Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Антурам і Сантурам, індійська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Антурам і Сантурам, індійська казка"

36
0
10.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Антурам і Сантурам" автора індійська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Антурам і Сантурам, індійська казка» була написана автором - індійська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Антурам і Сантурам, індійська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

У невеличкому селищі край лісу мешкали два друга – Антурам і Сантурам. Чоловіки були різними за вдачею: Сантурам – добрий і працьовитий, а його товариш, навпаки, й за холодну воду не брався.

Одного разу Антурам позичив у приятеля тисячу монет, обіцяючи невдовзі повернути.

Минув час, але боржник про гроші не згадував. Урешті-решт засмучений Сантурам звернувся до суду. Хитрий друг присягнувся, що вперше чує про позику. Уважно вислухавши негідника, суддя звернувся до Сантурама:

– Кого б ти міг запросити у свідки?

– Нікого, – розвів руками бідолаха. – Давав гроші в борг під гіллястим дубом у дрімучому лісі.

Антурам же наполягав, що не знає нічого про монети та ніколи не бачив того дерева. Трохи поміркувавши, суддя вигадав, як розв’язати суперечку. Він запропонував Сантураму:

– Сходи до лісу, знайди той дуб і приведи свідка сюди.

– Шановний, – розгубився чоловік, – навіть чаклун не у змозі виконати це прохання. Як же привести сюди дерево, якщо воно не ходить, та як свідчитиме, якщо не говорить?

Суддя не розгубився:

– Я дам повістку. Віднесеш дубу й побачиш, що миттю з’явиться.

Робити нічого: бідолаха покрокував до лісу. Антурам із цікавістю спостерігав, що ж буде далі.

За годину суддя визирнув у вікно:

– Щось твій товариш забарився. Напевно, це дерево так далеко, що доведеться чекати аж до темряви.

Нерозумний Антурам необачно заперечив:

– Ні, той дуб росте край лісу. Аби туди дістатися, потрібно півгодини.

І дійсно: Сантурам незабаром повернувся.

– Ваша милосте, – зітхнув бідолаха, – зробив усе, як наказали. Але дерево відповіло мовчанням і навіть не ворухнулося.

– Помиляєшся, – зауважив суддя. – Щойно дуб отримав повістку, то відразу ж попрямував сюди й усе пояснив. Послухайте вирок: Антурам повинен повернути гроші. Крім того, я запроторюю наклепника на рік за ґрати за неправдиві свідчення.

Боржник, не очікуючи на такий розвиток подій, обурився:

– Ваша милосте, весь цей час був тут і не бачив жодного свідка, тим паче дуба. Що за вигадки?

Суддя, всміхнувшись, розтлумачив:

– Нерозумний! Твій власний язик свідчив проти. Коли прийшов сюди, то запевняв, що про жодне дерево не чув. Якщо це правда, то звідки знаєш, що потрібно дві години, аби дістатися туди? Отже, місцезнаходження дуба тобі добре відоме.

Отак чесний Сантурам отримав позичене, а брехливого Антурама покарали.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Антурам і Сантурам, індійська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Антурам і Сантурам, індійська казка"