Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Як послушники перехитрили скупія-настоятеля, японська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Як послушники перехитрили скупія-настоятеля, японська казка"

74
0
11.08.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Як послушники перехитрили скупія-настоятеля" автора японська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Як послушники перехитрили скупія-настоятеля, японська казка» була написана автором - японська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Як послушники перехитрили скупія-настоятеля, японська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Давно колись поблизу міста Моріона був храм. Його настоятель любив смачно попоїсти, гарно вдягтися, а як живуть інші люди, його мало цікавило.

У храмовому саду росла дивовижна груша, яка давала щоліта лише п’ять чи шість смачних-пресмачних плодів.

Настоятель не тільки оберігав її від птахів та гусені, але й постійно попереджав послушника:

– Гляди, не їж цих груш, бо вони отруйні!

Вранці та ввечері він неодмінно рахував груші й пильнував, щоб послушник не зірвав жодної.

Та от одного разу настоятель кудись пішов і послушникові закортіло скуштувати заборонених груш,– хлопець уже уявляв собі, як збиває їх тичкою,– але згадав, що його сваритимуть, й одумався. Але ненадовго, бо, коли побачив, як груші, такі здоровенні, жовтобокі й, мабуть, смачні, висять на гіллі, не міг стриматися. Він зірвав одну грушу, потім другу, третю. І тільки тоді, як на дереві залишилася одна-однісінька груша, схаменувся.

«Ой, що ж я наробив!» – злякано подумав послушник.

Аж тут він почув, що повертається настоятель. Хлопець поспішив йому назустріч, але ненароком розбив улюблений настоятелів чайничок. «Оце так халепа!» – картав себе послушник, ладний крізь землю провалитися від страху й сорому.

Та надворі не було нікого.

«Куди це подівся святий отець?» – здивувався послушник.

– Гей, хлопче! – почув він раптом настоятелів голос.

«Та це ж святий отець! Звідкіля він кличе?» – подумав хлопець і подався в сад. Дивиться – настоятель стоїть під грушею.

Хлопець підійшов до нього й заплакав, а настоятель гнівно вигукнув:

– Це ти поїв мої груші?!

Бідолаха вийняв із пазухи череп’я й жалібно мовив:

– Отче, я ненароком розбив чайничок і вирішив змити провину смертю – з’їв отруйні груші. Мабуть, скоро отрута подіє.

Настоятель промовчав, бо не знав, що відповісти.

Минув якийсь час. У храмі жило тепер троє послушників, а настоятель став іще скупіший, ніж раніше. Скажімо, звелить хлопцям лягти спати, а сам наминає рисові коржики, що їх понаносили парафіяни, аж за вухами лящить.

Послушники затаїли проти нього злість, бо їм кортіло поласувати коржиками. Отож вдалися вони до хитрощів. Прийшли до настоятеля й просять:

– Отче, дозволь нам узяти нові імена.

– Які?

– Я хочу називатися Фуфу,– сказав один послушник.

– Я – Бульбуль,– сказав другий.

– А я – Смакота,– сказав третій.

Нічого не підозрюючи, настоятель хихикнув і відповідає:

– Які чудернацькі імена! Та нехай буде по-вашому. Від сьогодні називатиметеся Фуфу, Бульбуль і Смакота.

І от одного вечора послушники вдали, ніби сплять, а самі прислухаються, що робить настоятель.

А він тим часом надумав пекти коржики на вогні – захотів їсти. Незабаром коржики були готові. Настоятель узяв один і здмухнув із нього попіл: «Фу-фу!..»

Почувши це, послушник на ім’я Фуфу зіскочив з постелі, прибіг до настоятеля й питає:

– Отче, вам чогось треба?

Настоятель невдоволено глянув на нього й спитав:

– Чого ти встав?

– А хіба ви мене не кликали?

– Еге ж, кликав. Запрошував на коржики,– збрехав настоятель, щоб приховати розгубленість, і поклав коржики на сковороду – варити у воді із соєвою підливою.

Через хвилину вода на сковороді почала булькати.

Як почув це булькання другий послушник, на ім’я Бульбуль, то вмить прибіг до настоятеля та й питає:

– Отче, вам чогось треба?

Обидва послушники з’їли свої коржики й голосно похвалили:

– Смакота!

– Смакота! – вторував їм настоятель.

В ту ж мить примчав третій послушник, на ім’я Смакота.

– Отче, вам чогось треба? – запитав він, витріщившись на коржики. Довелось настоятелеві і з ним поділитися своїм добром.

Відтоді настоятель ніколи вже не їв окремо від послушників.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Як послушники перехитрили скупія-настоятеля, японська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Як послушники перехитрили скупія-настоятеля, японська казка"