Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Хан і візир, киргизька казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Хан і візир, киргизька казка"

83
0
24.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Хан і візир" автора киргизька казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Хан і візир, киргизька казка» була написана автором - киргизька казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Хан і візир, киргизька казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Колись давно жив хан, який мав славу великого мудреця.Сам правитель анітрохи не сумнівався у власному розумові, проте навіть не здогадувався, кому повинен за це завдячувати.

Одного разу володар разом із візиром вирушили на полювання й, захопившись, не помітили, що спадає вечір і слід шукати ночівлю. Невдовзі мисливці побачили дві юрти та вирішили туди завітати. Наблизившись, зауважили, що одна оселя бідна, а друга розкішно облаштована. Обидві охороняють великі пси. Прислухався візир, аж собаки між собою розмовляють.

– Сьогодні в нас ночуватимуть хан і його радник, – похвалився чотирилапий охоронець заможної оселі. – Господар, напевно, заріже вгодованого баранчика… М-м-м, наїмся смачненько та безтурботно спатиму аж до ранку.

– Гадаю, що гості завітають до нас, – заперечив пес, що стеріг бідну юрту. – Хазяїн заріже останню ягничку, тож і я голодним не залишуся. Тільки на відміну від тебе, й очей не зімкну – цілу ніч стерегтиму ханових коней.

– Як знаєш, а я маю намір гарно відпочити, – посміхнувся перший пес і побіг до теплої будки.

Дослухаючись до розмови чотирилапих, візир не помітив, як хан завернув коня до багатої оселі.

– Стривайте, правителю! – занепокоївся радник. – Упевнений, що краще заночувати в сусідній юрті.

– Ще чого! – обурився хан. – Нога моя не ступить у ту обшарпану халупу.

І мандрівники розійшлися по різних помешканнях: володар пішов до пишної оселі багатія, а візир радісно почимчикував до скромного будиночка бідняка.

В обох домівках того вечора гості мали ситну вечерю та міцний солодкий сон.

Уранці чує радник: у сусідньому дворі здійнявся страшенний лемент.

– Куди подів моїх першокласних скакунів? – розгнівано волав хан.

– Завів до своєї затишної стайні, – виправдовувався господар.

– Ти, певно, вкрав їх, а тепер іще й кажеш неправду, – наполягав правитель. – Чи знаєш, що можу покарати? Один мій наказ – і відразу стратять!

– Згляньтеся! – благально здійняв руки багатій. – Я нічого не крав.

Добре, що в суперечку втрутився візир. Він переповів ханові розмову собак, і той зрозумів, що коней викрали нічні злодії.

Ось так правитель поплатився конем, не послухавши мудрого радника.

* Візир – радник володаря.

* Юрта – переносне житло з жердин і шкіри в кочових народів.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хан і візир, киргизька казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хан і візир, киргизька казка"