Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Королівські зайці, угорська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Королівські зайці, угорська казка"

33
0
30.07.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Королівські зайці" автора угорська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Королівські зайці, угорська казка» була написана автором - угорська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Королівські зайці, угорська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

В одному селі в малесенькій хатинці мешкала вдова з трьома синами. Жили вони так бідно, що, крім чорного хліба, нічого й не їли. Так тривало декілька років, допоки не підросли діти.

От одного дня старший син і каже неньці:

– Спечіть, мамо, паляницю, я піду на пошуки роботу.

Зібрала жінка хлопцеві торбину та, благословивши, відпустила.

Ішов парубок густими лісами та високими горами. Як стомився, сів відпочити. Тільки дістав шматок паляниці, як де не візьметься мишка-шкряботушка.

– Добрий юначе, – просить сіренька, – пригости крихтою хліба.

– Самому нічого їсти, – сердито відказав хлопець, заховавши паляницю.

Насупилася мишка й повернулася в нірку. А парубок рушив далі. Невдовзі зустрічає його король.

– Куди це ти прямуєш, хлопче? – запитав володар.

– Шукаю роботу, – відповів юнак.

– А чи не наймишся до мене зайців пасти? – запропонував король.

– Чом би піти?! – зрадів.

– Але якщо хоч одного вуханя недорахуюсь, – попередив правитель, – вижену тебе геть.

Рано-вранці випустив хлопець зайців, а вони й розбіглися хто куди. Ловив-ловив парубок куцих, але зібрав лише половину. Розгнівався король на пастуха та прогнав.

Повернувся хлопець додому ні з чим.

– Спробую я пошукати щастя, – каже тоді матері середній син.

Спекла ненька й цьому парубку паляницю.

Здолавши чималенький шлях, хлопець сів перепочити та поїсти. Знову з’явилася мишка. Але парубок виявився таким же жадібним і прогнав сіреньку. Діставшись двору, він найнявся заячим пастухом. Але не пропрацював і дня, як розгубив усіх своїх підлеглих.

Повернувся додому з порожньою торбиною.

– Піду і я, – каже найменший син Томаш, – пошукаю заробітку.

У дорозі парубку також зустрілася сіренька мишка.

– Здрастуй, юначе, – привіталася тоненьким голосочком шкряботушка, поглянувши на паляницю.

– Пригощайся, будь ласка, – запропонував хлопець.

Поїла мишка крихту, подякувала й каже:

– За твоє добре серце дарую чарівну сопілочку. Візьми, вона в нагоді стане.

Попрощався Томаш із сіренькою та пішов собі далі.

Як дістався королівського двору, попросився на роботу. Правитель і йому наказав пасти зайців.

Тільки-но випустив Томаш куцохвостих, як вони розбіглися по всьому полю. Почав парубок звірів докупи зганяти, та все марно. Втомившись, він сів під дубом перепочити. Раптом згадав про чарівну сопілку. Як тільки перші звуки пролунали над галявиною, зайці слухняно почали наближатися до парубка. Так Томаш і привів усіх куцих додому.

Ввечері король перерахував зайців і виявилося: жоден вухань не загубився.

Пропрацювавши цілий місяць, парубок отримав від володаря багато золотих монет. Томаш повернувся додому, привіз рідним подарунків, а сіренькій мишці приніс мішечок смачного насіння.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Королівські зайці, угорська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Королівські зайці, угорська казка"