Читати книгу - "Розумні сини, індійська казка"
- Жанр: 💙 Дитячі книги
- Автор: індійська казка
- 185
- 0
- 29.07.23
Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.
Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.
Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Мав один торговець чотирьох синів. Коли хлопці виросли й настав час їх одружувати, батько вирушив шукати їм гожих наречених.
Приїхав торговець до міста й зупинився біля ставка. Незабаром прийшли по воду дівчата. Одна з них була дочка відомого в місті багатія-купця. Набрали дівчата води, поставили собі глеки на голови й рушили назад. В усіх дівчат глеки були нові, гарні, тільки дочка багатого купця несла надщерблений глек.
– Батько в тебе – перший багач, чого ж ти ходиш по воду з розбитим глеком? – питають подруги.
– Це правда, батько в мене багач,– відповідає дівчина.– Та хто знає, за кого мене віддадуть заміж – за багатого чи за бідного? Тому я, поки незаміжня, хочу звикнути і до багатства, і до бідності.
Дівчата пішли. Торговець чув цю розмову. Він дуже зрадів і вирішив узяти розумну дівчину за дружину своєму синові.
Він рушив слідом за нею, прийшов до її будинку і звернувся з своєю пропозицією до купця. А той саме шукав для дочки гідного нареченого. Батьки тут-таки домовилися про весілля.
Купець повернувся додому й покликав синів.
– Знайшов я наречену,– каже.– Не знаю тільки, кого з вас першого одружувати?
– Нехай одружується старший брат, а нам його жінка буде за рідну сестру,– в один голос сказали молодші брати.
І справив торговець старшому синові весілля.
По якімсь часі надумав торговець узнати, котрий а його синів найрозумніший. Дав він кожному по сто рупій і каже:
– Купіть собі, хто що схоче.
Взяли брати гроші й пішли. По дорозі їм трапилося озеро. Сіли вони коло озера відпочити, попоїли та й розійшлися в різні боки – шукати те, що припаде кожному до душі.
Найстарший син купив собі дзеркало. Але не просте: коли в його власника вдома хтось помирав, дзеркало відразу це показувало.
Другий брат купив підпік. Але не простий: досить було тільки накрити його – і на ньому з'являлися найсмачніші страви.
Третій брат купив чарівну шкуру: коли на неї сідали, вона підіймалася над землею і в одну мить переносила господаря туди, куди той наказував.
А менший брат купив чарівну паличку: досить було доторкнутися нею до мертвого – і той одразу оживав.
Зійшлися брати знов біля самого озера й почали показувати один одному покупки. Накрили вони піднос – і на ньому одразу з’явилися чудесні страви. Брати наїлися досхочу. Один із них випадково поглянув на дзеркало й побачив, що вдома померла дружина старшого брата. Стали брати плакати. Потім третій брат звелів усім сісти на шкуру. Посідали й за мить були вже вдома. Менший брат доторкнувся чарівною паличкою до покійної, і та відразу ожила.
Всі дуже зраділи, і брати заходилися показувати рідні свої покупки. А торговець щасливий був узнати, що всі його сини такі розумні.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Розумні сини, індійська казка», після закриття браузера.