Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Багатий брат і бідний брат, естонська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Багатий брат і бідний брат, естонська казка"

47
0
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Багатий брат і бідний брат" автора естонська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Багатий брат і бідний брат, естонська казка» була написана автором - естонська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Багатий брат і бідний брат, естонська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Жили колись два брати – багатий і бідний. Багатій ніскільки не журився тим, що його брат бідний, і не давав убогому й ложки юшки, хоча той часто просив у нього.

Якось на свято багатий брат скликав гостей. Бідний брат сподівався, що і його запросять, та де там!

Тоді бідний брат пішов на річку, спіймав три великі щуки і поніс їх багатому братові: може, той щось дасть.

Прийшов до багатія в двір, уклонився низенько, наче панові, а брат і не дивиться, сказав: «Бувай здоровий!»–та й посунув у свої хороми. Що було робити бідному? Затягнув очкура тугіше й почапав назад, аж плачучи від образи.

Раптом бідняк побачив на узбіччі дороги дідуся. Той швидко підвівся й підійшов до бідняка, спитав:

– Чого ти, друже, такий смутний?

– Як же мені таким не бути! – поскаржився бідний брат,– Одніс я багатому братові три гарні рибини, а він і квасом не пригостив.

– Ну, щось та одержав? – допитувався старий,

– Сказав: «Бувай здоровий!» – та й усе.

– Дай мені це «Бувай здоровий!», і ти заживеш щасливо,– мовив дідусь.

– Бери! – погодився бідний брат.

Тоді старенький порадив:

– Іди додому, витягни з-під печі бідність і викинь її в річку!

Дідусь пішов своєю дорогою, бідний – своєю.

Знайшов бідний брат під піччю бідність і жбурнув її в річку.

І сталося диво – чоловікові почало щастити. Все, за що 6 він не взявся, виходило набагато краще, ніж раніше.

Поле родило гарні хліба, корови телилися й давали багато молока, поросилися свині; комори й хліви, у хаті, надворі– все, що в нього було убоге, недоладне, ставало добротним, красивішим, ніж у багатого брата.

Побачивши це, багатій втратив спокій від заздрощів, а тоді пішов до брата і ну допитуватись:

– Звідки все це в тебе взялося?

Зрештою меншому братові набридло слухати це скигління, і він сказав:

– Звідки я все це маю? Спіймав під піччю бідність і викинув у річку. І тепер у мене все є!

– Щось не віриться! – сказав багатій – Не стерплю, щоб ти був багатший за мене!

Пішов багатий брат до річки і ловив бідність доти, поки спіймав її. Та як тільки приніс ту бідність додому, вона вислизнула з рук і шаснула під піч. І ніхто не міг витягти її звідти.

Відтоді й став колишній багатій злидарем.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Багатий брат і бідний брат, естонська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Багатий брат і бідний брат, естонська казка"