Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Розумна Ельза, Брати Ґрімм 📚 - Українською

Читати книгу - "Розумна Ельза, Брати Ґрімм"

191
0
09.05.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Розумна Ельза" автора Брати Ґрімм. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Розумна Ельза, Брати Ґрімм» була написана автором - Брати Ґрімм, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Розумна Ельза, Брати Ґрімм" в соціальних мережах: 

📚 "Розумна Ельза" - чарівна казка від легендарних Братів Ґрімм, яка розповідає історію про молоду дівчину, обдаровану великим розумом та винахідливістю. 🧠✨

Головна героїня, Ельза, відрізняється від інших своєю незвичайною інтелектуальною здатністю. Вона знаходить вирішення складних головоломок та розумових завдань, що дивує оточуючих. 💡🔍

Але Ельзу охоплює туга, оскільки її обдарування зробило її віддаленою від решти світу. Тоді вона вирішує використовувати свої здібності для допомоги людям, знаходячи творчі рішення для найскладніших проблем. 🤔🌟

Ця казка надихає нас розкривати свій потенціал та розвивати розумові здібності. Вона нагадує нам, що кожна людина має унікальні таланти, які можуть змінити світ навколо нас. 🌍🌈

"Розумна Ельза" - це казка, яка поєднує в собі незвичайність, розум, творчість та надію. Вона вчить нас повірити у власні сили та бачити можливості навіть у найскладніших ситуаціях. Ця історія має глибокий моральний зміст і залишає позитивні враження у серцях своїх читачів. 📖❤️

Приєднуйтесь до чудового світу "Розумної Ельзи" та дізнайтесь, як невичерпні можливості розуму можуть змінити життя. 🌺🔮

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жила собі людина, і була у неї донька, звали її Розумною Ельзою. Ось виросла вона, а батько й каже:

– Час би віддати її заміж.

– Так, – сказала мати, – якщо тільки знайдеться такий чоловік, що захоче її взяти.

І ось прийшов, нарешті, із дальніх країв чоловік, звали його Ганс; став він до неї свататись, але поставив умову, щоб Розумна Ельза була до того ж і дуже розсудливою.

– О, – сказав батько, – кмітливість у неї в голові є.

А мати додала:

– Ах, та вже що й казати: вона все розуміє, бачить навіть, як вітер по вулиці гуляє, і чує, як мухи кашляють.

– Ну,– сказав Ганс,– а якщо вона виявиться не дуже кмітливою, то я з нею не одружусь.

Ось сидять вони за столом, обідають, а мати й каже:

– Ельзо, сходи-но в комору і принеси нам пива.

Взяла Розумна Ельза з полиці глечик і спустилася в комору, весело стукаючи кришкою, щоб час йшов швидше. Прийшла вона в комору, поставила перед пивною діжкою ослінчик, щоб не треба було нахилятися, і спина щоб не заболіла, і щоб не надто втомитись. Поставила вона перед собою глечик, повернула кран і, щоб очі не залишалися без діла, доки пиво наллється, стала вона стіну роздивлятись; ось дивиться вона та роздивляється, і помітила раптом над собою кирку на стіні, що забули там помилково каменярі.

І ось почала Розумна Ельза плакати й дорікати: «Коли вийду заміж за Ганса, і народиться в нас дитина, і виросте вона, і надішлемо ми її у комору пива націдити, раптом упаде їй на голову кирка та вб’є її на смерть.» Ось сидить вона й плаче, щосили нарікає на нещастя. А в домі наверху чекають у цей час пива, а Розумна Ельза все не повертається. Хазяйка й каже робітниці:

– Сходи-но ти в комору та подивись, що там із Ельзою сталося.

Пішла робітниця, бачить – сидить Ельза перед діжкою й плаче-заливається.

– Ельзо, чого ти плачеш? – питає робітниця.

– Ох, – відповідає вона, – та як же мені не плакати? Якщо вийду я заміж за Ганса, і народиться у нас дитина, виросте велика, і доведеться їй піти в комору пива націдити, то раптом може впасти їй на голову кирка і вбити її на смерть...

І сказала робітниця:

– Ось яка у нас Ельза розумна!

Підсіла вона до неї й почала теж горе оплакувати. А в домі все пива чекають не дочекаються, робітниця не повертається. Тоді батько й каже робітнику:

– Сходи-но ти в комору та подивись, що там Ельза з робітницею роблять.

Спустився робітник у комору, бачить – сидять Розумна Ельза з робітницею, і обидві плачуть. Питає він у них:

– Чого ви плачете?

– Ох, – відповідає вона, – та як же мені не плакати? Якщо вийду я заміж за Ганса, і народиться в нас дитина, виросте велика, і доведеться їй піти в комору пива націдити, то раптом може впасти їй на голову кирка і вбити її на смерть...

