Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Людина найдужча, киргизька казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Людина найдужча, киргизька казка"

33
0
09.09.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Людина найдужча" автора киргизька казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Людина найдужча, киргизька казка» була написана автором - киргизька казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Людина найдужча, киргизька казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Якось узимку пішов на річку фазан напитися води. У того фазана був довгий розкішний хвіст. Попоковзався фазан по льоду, що скував річку, поки, нарешті, знайшов ополонку й припав до крижаної води. Фазан пив і пив, а коли напився, не зміг зрушити з місця: довгий розкішний хвіст його примерз до льоду.

– Ой голубе льоде! Ти найдужчий у світі! Так скоро й міцно схопив ти мого хвоста. Відпусти мене.

– Ні, фазане, – відказує лід.– Дужчий за мене весняний дощ. коли він іде, я швидко тану.

– Яка там у мене сила? – мовить на те дощ. – Земля дужча за мене: скільки б я не лив – зникаю в ній, і сліду немає.

– За мене дужчий ліс. Він стоїть наді мною, густий, зелений, і витягає з мене всю силу, – каже на те земля.

– Ні, нема в мене сили,– озивається й ліс. – Вогонь дужчий за мене. Як спалахне – залишиться від мене сам попіл.

Але почув це вогонь і каже:

– Дужчий за мене вітер. Як дмухне – я не знаю, куди й тікати.

– Це таки правда, я дужий,– озивається вітер. – Я ламаю дерева, зриваю покрівлі, розганяю вогонь. Але мала травиця не боїться мене. Хоч би як я шумів, вона лиш головою похитує. Трава дужча за мене.

– Яка там у мені сила,– відповідає на те трава.– Вівці скубуть мене і толочать. Вівця дужча за мене.

Почула те вівця та й каже:

– Та хіба в мене сила?! Нападе на мене вовк – самі кісточки залишить. Вовк найдужчий у світі.

Почув ці слова сірий вовк і як завиє:

– Нічогісінько ви не знаєте. Найдужча людина. Вона й фазана впіймає, і лід розколе, і землю розорює, і дерева рубає, і пожежі гасить, і вітри зупиняє. Людина викошує трави, зганяє отари і не тільки мене, сірого вовка, але й тигра з барсом нітрохи не боїться.

Тоді й зрозуміли всі – людина найдужча в світі.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Людина найдужча, киргизька казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Людина найдужча, киргизька казка"