Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Спалені мрії 📚 - Українською

Читати книгу - "Спалені мрії"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Спалені мрії" автора Ганна Ткаченко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 112 113 114 ... 122
Перейти на сторінку:

Коли Мар’янин двір опустів і встановилася тиша, вона вперше заводила корову в хлів, забувши про який її Муська опиралася і не хотіла.

– Почекай, Мар’яно, – бігла через дорогу баба Проня. – Зараз їй пійла смачненького дамо, я ж залишила, коли миски після гулянки мили, – і, схопивши відро у дворі, дала корові попробувати. – Ось так, звісно, що добре, – знову піднесла руку до її мордочки. – Йди за мною, це твій, тут ти була хазяйкою, будеш і надалі. Він теплий, глиною помазаний. – Примовляючи, вона завела туди корову і прив’язала. Потім побризкала на неї йорданською святою водою, заодно по всіх кутках, щоб ніяке бісеня тут не приховалося та не лякало худобу. – Завтра теж її пригости. Віднині у своїй хаті ночуй, залишати порожньою не бажано, бо й вікна, і двері – все на місці стоїть. А я тобі перину на новосілля приготувала, не говорила при всіх, щоб зайвих розмов не було. – Баба перейшла на шепіт. – Антоніна та її мати своє старе пір’я дістали, а матерію Григорій наш привіз. – Вона подала знак дідові, і той за хвилину з’явився з новенькою периною, а потім розстелив її на полику, який ще пахнув свіжим деревом. – А Максим ліжко з дерева зробив, бо не поміститесь усі разом. – Вона загадково посміхнулась. – Він хіба нічого тобі не говорив? – злегка смикнулися її брови від здивування.

– Може, чоловік теж подарунок готував, а ти все зіпсувала. – Дід кидав косяки на свою бабу. – Ходімо додому, Мар’яні ж час поратися на новому місці. Бачиш, їй ще й досі не віриться, що стоїть у своїй хаті. – Посміхнувшись, він полегшено зітхнув.

Через декілька днів уся сім’я і все господарство звикли до нового місця. Звикали діти й до Максима, хоча інколи Мар’яна ловила їхні колючі погляди, особливо старших, але сподівалася, що згодом усе минеться.

Цієї осені вона провела з дому свого Павла, який поїхав у сусідній район учитися на тракториста.

– От і вилетів перший птах із твого гнізда. Не встигнеш оглянутися, як і Василько двері за собою зачинить, там і Любочка заміж вискочить. – Сава неначе бачив усе наперед, читаючи першого листа від Павла. – Молодець хлопець, на моїх очах виріс, тому й люблю його як свого рідного. А ви з Максимом усе-таки розписалися чи знову не вийшло?

Мар’яні зовсім не хотілося говорити на цю тему, тому вона опустила очі й мовчки смикала спідницю.

– Поганий знак, мабуть, – сказала по хвилі. – Учора третій раз ходили до сільради, а Ігнатовича знову не було, поїхав у район. Максим щоразу домовляється, а коли прийдемо, то… – Нервуючи, вона колупала землю своїм черевиком. – То він звіт якийсь пише, то на ферму поїхав, учора – в район на нараду подався. Де правда, а де ні – невідомо, тільки якось не по-людськи виходить. – Її сині очі в цю мить здавалися сірими, а погляд стурбованим. – Тепер сама поговорити хочу, нехай на такий день призначить, щоб більше не ходити, бо люди вже з нас сміються.

– Та ти не хвилюйся, все буде нормально. То Ігнатовича лукавий крутить, простити не може, що не по його вийшло, але куди він дінеться. Головне, щоб між вами любов була, – так йому хотілося втішити свою сусідку.

Мар’яна нічого не відповіла, поспішила до підводи, на яку вже сідали чоловіки й жінки, щоб їхати в поле – хто на льон, а хто на картоплю.

Невдовзі пішла до сільради, сподіваючись, що коли не там, то, можливо, десь по дорозі зустріне голову. Коли застала в кабінеті, навіть зраділа.

– Здрастуйте! Як добре, що ви на місці! – одразу йому з порога. – Розмова до вас є, – сама повітря хапає, неначе не йшла, а бігом усю дорогу бігла.

– То й що, а в мене часу немає, приходь іншим разом, – буркнув до неї Ігнатович, навіть не привітавшись.

– Я лише на хвилину, два слова скажу й піду, – поспішала вона, щоб зовсім не прогнав. – Розписатися мені треба з Максимом, ви йому обіцяли, а воно все не виходить, то призначте нам день, ми тоді й прийдемо.

– Хочеш писаною бути, щоб усе законно, а сама вже живеш і сорому не боїшся? – свердлив її своїми очима. – Раніше всього боялася, чому ж тепер так осміліла? – Його обличчя було сердите, а на ньому аж вуса смикалися.

– Я нічого поганого не зробила, він без дружини, а я без чоловіка, то чому б нам і не жити разом. – Усе ще стояла біля порога, щоб голова не вийшов з кімнати.

– Живіть, як кажуть, любов вам та згода, а от розписатися не вийде, – тарабанив пальцями по столу та далі кидав на неї косяки. – Говорили колись, що бачили твого Федора з розбійниками разом, то, поки це питання до кінця не з’ясується, я права не маю.

– То неправда, – ледь проказала, неначе він вилив на неї відро крижаної води. – Навіть бандити, яких піймали, такого не сказали, і старшого сина район відправив учитися як сина загиблого на війні. – Вона так розгубилася, що говорити стало важко. – То, може, мені в район іти правди добиватися? – ніби не вона крикнула, а той, хто колотив її душу. – Що ж це таке робиться в нас! – аж руками розвела.

– А ти сходи та розворуши все. – Від злості він аж скреготав зубами. – Брат у тебе сидить, про чоловіка різні розмови ходять, тепер ще й сама на язики потрапила. Тут за дітьми дивитися треба, а їй заміж припекло, – аж встав і міряв кроками свій кабінет. – Отак там і розкажи,

1 ... 112 113 114 ... 122
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спалені мрії», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Спалені мрії"