Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Конґо. Реквієм, Жан-Крістоф Гранже 📚 - Українською

Читати книгу - "Конґо. Реквієм, Жан-Крістоф Гранже"

816
0
11.08.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Конґо. Реквієм" автора Жан-Крістоф Гранже. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 110 111 112 ... 167
Перейти на сторінку:
на пороховому складі.

Відтоді можна було припускати що завгодно. Захоплення Ізабель Людиною-цвяхом. Пробудження чудовиська від спілкування з красунею. Ознайомлення з магією йомбе. Змова фетишистів за колючим дротом Шарко. Можна навіть піти ще далі. Можливо, Кріпо зв’язувався з нею, щоб передавати повідомлення в’язню? Чи навпаки? Можливо, через посередництво Ізабель Людина-цвях спланувала нову серію вбивств. Вересневу? Ні. Фарабо помер 2009-го. Але Баррер все одно була відчиненим вікном у нові жахи. Помилуйтеся краєвидом.

— Скільки часу вона залишалася з вами?

— До 2006 року. Коли Філіпп з дітьми загинули в аварії, вона зникла.

— Ви не намагалися зустрітися з нею?

— Звичайно, намагався. Я хвилювався. Кажу ж вам: завдяки особливій процедурі вона почувалася ліпше, але після смерті синів припинила лікування. Я телефонував їй, шукав її, робив усе, що міг, аби поновити наше спілкування. А вона так жодного разу й не відповіла…

Ерванові спав на думку ще один очевидний факт:

— Як довго ви спали з нею?

Ляссе підскочив, ніби його катапультували з крісла. Затремтів з люті й стиснув кулаки. Здавалося, він шукав щось, аби його розбити. Водночас лікар цієї миті здавався вкрай вразливим. Ерван зачепив чутливу струну.

— Я… я забороняю вам… — забелькотів психіатр.

— Я просто запитав.

Лікар заходився міряти кроками свій маленький кабінет: три кроки в один бік, три в інший…

— Не знаю, вже не пам’ятаю.

Ерван не наполягав. До того ж, Ізабель віддалася Ляссе вочевидь лише з певною метою. Але з якою?

— Після смерті Фарабо вона не з’являлася?

— Ні. Повірте: я робив усе, щоб відшукати її. Повторюю: я був стривожений і… також дуже прихильний до неї.

Флік теж підвівся. У горлі пересохло. Вологість — нуль відсотків. Він приїхав сюди, щоби поставити крапку в кінці історії, але щойно почався новий абзац, і це буде нова історія.

— Чому ви не розповіли мені про це за першої зустрічі?

— Це було багато років тому: я про це не подумав…

— Хоча шукали вбивцю, який наслідував Фарабо?

— На що ви натякаєте? Що то Ізабель вбивала людей у вересні?

Ерван стомленим жестом відкинув цю гіпотезу: його ідея полягала в іншому. Між шизофренічкою і нґанґою стояла ще одна людина — Кріпо, або й хтось інший…

На завершення розмови він повернувся до офіційного тону:

— Підполковник Верні та його люди опитають ваших пацієнтів і медперсонал. Я хочу дізнатися, з ким Ізабель мала дружні стосунки, чи помітив тоді хтось певну аномалію, чи…

— Аномалію? Ви забуваєте, куди прийшли.

— За роки по тому, як Ізабель поїхала з Шарко, попри її божевілля, смерть дітей, присвоєння чужої особистості, вона не забула Фарабо. Можливо, мала тут спільників. Якихось пацієнтів могли випустити й…

— Я вам уже казав: наші пацієнти невиліковні.

— Вони всі тут помирають?

— Або їх переводять до іншого закладу, але ваша ідея з Інтернаціоналом Людини-цвяха сміховинна.

Насправді Ерван бачив Ізабель посередницею. Фарабо не розмовляв ні з ким, окрім цієї психіатрині, яка своєю чергою спілкувалася з іншими. Врешті-решт вона залишила заклад і, можливо, зберегла зв’язок з іншими пацієнтами, які — хоч би що там стверджував Ляссе, — свого часу вийшли на волю. Або навпаки, її знайшли послідовники Людини-цвяха з зовнішнього світу. Ерван подумав про ді Ґреко, Лартіґе, Редліха, Ірісуанґу, але з цього боку не вловлював жодного зв’язку. Ще хтось? Страхітливе видовище: заражені злом послідовники поширюються людством. Така собі секта, що може себе виявити… і завдати удару.

Ляссе відчинив двері: розмову скінчено. Скидалося на те, що плейбой, уже не гнівався, радше почувався виснаженим. Усі ці здогади, певно, й раніше спадали йому на думку, але приїзд Ервана раптом зробив їх загрозливо реальними.

— Ви так і не сказали мені головного, майоре. Як смерть Ізабель пов’язана з убивствами Людини-цвяха?

Не було жодної причини не поділитися цієї загрозою з Паном Оксфордом:

— Її останніми словами були: «Людина-цвях жива».

— Вона говорила не про саму людину, — без вагань заперечив Ляссе, — а про його дух, його вплив.

— Можливо, але це все-таки погана новина. — Ерван ступнув на поріг. — Утримуючи тут Фарабо, ви дозволили вірусу розмножитися, й він безперервно поширюється.

Психіатр сполотнів:

— Ви маєте на увазі… що вбивства триватимуть?

Ерван не відповів. Спрага вкрила нутрощі опіками.

Перед очима промчало моторошне видіння. Нічний потяг, розгойданий швидкістю, з надто яскравим світлом у купе. Усередині — легіон психів із кишенями, повними цвяхів та скелець, і головами, затуманеними віруваннями йомбе.

96

Ґаель уже бувала в Лозанні — на виставці, присвяченій Арнольду Бекліну, автору картини «Острів мертвих». Зустріч із Мумбанзою мала відбутися в кварталі Уші, в Шато Раппаз, величній будівлі XIX століття в неокласичному стилі. То був один із тих розкішних швейцарських готелів, у яких найспритніші персони перечекали обидві світові війни, аби потім повернутися, ніби нічого й не сталося. Палац пропонував спокій і умиротвореність у швейцарському стилі: завширшки як озеро Леман, заввишки як Альпи, загублений у туманах. Залишалося тільки дозволити заколисати себе теньканням вітрильників із курортного комплексу, які погойдувалися під вікнами.

Батько часто перефразовував Едґара Аллана По: «Найліпший спосіб зробити так, щоб тебе не помітили, — не ховатися». Вона сіла на швидкісний потяг до Лозанни о 8.02 й за три години вже була на кордоні. У неї перевірили паспорт, зазирнули в наплічник. Жодних проблем. Ґаель позичила документи в подруги, схожої на неї, вдяглася як звичайнісінька паризька it-girl: ультрамариновий плащ, джинси й шапка, плюс сонцезахисні окуляри від Тома Форда, прошу пані. Сюди щодня приїздили по півсотні таких дівчат. Хвойди на прогулянці чи молоді дружини, які перевозили кеш своїх чоловіків-мільйонерів.

11:30, таксі. 11:45, заселення до готелю. Поїздки машиною вистачило, щоб вона пригадала це пласке, прямолінійне місто. Хоча воно й спускалося пологим схилом до озера,

1 ... 110 111 112 ... 167
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Конґо. Реквієм, Жан-Крістоф Гранже», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Конґо. Реквієм, Жан-Крістоф Гранже» жанру - 💙 Бойовики:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Конґо. Реквієм, Жан-Крістоф Гранже"