Робітник і каже:

– Он яка у нас Ельза Розумна! – підсів до неї і теж заплакав.

А в домі чекають робітника, а він усе не повертається. Тоді батько каже матері:

– Сходи-но ти сама в комору і подивись, що там із Ельзою сталося.

Спустилася мати в комору, бачить – усі троє плачуть. Питає вона у них, чого це вони плачуть; і розповіла їй Ельза, що її майбутню дитину, коли вона підросте, може вбити киркою, – буде вона наливати пиво, а кирка раптом і впаде їй на голову. І сказала мати:

– Ох, яка ж у нас розумна Ельза! – і підсіла до них і теж заплакала.

Почекав батько трохи, бачить– мати теж не повертається, а випити пива все більше і більше хочеться. Ось і каже він:

– Треба буде мені самому в комору сходити та подивитись, що це там із Ельзою сталося.

Спустився він у комору, бачить – сидять всі поряд і гірко плачуть; дізнався він, що причиною тому дитина, яку Ельза, мабуть, колись народить, і що може її вбити кирка, якщо, набираючи пива, вона буде сидіти саме під киркою, а в цей час вона може впасти, і він скрикнув:

– Яка ж у нас, однак, розумна Ельза! – сів і теж разом із ними заплакав.

Довго чекав їх наречений у домі сам, але ніхто не повертався, і подумав він: «Мабуть, вони мене внизу чекають, треба буде і мені теж туди сходити та подивитись, що вони там роблять». Спустився він униз, бачить – сидять вони всі п’ятеро й плачуть, і так жалісливо – один сильніше другого.

– Що у вас за біда сталася? – питає він.

– Ах, милий Гансе, – відповіла Ельза,– коли ми з тобою одружимося й буде у нас дитина, виросте вона велика, то може статися, що надішлемо ми її в комору пива націдити, а кирка, що стирчить на стіні, може, ще станеться, впасти й розбити їй голову і вбити малюка на смерть. Ну, як же нам не плакати про це.

– Ну, – сказав Ганс, – більшого розуму для мого господарства й не треба. Ельзо, ти така розумна, що я з тобою одружусь, – і взяв її за руку, повів нагору і відсвяткував із нею весілля.

Пожила вона з Гансом трохи, а він і каже:

– Дружино, я піду на заробітки. Треба нам грошима розжитися, а ти йди на поле жати пшеницю, щоб був у нас в домі хліб.

– Добре, милий Гансе, я так і зроблю.

Пішов Гано, наварила вона собі смачної каші і взяла із собою на поле. Прийшла туди і сама себе питає:

– Що мені робити? Чи жати спочатку, чи спершу поїсти? Е, мабуть, поїм спочатку.

З’їла вона цілий горщик каші, наїлась досить і знов питає:

– Що мені робити? Чи жати, чи, може, спершу поспати? Мабуть, посплю я спочатку. – Лягла вона в пшеницю й заснула.

А Ганс у цей час давно вже додому повернувся, а Ельзи все нема й нема. Ось він і каже:

– Яка у мене Розумна Ельза, вона така старанна – і додому не повертається, і нічого не їсть.

А її все нема й нема. Ось уже й вечір прийшов, вийшов Ганс у поле подивитись, скільки вона пшениці нажала; бачить, що нічого не зжато й лежить Ельза в пшениці та спить. Побіг Ганс скоріше додому, приніс із собою сітку із дзвониками для ловлі пташок і накинув її на Ельзу; а вона все продовжує спати. Побіг він додому, зачинив двері, сів на лаву й прийнявся за роботу.

Нарешті зовсім уже посутеніло, прокинулася Розумна Ельза, і тільки вона підвелася, а дзвоники на ній і задзвеніли, і що не зробить вона крок, а дзвоники все дзвенять і дзвенять. Перелякалася вона й задумалася: а чи насправді вона Розумна Ельза? І стала сама себе питати: «Чи я це, чи не я?» І сама не знала, як їй на це відповісти, і стояла вона деякий час у сумніві; нарешті вона подумала:

«Піду-но я додому й спитаю, чи це я, чи не я, – вони вже напевне знають».

Прибігла вона додому, а двері зачинені. Постукала вона у віконце й питає:

– Гансе, чи вдома Ельза?

– Так, – відповів Ганс,– вона вдома.

Злякалася вона й каже:

– Ах, Бог мій, значить це не я! – і кинулася до інших дверей.

А люди почули дзвін дзвоників і не захотіли їй відчиняти, і ніде не знайшлося їй притулку. І побігла вона тоді з села; і ніхто її з того часу більше не бачив.

== Читать на русском языке ==

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Розумна Ельза, Брати Ґрімм», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Розумна Ельза, Брати Ґрімм"