Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Старий Султан, Брати Ґрімм 📚 - Українською

Читати книгу - "Старий Султан, Брати Ґрімм"

31
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Старий Султан" автора Брати Ґрімм. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Старий Султан, Брати Ґрімм» була написана автором - Брати Ґрімм, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Старий Султан, Брати Ґрімм" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Був у одного селянина вірний пес; звали його Султаном. Ось зістарівся він, випали в нього зуби, і нічим йому було тепер кусати. Стояв якось селянин із своєю дружиною біля порога й каже:

– А завтра я старого Султана пристрелити збираюсь, став він уже нікуди негідний.

А дружина пожаліла вірного собаку і каже:

– Адже він нам чесно служив стільки років, і нам треба б його годувати тепер із милості.

– Е, що ти кажеш, – сказав чоловік, – видно, у тебе розуму не вистачає. Адже у нього і зубів нема, жоден злодій його не боїться; службу він свою вже відслужив, може собі вбиратися. Коли він служив нам, ми ж його непогано годували.

А бідний пес лежав у цей час, розтягнувшись на сонечку, і все це чув, і стало йому сумно, що завтра його останній день приходить. А був у нього добрий товариш, і був то вовк. Ось пробрався до нього пес увечері і став на долю свою жалітися.

– Слухай, куме, – сказав йому вовк, – заспокойся, вже я тобі в біді допоможу. Я щось придумав. Завтра на світанку хазяїн піде з дружиною сіно косити, а вдома нікому буде залишитися, візьмуть вони із собою свою маленьку дитину. Під час роботи вони кладуть дитину завжди в тінь під кущами. А ти лягай поряд із нею, немов стерегти збираєшся. Я вийду із лісу і вкраду дитину; а ти кинься за мною, немов її віднімати у мене хочеш. Я дитину упущу, і ти принесеш її знов батькам, і вони подумають, що ти її врятував, і вже так будуть тобі вдячні, що не те щоб зле тобі щось зробити, а навпаки, будеш ти у них у великій милості, і ні в чому з того часу тобі відмови не буде.

Ця порада собаці сподобалася; задумано – зроблено.

Як побачив батько, що вовк украв дитину і біжить із нею по полю, він став кричати; але коли старий Султан приніс її назад, почав собаку гладити та казати:

– Тепер я ображати тебе не буду, будеш ти до самої смерті годуватися у мене з милості.

І каже він дружині:

– Йди скоріше додому і навари старому Султану смачної юшки, адже кусати йому важко, та візьми з мого ліжка подушку, я дарую її Султану, нехай він на ній спить.

І з того часу стало жити старому Султану так добре, що краще й бажати було нічого.

Приходить після того невдовзі вовк його навідати, і зрадів він, що все так добре вийшло.

– Ну, куме, – каже він, – доведеться тобі разок удати, немов ти нічого не бачиш, а я вже якось вкраду у твого хазяїна жирну овечку. Якщо в наш час жити сам для себе, нам важко прийдеться.

– Ні, вже на це ти не розраховуй, – відповів пес, – моєму хазяїну я залишуся вірним, на таке діло я не згоден.

Подумав вовк, що це він просто так каже, і підкрався вночі, щоб вівцю вкрасти. Але вірний Султан розголосив хазяїну про задум вовка, і той підстеріг його і добре нам’яв йому боки. Але вовку вдалося вирватися, і він крикнув собаці:

– Почекай, поганий товаришу, ти про це ще пожалкуєш!

Наступного ранку послав вовк дику свиню й наказав їй визвати пса в ліс, щоб там вирішити діло. І нікого не знайшов старий Султан собі на допомогу, окрім кішки, та й та була без однієї ноги. Ось вийшли вони разом, і закульгала бідна кішка в ліс і від болю підняла свій хвіст угору.

А вовк з товаришем був уже на місці. Побачили вони, що противники йдуть до них назустріч, і здалося їм, немов пес із собою шаблю несе, – це вони піднятий хвіст кішки з шаблею переплутали. А кульгала нещасна кішка на трьох ногах, і вони подумали, що вона підіймає кожного разу камінь, щоб у них кинути. І стало їм страшно: забралася дика свиня в листя, а вовк на дерево стрибнув.

Підійшли собака з кішкою, бачать – нікого нема, і вони дуже здивувалися. Але дика свиня не могла вся у листя заховатися, – вуха у неї стирчали назовні. Озирнулася кішка уважно по сторонах, а тут свиня раптом вухами почала рухати. Подумала кішка, що це миша ворушиться, і як стрибне на неї, і сильно-сильно її вкусила. Піднялася свиня, голосно виючи, кинулася світ за очі бігти і кричить:

– Он на дереві сидить у всьому винуватий!

Подивилися кішка та собака вгору й побачили там вовка, і стало тому соромно, що він себе таким боягузом показав, і заключив він тоді із собакою мир.

== Читать на русском языке ==

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Старий Султан, Брати Ґрімм», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Старий Султан, Брати Ґрімм"