Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Заєць і ведмідь, словенська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Заєць і ведмідь, словенська казка"

84
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Заєць і ведмідь" автора словенська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Заєць і ведмідь, словенська казка» була написана автором - словенська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Заєць і ведмідь, словенська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Коли стало сутужно з пашницею, селянин викорчував трохи лісу, дерева продав, хмиз і пеньки спалив і на згарищі посіяв овес.

Овес удався гарний, рясний, і до нього занадилися ведмідь і заєць. Одного вечора вони й зустрілися у вівсі. Ведмідь, обурений, що, крім нього, ще хтось сміє ласувати смачною пашею, заревів над вухастим малюком:

– Ану, забирайся геть звідси, поки цілий. Овес – мій!

Заєць повів вухами та й спокійнісінько відказав на це:

– Звичайно, твій, але з’їм його я, бо він мені дуже смакує!

Ведмедеві аж дух забило від такої непоштивої відповіді. Він шукав і

ніяк не міг знайти потрібного слова, щоб присадити малого зазнайка. А заєць тим часом провадив далі:

– Ти гадаєш, вуйку, якщо більший за мене, то сам усе й з’їси? Та я ж тобі, ти знаєш, що зроблю!.. Але краще миром владнаймо справу: хто з каменя вичавить воду, того й овес буде!

Ведмідь стис каменя – тільки порох посипався, ударив лапою – тільки іскри бризнули, а вода не потекла. Заєць лише злегка стукнув по камені,–а той камінь до того в калюжі лежав,– і тицьнув здивованому ведмедеві під ніс:

– Бачиш, вуйку, який ти слабак! Я тільки торкнувся каменя – і він став мокрий. А якби ударив! Тож краще зі мною не заводься, бо як кину тебе, то аж за он тим лісом упадеш.

– Ого-го! Таке мале, а таку силу має! – буркнув стривожений ведмідь.–Треба, доки не пізно, скоріше тікати.

– Але я тебе не жену. Ти ж утомився. То ходімо на горбочок, сядемо під плотом, трохи відпочинемо.

Ведмідь хоч-не-хоч потягся на пагорб. Посідали вдвох під тином, заєць одразу й заснув, але очі мав розплющені, бо ж зайці, коли сплять, не заплющують очей. А ведмідь усе зиркає на зайця – чекає, коли той засне, щоб непомітно чкурнути від нього. Та в зайця очі весь час вибалушені. Чекав ведмідь, чекав та й не витримав: як схопиться, як дремене, тільки п’яти заблимали, а шерсть на ньому від страху дуба стала.

Аж вовк зупинив його:

– Гей, брате, куди так поспішаєш? Горить там, чи що?

Мусив ведмідь признатися, хоч і соромно було:

– Там таке мале сидить, а таку силу має, що й мене подужає.

– Ходімо вдвох проти нього,– запропонував вовк. – Може, двох нас не переважить.

Пішли вовк та ведмідь до косогору дивитися на силача зайця. Підійшли поза тином, щоб легше рятуватися було. Ведмідь зіп’явся на задні лапи й побачив зайця, а вовкові нічого не видно, бо він так ставати, як ведмідь, не вміє.

– Я тобі допоможу,– сказав ведмідь, схопив вовка й підніс високо над собою.– Ну, бачиш його? Під плотом сидить. Чого мовчиш? Кажи...

Ллє вовк не відповів уже ні зараз, ні пізніше. Коли ведмідь піднімав його над плотом, то так стиснув, що й дух з нього вийшов. Подивився бурмило на мертвого товариша й жахнувся:

– Від одного тільки погляду помер! То я ще міцний, коли стільки з зайцем був разом – і живий залишився. А втім, не варт життям ризикувати.

І ведмідь утік із наших країв. Нема й вовків у нас: останнього задавив ведмідь, коли хотів йому показати зайця. Зате зайців повно: й у вівсах пасуться, й на пагорбах сплять.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Заєць і ведмідь, словенська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Заєць і ведмідь, словенська казка"