Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Торохтій, Брати Ґрімм 📚 - Українською

Читати книгу - "Торохтій, Брати Ґрімм"

26
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Торохтій" автора Брати Ґрімм. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Торохтій, Брати Ґрімм» була написана автором - Брати Ґрімм, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Торохтій, Брати Ґрімм" в соціальних мережах: 

Казка "Торохтій" від братів Ґрімм - це весела історія про звіра, який змінюється на горобчика, щоб пережити зиму. Ця казка розповідає про мудрість і здатність допомагати іншим, навіть якщо це означає зробити жертву. Головний герой - Торохтій, який не може знайти їжу взимку і вирішує піти до короля за порадою. На своєму шляху він зустрічає лиса, вовка, ведмедя та крокодила, які хочуть його з'їсти. Але Торохтій віддає їм своє пір'я, щоб вони зможуть зробити собі ковдру, щоб пережити зиму. В результаті він стає горобчиком і нарешті знаходить їжу, яку може поділитися з іншими.

Казка "Торохтій" навчає нас милосердю, допомозі іншим та взаємному порозумінню. Історія показує, що хоча іноді жертва може бути важкою, але вона може мати позитивний результат і допомогти більшій кількості людей. Казка також навчає дотримуватися мудрості та розуму, що може бути корисним у будь-якій ситуації. Ця чарівна казка сподобається дітям та дорослим, які люблять навчатися чогось нового та пізнавати світ навколо себе.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жив собі мірошник, і мав він гарну дочку – ото було й усе його багатство. Але він був великий хвалько. Трапилося йому якось розмовляти з самим королем. От він і хвалиться йому:

– А моя дочка вміє з соломи золоті нитки прясти!

– Таке мистецтво мені подобається, – мовив король. – Якщо твоя дочка справді така майстриня, приведи її завтра до мене в замок, хай я сам побачу, чого вона варта.

Другого дня привів мірошник свою дочку до королівського замку. Король завів дівчину до кімнати, де було повно соломи, дав їй прядку та мотовило і сказав:

– А тепер сідай до роботи, і якщо ти за ніч не спрядеш цю солому на золоті нитки, то жива звідси не вийдеш!

І лишив її саму. А щоб вона не втекла, замкнув кімнату і сховав ключа до кишені.

Сидить бідолашна мірошниківна й не знає, що їй робити. Вона зроду не чула, щоб хтось із соломи пряв золоті нитки. Як подумала вона, що її чекає, то аж похолола зі страху й гірко заплакала.

Коли це двері відчинилися, й до кімнати зайшов якийсь маленький чоловічок.

– Добрий вечір, мірошниківно, – сказав він. – Чого ти так гірко плачеш?

– Ох, – зітхнула дівчина, – як мені не плакати? Я повинна спрясти всю цю солому на золоті нитки, а не вмію.

– А що ти мені даси, як я спряду її замість тебе? – спитав чоловічок.

– Своє намисто, – сказала дівчина. Чоловічок узяв у неї намисто, сів до прядкиі – круть, круть, круть! – тричі крутнув її, та й повна шпуля ниток. Потім знов: круть, круть, круть! – тричі крутнув прядку, та й знов повна шпуля ниток. І так до самого ранку. Коли почало світати, в кімнаті не лишилось ані соломинки, тільки лежала купа золотих ниток.

Король насилу дочекався, поки зійде сонце, і зразу ж прибіг до мірошниківни. Як побачив він те золото, то дуже здивувався, а ще дуже зрадів. Але йому захотілося мати золота ще більше.

Він повів дівчину до іншої кімнати, багато просторішої за першу, де теж було повно соломи, й загадав їй і ту солому спрясти за ніч на золоті нитки, якщо вона хоче лишитися живою.

Дівчина не знала, що їй робити, й заплакала з розпачу. Аж ось двері знов відчинилися, до кімнати зайшов маленький чоловічок і спитав:

– Що ти даси мені, як я спряду тобі й цю солому на золоті нитки?

