Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Гора Земзі, Брати Ґрімм 📚 - Українською

Читати книгу - "Гора Земзі, Брати Ґрімм"

100
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Гора Земзі" автора Брати Ґрімм. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Гора Земзі, Брати Ґрімм» була написана автором - Брати Ґрімм, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Гора Земзі, Брати Ґрімм" в соціальних мережах: 

"Гора Земзі" - це казка відомого німецького письменника та збирача народних казок Якоба Грімма, яка була опублікована у збірці "Дітям та домогосподаркам" 1857 року. Ця казка розповідає історію про двох братів, які проживають в бідності і відправляються в пошуках щастя. Вони стикаються з багатьма випробуваннями та перешкодами на своєму шляху, але нарешті знаходять володіння, що належить страшному гірському гобліну Земзі. Брати вирішують битися за своє майбутнє та перемагають злого гобліна, стаючи власниками землі та щасливими людьми.

У казці "Гора Земзі" змальовано традиційні героїчні мотиви, де головні герої борються за своє майбутнє та перемагають зло. Ця казка пропонує читачам важливу мораль про те, що труднощі та випробування можуть допомогти розвивати вміння та волю, які необхідні для досягнення успіху та щастя в житті. Казка також містить важливі питання про соціальну справедливість, боротьбу за свої права та належність, які є актуальними й до сьогоднішнього дня.

Казка "Гора Земзі" може зацікавити як дітей, так і дорослих, які цікавляться класичними народними казками та літературою для дітей. Ця книга може бути чудовим додатком до шкільної програми з літератури, а також використовуватися для вивчення моральних цінностей та виховання у дітей любові до книг та читання.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жили колись два брати, один багатий, а другий бідний. Багатий нічим не допомагав бідному, і той ледве животів на світі, часом доходило до того, що й шматка хліба не було для жінки та дітей. Якось їхав він своїм візком через ліс, коли гляне – а при дорозі височить велика гола скеля. Досі він такої скелі ще не бачив, тож зупинився і почав її розглядати. Аж раптом із хащів виходять дванадцять великих страшних чоловіків. Він одразу збагнув, що то розбійники, сховав свого візка в кущах, а сам виліз на дерево і став чекати, що воно буде далі.

А розбійники підійшли до гори й гукнули:

– Гора Земзі, гора Земзі, відчинись!

Гола скеля вмить розсунулась, і дванадцятеро увійшли всередину. А тільки–но ввійшли, гора зачинилась. Трохи перегодом розбійники вийшли знову, несучи на спинах важкі лантухи. Опинившись надворі, вони гукнули:

– Гора Земзі, гора Земзі, зачинись!

Гора зачинилась, і не лишилося навіть знаку, де вхід.

А розбійники пішли собі.

Коли вже їх зовсім не стало видно, зліз бідняк із дерева, і закортіло йому дізнатися, що ж там заховано в горі. Отож він підійшов до гори і гукнув:

– Гора Земзі, гора Земзі, відчинись! – І гора відчинилася перед ним.

Він увійшов досередини й побачив велику печеру, повну золота й срібла, а трохи далі, наче великі купи зерна, насипано перлів і світлосяйних самоцвітів. Бідолаха не знав, що йому й робити, чи можна хоч трохи взяти з тих скарбів. Нарешті напхав він повні кишені золота.

А перлів і самоцвітів не зачепив.

Вийшовши з печери, він сказав:

– Гора Земзі, гора Земзі, зачинись!

І гора зачинилась, а він зі своїм візком поїхав додому.

Тепер йому не треба було ні про що турбуватись, за взяте в печері золото він міг купити для жінки й дітей не тільки хліба досхочу, а навіть вина, жив весело, але чесно, не забував і бідних і кожному робив добро.

А коли гроші витратилися, він пішов до брата, позичив у нього мірку і знову набрав у печері трохи золота. Але з великих скарбів не зачепив нічого.

Ідучи туди втретє, він знову позичив у брата мірку. А багатий брат уже давно заздрив, що бідний став заможний, завів гарне господарство, і не міг зрозуміти, звідкіль у брата це багатство і навіщо йому мірка.

Ось він і пішов на хитрощі – намазав дно мірки смолою, і до смоли прилип золотий червінець.

Побачивши того червінця, багатий зразу пішов до брата й питає:

– Що ти моєю міркою міряв?

– Жито й овес, що ж іще, – відповів той.

Тоді багатий показав йому золотого червінця. І погрозив донести на нього в суд, якщо не признається. І брат розповів усе, що з ним трапилось.

Тоді багатій наказав негайно запрягати воза й поїхав, щоб по–своєму розпорядитися скарбами.

Під'їхавши до гори, він гукнув:

– Гора Земзі, гора Земзі, відчинись!

Гора відчинилась, і він увійшов у печеру. Перед ним лежали такі скарби, що він розгубився і не знав, за що найперше хапатися.

Нарешті насипав у лантух стільки самоцвітів, що насилу підняв на плечі, й поніс надвір.

Але жадоба так заполонила всі його думки, що він забув, як називається гора, і, виходячи, гукнув:

– Гора Зімелі, гора Зімелі, відчинись!

Та гора й не ворухнулась, а стояла зачинена, бо то не була її справжня назва.

Багатія взяв страх. Та що довше він силкувався пригадати, як зветься гора, то більше плуталися думки у нього в голові.

Вже він і скарбам був не радий.

Ввечері гора відчинилася, і дванадцятеро розбійників увійшли до печери. Як побачили його, то всі враз закричали:

– А, попалась пташечка! Ти думаєш, ми не помітили, що ти вже двічі приходив сюди? Та, на жаль, нам не пощастило тебе впіймати, а тепер ти вже не викрутишся.

Він закричав:

– То не я був, то мій брат!

Але хоч що він казав, хоч як просив пустити його живого, нічого не помоглося. Розбійники відрубали йому голову.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гора Земзі, Брати Ґрімм», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гора Земзі, Брати Ґрімм"