Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Кмітливий Ченсель, тибетська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Кмітливий Ченсель, тибетська казка"

54
0
08.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Кмітливий Ченсель" автора тибетська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Кмітливий Ченсель, тибетська казка» була написана автором - тибетська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Кмітливий Ченсель, тибетська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жив в одному селищі бідний, але кмітливий хлопець, якого селяни прозвали Ченсель, що означає «світлий розум».

Сталося так, що володар тієї країни йменувався теж Ченселем. Коли цар довідався про тезка, то вирішив дізнатися, що ж це за чоловік.

– Чи правда, що тебе звуть Ченсель? – запитав володар, коли хлопця привели до палацу.

– Люди дали мені таке прізвисько, – відповів селянин.

– Ну, якщо так, то мабуть дуже розумний, – міркував правитель. – Я шукаю нового радника. Якщо доведеш, що дійсно кмітливий, отримаєш гарну роботу, будинок і грошей удосталь. Якщо ж ні – назавжди полишиш мою країну.

І цар зажадав, аби Ченсель протягом трьох днів викрав у нього дорогоцінну бірюзову прикрасу, з якою ніколи не розлучається. Відпустивши селянина, володар наказав варті вдень і вночі посилено охороняти кожну шпарину палацу так, щоб не те що людина, а й миша б не прошмигнула. Біля дверей до внутрішніх покоїв царя постійно чатували слуги з гучними барабанами, щоб при потребі сповістити всіх про небезпеку. На кухні коло плити безперервно перебувало двоє кухарів, а служниці цілодобово підтримували вогонь у маленьких печах і заварювали чай. Та навіть цих заходів безпеки правителю виявилося мало, й він наказав усім охоронцям, служкам і придворним не спати впродовж всього випробування. Тим часом бідняк продав єдину корівку та придбав жіночу сукню й діжку міцного вина. Дізнавшись, що цар заборонив своїм підданим спати, Ченсель вирішив скористатися цією нагодою. Тож надвечір третього дня, перевдягнувшись жінкою та прихопивши напій, вирушив кмітливий парубок до палацу.

Ніч видалася холодною. Перед брамою до замку зустрів вартових на конях. Вершники не спали майже три доби й були такі втомлені, що ледь не падали. Єдине, про що мріяли бідолашні охоронці, – це ковток вина.

Побачивши переодягненого Ченселя біля воріт, вартові вигукнули:

– Куди йдеш, жінко?

– До палацу, – жіночим голосом відказує юнак. – Маю багато доброго питва, то хочу трохи продати, щоб було на що жити.

– Так ми з радістю купимо, – повеселіли охоронці, й один перед одним почали пити вино.

За кілька хвилин усі четверо міцно спали. Ченсель зняв їх із коней і посадив верхи на огорожу, що оточувала палац, та рушив далі.

Біля дверей до внутрішніх покоїв слуги теж міцно спали. Юнак обережно розрізав шкіру барабанів, якими вони зазвичай повідомляли про небезпеку. Тепер жоден звук не пролунає.

Зморив сон також поварів і служниць, які заварювали чай. Ченсель наскладав у рукава кухарів річкових камінців, а служницям за пояс заткнув по жмутку соломи.

Увійшовши до опочивальні володаря, юнак побачив придворних дам і кавалерів, які міцно спали вздовж стіни. Парубок позв’язував міцною мотузкою їх докупи, і наблизився до ліжка, на якому відпочивав правитель. Йому, мабуть, уже снилося, як завтра вранці вижене бідного юнака з країни. Ченсель обережно зняв із шиї володаря дорогоцінну прикрасу з бірюзи й вийшов з опочивальні.

«Треба всіх повідомити, що я дійсно був тут», – подумав юнак і голосно крикнув:

– У мене бірюза правителя! – і кинувся з палацу.

Почувши вигук, володар зі страху аж підскочив на ліжку. Схопившись за груди, він виявив пропажу прикраси й заголосив:

– Дорогоцінну бірюзу вкрали! Хапайте злодія!

Крики розбудили придворних, і тільки-но вони хотіли кинутися на допомогу царю й навздогін крадію, як усі разом попадали, адже були міцно між собою зв’язані. Тупцюють на місці та лише голосять: «Відпусти! Не тримай мене!»А Ченселя тим часом і слід простиг.

Від шуму попрокидалися служниці й кинулися до печі вогонь роздувати. Тут солома за поясом і спалахнула. Кухарі скочили, бачать: у дівчат солома горить. Замахали вони рукавами, а з них самі камінці сипляться – тільки синців та ґуль понабивали. Така тут метушня знялася – аж жах! Ченсель на це й очікував, аби проскочити величезною кухнею. Служки, що сиділи біля дверей і бачили втікача, спробували бити в барабани, але їхні руки позастрягали в зіпсованих інструментах.

Шум і метушня в палаці розбудили вартових біля зовнішніх воріт, і вони криками почали підганяти «коней», але з місця так і не рушили, адже сиділи на вершечку огорожі! А Ченсель сів на справжнього коня та стрілою помчав додому.

Наступного дня, взявши дорогоцінну прикрасу з бірюзи, юнак прийшов до палацу.

– Я виконав Ваше веління, правителю, – звернувся хлопець до царя та повернув викрадену напередодні коштовність.

– Тепер бачу, що ти не лише кмітливий, а й чесний, – промовив володар. – Я щасливий мати такого радника.

Відтоді Ченсель-селянин перестав бідувати, а Ченсель-цар став ще краще правити країною за допомогою свого мудрого тезка. Ось тільки охоронці, слуги та кухарі й донині бояться спати на варті.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Кмітливий Ченсель, тибетська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Кмітливий Ченсель, тибетська казка"