Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Маміглапінатапеї, або Любов у київській комуналці 📚 - Українською

Читати книгу - "Маміглапінатапеї, або Любов у київській комуналці"

573
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Маміглапінатапеї, або Любов у київській комуналці" автора Люба Клименко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 29
Перейти на сторінку:
з чоловіком її мрії, для якого берегла свою цноту. Однак коли ми лишалися сам на сам — на таємних стежках у хащах за Художнім інститутом, у закутках Кудрявського узвозу і на дерев’яних сходах, що вели на урочище Гончарів, чи у нашому улюбленому підвальчику, — я переконувався, що і вона в мене закохана.

Підвальчик був найкращим місцем на землі. У підвальчику ми були одні-однісінькі. У підвальчику я сподівався стати чоловіком. У підвальчику ЧУДО-ЮДО-РИБА-КИТ сподівалася стати жінкою. Однак між нами нічого не відбувалося. Лише МАМІГЛАПІНАТАПЕЇ: мій та її погляди, які кричали, що ми хочемо одне одного і кожен із нас чекає, що інший стане ініціатором того, чого хочуть обоє, хоч і боїмося бути першими, а може, просто не знаємо, як зробити перший крок…

В один прекрасний день, а це був, здається, не день, а вечір, у наш підвальчик ввалилася одна закохана парочка. Вони опинилися тут випадково: був холодний листопад, почав падати сніг, і їм зі своїм бурхливим коханням не було де сховатися, тож вони забилися в перший-ліпший під’їзд, довго цілувалися і куйовдилися, потім намацали дверцята в підвал і завалилися вниз.

Ми з ЧУДО-ЮДО-РИБОЮ-КИТ завмерли в куточку. Ми вже були там годину і встигли звикнути до темряви, нам було видно у відблисках вуличних ліхтарів обриси закоханої пари і навіть відблиск обручок на їхніх пальцях. Принаймні нам так здалося, і це було логічним, що вони одружені НЕ поміж собою, інакше їм не треба було б ошиватися по чужих брудних підвалах.

ЧОЛОВІК і ЖІНКА говорили такою мовою, якою не говорив ніхто в нашій комуналці; так не говорили наші вчителі. Це була якась просунута пара: вони перекидалися інтелектуальними жартами, порівнювали свою ситуацію з пригодами головних героїв французького фільма «Чоловік і жінка» і навіть між поцілунками наспівували мелодію з нього. Від них ішов запах гарних парфумів, вони мали (принаймні нам так здавалося) божественно красивий вигляд, коли світло вуличних ліхтарів відблискувало від снігу і додавало кіношності в те, що відбувалося.

ЧОЛОВІК і ЖІНКА довго насолоджувалися поцілунками, а потім почали похапцем розстібати один на одному одежу. В неї було довге пальто з великою шліцею ззаду. Чоловік підхопив її на руки, розвівши їй ноги і притиснувши спиною до стінки, шліца на пальті розійшлася, нагадуючи крила баклана, які почали плавно рухатися.

Нам із ЧУДО-ЮДО-РИБОЮ-КИТ було нестерпно стояти нерухомо, однак і тікати не було куди.

Пара деякий час намагалася облаштуватися зручніше. ЖІНКА була висока і, судячи з усього, важкувата, а ЧОЛОВІК, хоча й був високого зросту, проте не зовсім спортивним. Вона намацала виступ на стіні й обперлася правою рукою, щоб трохи перекинути свою вагу з ЧОЛОВІКА на стіну, і справа пішла жвавіше.

ЧОЛОВІК і ЖІНКА не займалися сексом, вони кохалися. Вони були одні в цілому світі, вони палали пристрастю одне до одного, і чужий, темний, сирий у павутинні київський підвал був для них наймилішим місцем у всесвіті.

ЧОЛОВІК і ЖІНКА майже одночасно глибоко і «з почуттям» зітхнули. Потім зітхнули з почуттям знову. І знову. І знову. Тепер голосніше і ще з більшим і глибшим почуттям.

Закінчивши кохатися, ЧОЛОВІК і ЖІНКА довго стояли, поклавши голови один одному на плече.

— Якби ж вони всі знали, чим займаються відомий кінокритик і не дуже відома театральна критикесса! — сказав ЧОЛОВІК і палко впився в губи ЖІНЦІ…

БАЛБЄС

Мої батьки — інженери-геологи — знову вирушили на роботу за кордон. Цього разу до Африки. Мені було п’ятнадцять, і моя ЛЮБАМАМОЧКА вирішила, що вони з батьком цілком можуть залишити мене на Вову — маминого племінника, який правдами і неправдами, а точніше, як тоді казали, «по блату» вступив на геологічний факультет університету. Вова був той іще балбєс, тому його на квартирі інакше й не називали.

БАЛБЄС приїхав із міста Муровані Курилівці, вчився на факультеті, на який взагалі не було конкурсу, і вважав, що непрестижному факультетові випала велика честь, що він там учиться, а тому безбожно прогулював заняття. Але що він робив добре, так це варив їсти. Моя тітка — мамина сестра — передавала нам щотижня автобусом натуральні сільські продукти, і я завжди мав смачний борщ, макарони з тушонкою або з домашнім сиром і цукром, смажену картоплю з цибулею, яєшню з домашніх яєць на салі.

БАЛБЄС діяв на мене не найкращим чином, оскільки його приклад безкарного прогулювання справляв на мене розбещуючий вплив.

Однак він зробив кардинальний переворот у моєму особистому житті. Він безтямно закохався в мою ЧУДО-ЮДО-РИБУ-КИТ, яка на той час закінчувала школу, і врешті-решт відбив її у мене.

Їхній роман розвивався за таким алгоритмом.

Вересень. БАЛБЄС вступає на геологічний факультет і починає жити у нас.

ЧУДО-ЮДО-РИБА-КИТ як справжня столична баришня ігнорує всі залицяння селюка БАЛБЄСА. Вона не вітається з ним, не розмовляє, не відповідає на його запитання, навіть не дивиться в його бік.

Жовтень. БАЛБЄС намацав ключик до її серця. Річ у тім, що ЧУДО-ЮДО-РИБА-КИТ дуже любила поїсти. Від смаженої картопельки з сальцем із прожилками м’яса, з солоним огірочком вприкуску (а цю плебейську страву в домі ІРЕНИ та ІГАРЬОШІ ніколи не готували) вона просто дуріла. БАЛБЄС посилає мене до неї із запрошенням на вечерю.

Я ніколи не вірив, що ЧУДО-ЮДО-РИБА-КИТ коли-небудь зможе закохатися в такого, як БАЛБЄС, тому із радістю виконав його доручення, і ми втрьох наминали смажену картоплю прямо зі сковорідки. ЧУДО-ЮДО-РИБА-КИТ могла за вечерю з’їсти півсковорідки картоплі й півлітрову баночку солоних огірочків.

ЧУДО-ЮДО-РИБА-КИТ перестає ігнорувати БАЛБЄСА, вітається з ним і прощається, великодушно приймає запрошення на вечерю від нього особисто. Щоправда, їмо ми втрьох. При всій балбєсності БАЛБЄСА був він хлопцем

1 ... 10 11 12 ... 29
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Маміглапінатапеї, або Любов у київській комуналці», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Маміглапінатапеї, або Любов у київській комуналці"