Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Ледащо, грузинська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Ледащо, грузинська казка"

91
0
12.10.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Ледащо" автора грузинська казка. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.
Електронна книга українською мовою «Ледащо, грузинська казка» була написана автором - грузинська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB, FB2 та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Дитячі книги".
Поділитися книгою "Ледащо, грузинська казка" в соціальних мережах: 

Бібліотека сучасних українських авторів "ReadUkrainianBooks.com" - це унікальний веб-сайт, що дозволяє знайти популярні книги українською мовою, які охоплюють широкий спектр тем та жанрів. На відміну від традиційних книжкових магазинів, бібліотека працює 24/7 та дозволяє читати будь-яку книгу в будь-який час. Крім того, на сайті можна знайти безкоштовні електронні версії книг, які доступні для завантаження на будь-який пристрій.

Навіть якщо ви знаходитеся далеко від України, "ReadUkrainianBooks.com" дозволяє насолоджуватися українською мовою та літературою, що є важливою частиною культурного досвіду країни. Незалежно від того, чи ви новачок української мови, чи вже володієте нею на рівні носія, "ReadUkrainianBooks.com" пропонує широкий вибір книг на будь-який смак.

Бібліотека також допомагає у популяризації української літератури та авторів, що є важливою роботою відчутної культурної місії. Завдяки "ReadUkrainianBooks.com" можна досліджувати творчість сучасних українських авторів та відкривати для себе нові таланти. Не зважаючи на те, де ви знаходитеся, бібліотека надає можливість переживати світ літератури на новому рівні.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Одна вдова мала ледачого сина. Змалечку звик байдикувати, то й у парубоцтві так.

– Ой, сину,– не раз, було, каже мати,– чи на часі твої пустощі, вже ж ти й доріс і бачиш, що я стара та немічна зробилася.

А тому байдуже, підобідає, як є що, та й гайда в довгої лози по селу.

– Мене саму земля з’їла, то хай, думаю, хоч дитина любенько погуляє, та й викохала сина, що на старості хтозна, чи й шматок хліба подасть. Не гаразд свою дитину судити, та вже мушу,– одно розповідає своє горе сусідам стара вдова.

А ті й радять:

– Ожени сина, може, хоч жінка на добрий розум його наставить.

Оженився парубок, тільки й тепер, окрім як спати та їсти, нічого не знає. Сердешна жінка працює від зорі до зорі, а він тільки їсть та п’є. Не витримала молодиця, плюнула та й геть пішла.

Оженився ледар удруге, аж це стара мати померла. Жінка й каже:

– Чи ти, чоловіче, бога не боїшся. Хоч на діток зглянься, берися до роботи.

Умовляла молодиця, умовляла та й годі сказала.

Коли це приходить раз ледащо із церкви такий уже радий. Дружина й питає:

– Що це тобі причинилося, що аж смієшся, такий радий?

– Ой, сьогодні батюшка такого нарозповідав, що вже знаю, як мені жити!

– А що він там нараяв?

– А те, що цей світ – суєтний, сьогодні живеш, а завтра – вмер. Нема чого тут гризти себе, чи не краще дістатися того світу. Там, у царстві божому, ні багатих немає, ні бідних. І працювати не треба, хочеш – сиди собі, хочеш – лежи. Оце якраз для мене. То я й надумався і самому туди перейти та й вас забрати.

Жінка одразу второпала, що в чоловіка розуму, як на свині вовни, ото й каже, буцім то річ звичайна:

– Нема чого усім, пхатися. Ліпше сам піди та роздивися, що і як, місце вибери гарненьке. А вже як мені уві сні присниться, де ти й що ти, то і я з дітьми туди добудуся.

Сподобалася ледащові ця думка, тільки ж тепер почав думати, як йому дістатися на той світ, адже там самі тільки мертві. Врешті придумав та й каже жінці:

– І я вмру. Не їстиму, не питиму, складу руки, заплющу очі та й уже.

– Славно придумав! – каже та.

Купила домовину, провертіла дірки, щоб можна було дихати, поклала їжі та й умостила туди чоловіка.

Посходилися люди, понесли небіжчика до церкви, а вдова й просить батюшку, аби залишив домовину на ніч у церкві.

Так і зробили, зачинили в церкві двері та й порозходилися по домівках.

Лежить ледачий чоловік горілиць і не ворушиться. Звечоріло, вже й треті півні проспівали, а не йдуть янголи, щоб забрати його до раю.

Аж перед світом загуркотіло на даху. «О,– думає ледащо, – либонь, ідуть». А то жінчин брат здерся по драбині та й гукає:

– Хай вважають усі! Я, всіх янголів голова, божого наказу читатиму. Завтра на небі велику церкву закладатимемо, то хто не має воза й волів, каміння козубцем носитиме. Раненько до роботи виходьте й свою торбу беріть, щоб на шість місяців вистачило. Як хто ледачий та нечемний, того в пекло посилатимемо, у смолі кипіти, на тортури чортівські...

Як зачув це ледачий чоловік, замалим не вмер зі страху та розпуки. Почав серед ночі волати:

– Рятуйте, дайте я якесь діло робитиму, бо тут каміння треба носити.

Почув паламар, прибіг до церкви. Кинулися, хто наспів, до труни, аж небіжчик ожив.

Упали всі на коліна, вдарив на все село дзвін, сповістили жінку. Прибігла та, забрала чоловіка та й наущає дорогою:

– Бач, і там треба робити, а тут же тобі ніхто не загадує каміння носити, берися хоч до легкої роботи.

Слухав, слухав ледацюга та й справді почав до праці прикладатися.

Ото тільки батюшку як де забачить, то десятою дорогою обминає.

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ледащо, грузинська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ледащо, грузинська казка"