Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Твердиня 📚 - Українською

Читати книгу - "Твердиня"

676
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Твердиня" автора Максим Іванович Кідрук. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 101 102 103 ... 182
Перейти на сторінку:
ви з України, — несміливо почав хлопець.

Пілот неохоче відірвався від «Хранителів могил».

— Він сказав неправду.

— Але…

— Я не з України. Мої батьки з України.

— А… — багатозначно гмикнув Левко. Пом’явся, пом’явся і знову заговорив: — Ви розмовляєте українською?

Віктор метнув на хлопця незадоволений погляд — ну чого тобі ще? — і рубонув:

— Ні, — перегорнувши сторінку.

Хлопець зрозумів, що розмову слід припинити, але несподівано його погляд примерз до рук пілота, якими той тримав розкриту книгу. Попервах Левко не усвідомив, від чого його пересмикнуло, а потім осягнув: на зап’ястках Віктора не було браслета з синьою лампочкою. Пілот виявився єдиним (якщо не брати до уваги «службу безпеки» Джейсона), хто ходив без маячка. І це підштовхнуло хлопця продовжити розпитування.

— Звідки ваші батьки?

Віктор закрив книгу і поклав її на коліна. Левко несвідомо відсунувся, подумавши, що нарветься на грубощі, але пілот довго мовчав, задумливо спостерігаючи, як витанцьовують вощенні язики. Спливла хвилина, перш ніж він відповів:

— З Броварів… це під Києвом, знаєш? — Спогади про батьків відігнали агресію.

«Цікаво, скільки місяців… чи років… він не спілкувався з ними?»

— Знаю, — підтвердив українець.

— Батько мав родичів у штаті Айдахо. У 63-му, під кінець хрущовської відлиги, йому дозволили виїхати. Я народився у 72-му, тому не вважаю себе українцем.

— Як довго не буде Джейсона? — спитав Левко. — Ми ж його чекаємо?

— Та звісно, — криво посміхнувся Віктор. — Колись він доїздиться до того, що нас тут накриє перуанська армія, сплутавши з повстанцями чи торговцями коксом. Має приїхати завтра.

— Це щось настільки важливе, що він ризикує вами всіма?

Пілот пирхнув.

— Аби ж то! Поїхав в Іку[137], заліз у якийсь барліг і трахає свою подружку… котрусь із них.

Левко смикнув бровою, показуючи, що здивований.

— А ти що думав? — прищурив око Віктор Шако. — Типу, бос поперся на зустріч із президентом Перу домовлятись про поставки золота? — Чоловік скупо реготнув. — Я не раз попереджав Джейсона, що дограється. Якби моя воля, ми тут не затрималися б на довше, ніж потрібно, що заповнити баки й напакувати вантаж у багажний відсік. Але бос думає інакше, часом ми «зависаємо» на добу, а то й на дві. — Віктор розкрив «Хранителів», показуючи, що збирається повернутись до читання, і наостанок промурмотів: — Ну, йому видніше…

XCVII

Ґрем Келлі повернувся з плантації настільки виснаженим, що не мав сил переповідати, що з ним сталося протягом дня. Семен Твардовський теж не розмовляв, але з іншої причини: він не хотів нічого розказувати (і навіть якби хотів, все одно не ризикнув би переповісти, що вдруге спускався в підземелля і що його при цьому бачили).

Левка не було, і Сатомі засинала в обіймах мулата.

Ранком наступного дня (середи, 15 серпня) Ґрема знов повели на кокаїнову плантацію, Сатомі подалась на кухню до Марко, а Семен, практично повністю позбувшися страху, на півдня щез у підземеллі. Того дня він уперше вголос привітався з одним із науковців, якого перестрів у галереях.

Джейсон Х’юз-Коулман прибув на стоянку о третій пополудні, пом’ятий і замріяний, схожий на кота, якого випустили надвір уперше після довгої зими. Він майже не розмовляв, нікого не підколював і проспав більшу частину польоту над Андами.

«Мі-17» торкнувся колесами посадкового майданчика на верхній терасі Твердині о 19:50, приземляючись у глибоких сутінках. Левка примусили допомагати з розвантаженням, і він змучився ще більше, ніж у пустелі, оскільки довелось тягати цистерни до ангарів.

Ґрем, Сатомі, Сьома і Лео зібрались разом під час вечері. Кожен мав чим поділитися з іншими, але ніхто так і не розкрив рота. Вони їли, не дивлячись одне на одного й думаючи про своє. І що вже геть погано — ніхто з них не ламав голову над тим, чому за два дні вони стали чужими один одному.

Така ж безмовність супроводжувала хлопців і дівчину, коли вони лягали спати (цього разу Сатомі завбачило лягла окремо; Ґрем не заважав). За винятком Семена Твардовського, всі спали мертвим сном.

І тільки Сьома спав неспокійно. Росіянину снилися цифри.

XCVIII

16 серпня 2012 року, 15:09 (UTC – 5) Паїтіті

3,132392… 3,132392… 3,132392…

Сьома готовий був відкласти блокнот, коли щось дзенькнуло у голові. 3,132392 — це число неправильне. Телепень! Не можна відірвати дробову частину від вісімкового числа, перевести її в десятковий дріб і приєднати до цілої вісімкової частини. Трійка у десятковій системі — це не те ж саме, що трійка у системі вісімковій. Під час конвертації певна частка дробової частини може «перетікати» в цілу, і навпаки. Він повинен працювати відразу з усім числом, а не з його «уривками». Інакше кажучи, він повернувся у відправну точку: йому досі потрібно конвертувати змішаний дріб з вісімкової у десяткову систему числення. На жаль і собі на сором, Семен поняття не мав, як це зробити…

Звісно, алгоритми для цього існують, але, не маючи під рукою спеціальної літератури і — що важливіше — засобів для реалізації цих алгоритмів у вигляді програми, можна було затратити тижні, щоб «витягнути» з вісімкового дробу його зрозуміле значення.

Сьома ще раз подивився на число, яке безрезультатно намагався розкодувати:

А що як перевести його у неправильний дріб? (

можна представити у вигляді ; цей дріб називатиметься неправильним, оскільки його чисельник більший за знаменник.) Маючи неправильний дріб, можна конвертувати чисельник і знаменник у десяткову систему, після чого поділити одержані числа на звичайному калькуляторі. В цьому випадку результат вийде коректним. Сьома вставив ручку до рота, впер погляд у траву і напружив мізки до краю. Щоб знайти чисельник неправильного дробу, слід помножити 3 на 100516 і до результату додати 11117. Ніби все просто, але… перед носом знову зринала вихідна проблема: Семен не знав, як множити вісімкові числа.

«Зараза!» — хлопець стиснув ручку так, що на пластику лишилися вм’ятини від зубів.

На горішню платформу, накульгуючи, піднявся Левко. М’язи спини й рук досі боліли після перекочування й підіймання двохсотлітрових цистерн. Українець радів, що цього дня не потрібно нікуди летіти і не доведеться нічого вантажити.

— Сьомо, де твій нетбук? — спитав він.

Росіянин шпигонув товариша роздратованим поглядом. Левко відволікав, заплутуючи і без того сколошкані й незв’язні думки.

— Не знаю. Для чого

1 ... 101 102 103 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Твердиня», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Твердиня"