– Свій перстень, – відповіла дівчина. Чоловічок узяв у неї перстень, знову сів до прядки й за ніч усю солому спряв на блискучі золоті нитки.

Як побачив їх король, то аж затремтів з радощів. Та на те він і король – усе йому золота мало. Повів він мірошниківну до ще просторішої кімнати, повної соломи, і каже:

Доведеться тобі прясти ще й цієї ночі. Але як спрядеш цю солому, то станеш моєю дружиною.

Бо подумав собі: «Хоч вона тільки мірошниківна, а багатшої дружини я не знайду в цілому світі».

Лишилася дівчина сама серед тієї соломи. Аж ось до кімнати втретє зайшов чоловічок та й питає:

– Що ти мені даси, якщо я тобі цього разу спряду солому?

– Я більше не маю чого дати, – відповіла дівчина.

– То пообіцяй, що, як станеш королевою, віддаси мені свою першу дитину.

Хтозна, як там воно ще буде, подумала собі мірошниківна, а допомогти їй у біді більше нема кому. Тому пообіцяла чоловічкові, що вволить його волю, а він за те ще раз спряв солому на золоті нитки.

Прийшов уранці король і побачив, що вся солома стала золотом, як він і хотів. Тоді він улаштував весілля, і мірошниківна стала королевою.

Через рік у неї знайшлася дитина, а про чоловічка вона й думати кинула. Аж ось одного дня він заходить до неї в кімнату та й каже:

– Ну, а тепер давай мені те, що обіцяла. Перелякалася королева і просить його:

– Бери собі всі багатства, які є в королівстві, тільки лиши мені дитину.

А чоловічок відповідає:

– Ні, мені жива дитина миліша за всі скарби світу.

Як почула це королева, то так заплакала, так заголосила, що навіть чоловічкові стало її шкода.

– Ну добре, даю тобі ще три дні, – сказав він. – Коли ти за цей час довідаєшся, як мене звати, дитина буде твоя.

Цілу ніч королева згадувала всі імена, які будь–коли чула, а вранці послала гінця по всій країні, щоб він розпитався, де ще як кличуть людей. Коли чоловічок з'явився другого дня, вона почала називати його то Каспаром, то Мельхіором, то Бальцером, перебрала всі імена, які знала, та він на кожне відповідав:

– Ні, мене звати не так.

Другого дня королева послала гінця по сусідніх країнах, щоб він розпитався, як там звуться люди. І як чоловічок прийшов знову, вона почала його кликати найнезвичнішими, найчуднішими іменами.

– Може, тебе звати Поламайребром? Чи Баранбуцом? Чи Зачепиногою?

Та чоловічок щоразу відповідав:

– Ні, мене звати не так.

Третього дня гінець знов повернувся додому та й каже:

– Більше я не напитав жодного імені, та коли йшов узліссям під високою горою, то побачив там хатку, а біля хатки горіло багаття, а навколо багаття стрибав на одній нозі смішний чоловічок і горлав:

Нині пива наварю я,Завтра вранці хліб пектиму,А позавтра в королевиЗаберу її дитину.

То талан великий мій,Що я звуся Торохтій!Уявляєте собі, як зраділа королева, коли почула це ім'я!

Тільки–но гінець пішов, а чоловічок уже й тут. Заходить він до королеви та й каже:

– Ну, то як мене звати, пані королево? А королева спершу питає:

– Може, Кунст?

– Ні.

– Може, Гайнц?

– Ні.

– То, може, Торохтій?

– Це тобі сам чорт сказав моє ім'я, сам чорт! – крикнув чоловічок і спересердя так тупнув правою ногою, що вона по коліно вгрузла в землю. Тоді з люті схопився обома руками за ліву ногу й розчахнув себе навпіл.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Торохтій, Брати Ґрімм», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Торохтій, Брати Ґрімм"