Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Свята Марійка 📚 - Українською

Читати книгу - "Свята Марійка"

364
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Свята Марійка" автора Зінаїда Валентинівна Луценко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 99 100 101 ... 115
Перейти на сторінку:

– А як же воно у вас та не перегорить?! – кричала на всю хату, як Дениса не було вдома, до Наталки мати. – Коли ви не вимикаєте його з розетки ні вдень, ні вночі! Ото й перегоріло! Ми колись із батьком тільки раз чи два на тиждень телевізора дивилися, ми світло економили, берегли очі, а у вас він цілодобово кричить!

– Ми відремонтуємо… Або нового купимо… – оборонялася Наталка.

– За що ж ви його купите? Хіба у вас гроші є?!

– Денис свиню продасть…

– Ту свиню і я вам допомагаю годувати!


А потім Наталка із Денисом пішли на два тижні жити до його батьків.


А потім Наталка зібрала дитину і знов пішла до своєї матері, а Денис – за нею: це тоді було, як вітчим знову перепросив матір і вкотре забрав її до себе.


А якось узимку Наталчина мати приїхала «тільки на два дні». Якраз було страшне обледеніння. Від того льоду рвалися дроти зі стовпів і тріщали дерева, стовбурами навпіл розчахувалися.

– Піду назбираю в лісі гіллячок, – шукала мати в коморі мотузка.

– Навіщо тобі ті гіллячки? Не йди… – просила її Наталка. – Он Денис привіз аж дві машини дров, вони лежать на городі, вже й порубані.

– Наталко! Що ти таке кажеш?! – мати не хотіла чути. – Подивися у вікно! Люди волочуть дерева саньми, машинами – хто чим здужає! А я в таку пору буду сидіти, склавши руки, вдома?! Та це ж дармові дрова! Казала мені сусідка, що коло ставка упала ціла верба! Ото якби швидко було взяти пилку, можна ж ще й великих колод із неї нарізати! Але до кого там… – тицьнула пальцем на спальню, там Денис бавився з дитиною, – казати…

– Мамо!.. – молила Наталка очима матір хоч про якийсь спокій у своїй сім’ї.

– Ой, дитино, не знаю, як ви будете далі жити… – а та журилась. – Такий случай розжитися дровами, а ви – лежите! – спеціально голосно казала, повернувшись лицем до спальні.


Як за тещею зачинилися двері, Денис запитав:

– Це куди твоя мати пішла?

– У ліс… по дрова…

– Вона що, дурна?! Хоче, аби якесь дерево на голову впало і забило?! Біжи й спини, бо ж там такий лід! Скажи, нехай вертається, нехай нікуди з дому не йде, нехай не робить марного діла!

– Ти що, не чув? Твоя теща хоче, аби ще й ти з нею пішов, із пилкою…


Надвечір, як Наталчина мати приволокла у двір останню гілляку, зайшла до хати й сіла біля столу, була, мов ніч, насуплена.

– Будеш їсти? – спитала її Наталка.

– Мені треба ще ті гілляки, що я сама за день натягала, пообрубувати! Нема мені коли з вами їсти! Їжте собі самі! – скинула із себе мокру куфайку, на Дениса й не глянула.

– То вже ж, мамо, надворі темно…

– Я так нарвалася сьогодні, що тіла геть не чую! Руки мені болять, спина болить, в грудях дихати не дає!

– То нащо ви волокли ті гілляки? Не треба було їх волочити! – зітхнув Денис. – У нас дров цілий хлів складений, і на городі є свіжонарубані.

– Якщо у вас, Денисе, є лишні гроші, щоб дрова купляти, то що ж я зроблю… Сидіть собі на теплій лежанці, та й хоч і співайте, або – читайте книжки, все одно дурниці!

– Нащо ви починаєте сварку?! Я по гілляки не піду, у мене мала дитина, я ще жити хочу! І вас не заставляв туди іти!

Наступного дня, лиш розвиднилося, Наталчина мати взялася за мотузку – і знову пішла по дрова.


Ходила вона так ще три дні…

Як натягала тих дров стільки, що в подвір’я не можна було з дороги вільно увійти, затято взялася їх морозяні сама й рубати.


І Наталка з Денисом ще раз пішли жити до його батьків.


За тиждень повернулися знов…


А тоді материн чоловік знайшов собі іншу жінку, а вона переїхала жити у свою хату назад – назавжди й остаточно.

За тиждень поїхала до сина – хотіла погостювати місяць, але швидко повернулась.

– Більше я нікуди з дому не піду! – сказала, як увійшла у двері.

А Ігор тоді написав Наталці у листі: «Ох і нестерпна ж наша мати… Я своїм дітям сказав: – Оце як собі, діти, хочете, але як

1 ... 99 100 101 ... 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Свята Марійка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Свята Марійка"