Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Лукавий чоловік, чеська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Лукавий чоловік, чеська казка"

38
0
09.08.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Лукавий чоловік" автора чеська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Лукавий чоловік, чеська казка» була написана автором - чеська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Лукавий чоловік, чеська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

За давніх-давен носило годинники в кишенях тільки пишне панство, усякі графи та князі. От в одного князя і був дорогоцінний годинник із щирого золота, обкиданий самоцвітами. Узяв він серед зими того годинника з собою на полювання та й згубив десь у снігу. Тоді звелів князь оголосити по всіх усюдах, що, хто годинника знайде і принесе в замкову канцелярію, той дістане велику нагороду.

На другий день пішов один дядько на базар продати мішок вовни. Увечері повертався він додому лісом і раптом чує, як в снігу посеред дороги щось наче гарчить. Не знав чоловік, що воно таке, і замислився: чи ж затовкти його глибше в сніг, чи взяти з собою. Подумав він, що це якесь звіря, та й сказав сам собі:

– Щоб воно мене не вкусило, наставлю на нього мішок та спіймаю! Натягнув дядько рукавиці, наставив мішок і загорнув туди звіра разом із снігом. Потім міцненько зав’язав мішок, завдав собі на плечі й пішов додому. А що дорога йому лежала повз корчму, то він і зазирнув туди трохи зігрітися і похвалитись, якого дивного звіра він уполював: весь час сопе у нього в мішку.

– От послухайте, що воно там витворяє,– сказав він корчмареві.

Корчмар одразу ж зметикував, що воно й до чого, і сказав селянинові:

– А витягніть-но, дядечку, оте звіря з мішка, та й погляньмо, що воно таке.

Чоловік розв’язав мішка і, щоб звір його не вкусив, висипав усе на землю. Корчмар узяв годинника в руку, обдивився з усіх боків і мовить:

– Ну, дядечку, маєте щастя! Це ж годинник, якого згубив сам князь!

Селянин одразу пригадав, що князь оголосив нагороду тому, хто знайде

годинника. Зрадів він, але корчмар йому каже:

– Це ж я розтлумачив, що ви знайшли! Без мене ви нічого б не одержали. Тому мусите відписати мені половину князівської нагороди.

Чоловік викручувався, як міг, а що корчмар не відступався, то мусив ЕІН підписати на це папір і аж тоді піти в замок.

При брамі воротар запитав, що йому треба, і, коли селянин усе розповів, сказав йому:

– Пущу тебе до пана князя тільки тоді, як відпишеш мені половину того, що дістанеш у нагороду.

Чоловік побачив, що інакше у замок не доступиться, ще й годинника можуть забрати, і пообіцяв воротареві половину. От прийшов він до князя, привітався гарненько та й каже, що знайшов отой годинник. Князь зрадів дуже і враз запитав у чоловіка, яку б він хотів мати нагороду. Селянин відповів, що не хоче нічого, проте князь не відступався, і тому він сказав:

– Накажіть, ваша вельможність, вліпити мені п’ятдесят київ но плечах, тільки ж дуже прошу дати на це папір, бо половину я маю віддати корчмареві, а тією половиною, що зостанеться, поділитися з воротарем.

Князь посміхнувся і мовив:

– Хто не слухає поради, тому не допоможеш.

В ту мить прибігли слуги, і селянин-неборак дістав свою пайку по плечах.

Після того як дядька віддухопелили, рушив він додому і по дорозі віддав воротареві напір із князівським повелінням. З ним воротар побіг просто до канцелярії. Там про все вже знали від князя і добряче вибили йому пилюку з кунтуша.

Корчмар теж очікував селянина, і, коли почув, що той повертається з нагородою, одягнув на себе святкове вбрання і майнув до замку. Там він дістав повних двадцять п’ять київ, як було записано, і ледве дошкандибав додому.

Минуло небагато часу. їхав якось князь тим самим селом, зустрів ненароком чоловіка, який знайшов годинника, і знову запропонував йому нагороду. Чоловік сказав, що в нього всього вистачає, та коли вже ясновельможний князь так просить, то хай дасть йому своє старе сідло.

– Ото й усього? – засміявся князь.

– Атож,– відповів селянин.– Тільки дайте мені, ясновельможний князю, папір на те старе сідло!

Князеві весело було це чути, і він зробив усе, як просив той чоловік.

Селянин ледве дочекався, поки все скінчиться. Вхопив він папір, запряг коні та й подався швидше до одного князівського маєтку, який звався Старе Сідло. Приїхав туди і почав усім порядкувати й казати, що Старе Сідло – це його маєток, що він має на нього князівський папір, Управитель мерщій послав економа до канцелярії, щоб взнати, що це сталося із Старим Сідлом, бо прийшов якийсь чоловік, розпоряджається усім і каже, що маєток, мовляв, його. Старший управитель одразу побіг до князя, розповів усе, і тільки тепер князь почав шкрябати собі потилицю, коли пригадав, що віддав селянинові цілий маєток.

– Нічого не вдієш,– мовив він зрештою,– вже я папір підписав, а князівський підпис і сокирою не вирубаєш.

Лукавий чоловік довго господарював у Старому Сідлі, і добре там жилось і йому, і всій його родині.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лукавий чоловік, чеська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лукавий чоловік, чеська казка"