дослідного вулика з бджолами і радянському вчителеві біології, особливо в сільській місцевості. Нарешті, автор сподівається, що пропонована книга збудить інтерес у медичних працівників до ширшого застосування меду і бджолиної отрути, цих двох чудових народномедичних засобів, і сприятиме організації медичного пасічництва.

Ми врахували побажання численних читачів, які в своїх листах вказували на потребу розширення і добавлення ряду нових розділів.

Лікування бджолиним медом і бджолиною отрутою повинно проводитися під наглядом лікаря і при багатьох захворюваннях може бути успішно застосоване в комплексі лікувальних заходів.

Усі критичні зауваження будуть прийняті автором з подякою і враховані в дальшій роботі.

Автор.

Вступ

Наша Батьківщина здавна славилася високорозвиненим бджільництвом і в сусідніх державах називалася «медоточивою» країною. З історичних даних відомо, що народи нашої країни завжди займалися бджільництвом (пасічництвом) і діставали добрі збори меду. Перший російський історик-літописець Нестор (1056—1114) писав, що в X сторіччі на Русі було широко розвинене бджільництво і мед був одним із головних товарів експорту.

У 1525 р. історик Павло Іовій Новокомський [1] писав, що в Московській землі «найпевніші жнива бувають від воску та меду. Бо вся країна переповнена дуже плодючими бджолами, які виготовляють чудовий мед».

Адам Олеарій у своїх докладних описах подорожі голштінського посольства в Московію в 1633, 1636 і 1639 рр. відзначив: «Мед і віск, які можна знайти скрізь по лісах, там у такій значній кількості, що росіяни, крім того, що вживають самі перший для варіння напою медового, а другий — на воскові свічки, для домашнього вжитку... але зайвину величезними частинами продають в інші землі».

Сприятливі кліматичні умови, достаток медоносних рослин зробили бджільництво важливою галуззю народного господарства нашої країни.

Талановиті пасічники (П. І. Прокопович, В. Ф. Ващенко, М. О. Дернов та ін.), а також вчені, що працювали в галузі бджільництва (О. М. Бутлеров, М. М. Кулагін, І. О. Каблуков, Г. О. Кожевніков та ін.), зробили багато цінного для розвитку раціонального бджільництва.

Пасічники з подякою згадують П. І. Прокоповича (1775—1850), який у 1814 р. винайшов розбірний рамковий вулик. Організована П. І. Прокоповичем на Україні пасіка була зразковим бджільницьким господарством того часу щодо кількості бджолиних сімей і постановки раціонального бджільництва.

На пасіку П. І. Прокоповича з'їжджалися пасічники з різних районів країни і з закордону, щоб перейняти передовий досвід пасічництва.

У 1828 р. при пасіці П. І. Прокоповича була організована перша в Росії і в Європі школа бджільництва.

Проте, незважаючи на великі досягнення в галузі пасічництва, умови життя царської Росії не сприяли розвиткові цієї важливої галузі сільського господарства. Досить сказати, що в 1910 р. в Росії нараховувалося всього лише 5 715 000 сімей бджіл (з них тільки одна п'ята утримувалася в рамкових вуликах). Особливо сильно потерпіло вітчизняне бджільництво в роки першої світової, а потім громадянської війни. Велика Жовтнева соціалістична революція відкрила значні перспективи в його розвитку. В газеті «Известия» від 11 квітня 1919 р. була опублікована підписана В. І. Леніним постанова «Про охорону бджільництва»[2].

Цей чудовий документ відіграв значну роль у справі розвитку цієї галузі сільського господарства.

Організація колгоспів і радгоспів та п'ятирічні плани розвитку народного господарства створили сприятливі умови для розвитку пасічництва. На 1940 р. Радянський Союз мав понад 100 000 колгоспних пасік з 10 млн. бджолиних сімей і зайняв перше місце в світі щодо збору меду. Німецько-фашистські варвари розграбували тисячі колгоспних і радгоспних пасік і знищили понад 2 млн. сімей бджіл.

У післявоєнні роки завдяки безустанному піклуванню Комуністичної партії і Радянського уряду колгоспно-радгоспне пасічництво в нашій країні було повністю відновлене. Тепер Радянський Союз щодо кількості бджолиних сімей і рекордних зборів меду займає перше місце в світі.

Мед є не тільки приємним, високопоживним дієтичним продуктом, але завдяки своєму складному хіміко-фізичному складові і лікувальним засобом при ряді захворювань. Мед сприятливо впливає на підвищення опірності

1 2 ... 51
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути"