Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Свої, чужі, інші 📚 - Українською

Читати книгу - "Свої, чужі, інші"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Свої, чужі, інші" автора Лія Оттівна Шмідт. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 114 115
Перейти на сторінку:
що я Інтара зустріла, а він допомогти нам вирішив! Злодійство, може, й гріх, тільки що й у кого ми вкрали? Це наші коштовності! Твої! А ювелірові за їхнє зберігання заплачено.

— Я ж дарував їх…

— І слухати не бажаю! — гнівно вигукнула дівчинка. — Ця жінка нам ніхто, й нема чого чужій дарувати такі подарунки!

— Дівчинка правду каже, шановний, — додав Наймор. — За законами людськими й Небесними, що людина купила — те належить їй, а найстрашніші грішники — ті, хто кидає свої родини та забуває про свій обов’язок перед подружжям і дітьми заради примхи чи злата. Інтар якщо в чому й винен, так у тім, що взяв річ без дозволу, — але повернув же її законному власникові. І його вчинки — не гріх, так що й на вас гріха немає.

— Не можна було тобі рабом ставати, пане Мен-Хальфе, — промовив Інтар. — Як же Ола без тебе?

Низар ніяково посміхнувся.

— Усі ви маєте рацію. Оло… Ти ж пробачила мені?

Дівчинка міцно обійняла батька:

— Ага. Але більше так не роби, добре?

— Не буду! Ніколи! — пригорнув її Низар. — Ми поїдемо звідси, повернемося додому…

— Але я попрошу вас ненадовго затриматися, пане Мен-Хальфе, — промовив Наймор. — Ви ж були хворі… Я покликав лікаря для вас. Навіть якщо зараз ви почуваєтеся добре, хвороба може ховатися всередині. Так що нехай вас оглянуть.

Низар зовсім зніяковів:

— Ви стільки для нас робите…

— Дрібниці, — махнув рукою Наймор. — І прошу не відмовлятися: лікар невдовзі прибуде.

У саду загавкав пес. Жучок підняв одне вухо, подумав: чи не відгукнутися? Але було ліньки, й цуцик знову приплющив очі. Юнак підвівся, підійшов до вікна:

— А ось і він.

Інтар та Ола з цікавості підбігли подивитися: що за лікар такий? Вони побачили, як швидко йде доріжкою саду невисокий, кремезний, вусатий чоловік. За ним із великим кошиком поспішала білява, тендітна ельфійка, вже доросла. Інтар уважніше придивився до цих двох — і зойкнув. Фарбою залилися обличчя й вуха.

— Оло! Оло, це ж Теллі!

— Яка Теллі? — не відразу зрозуміла дівчинка. І згадала: — Та, котра ельфійка з трактиру! Так? Яку ножем ударили?!

— Вона! І лікар той! Ух ти, виходить, він її собі взяв! — Інтар у захваті кілька разів прокрутився довкруги себе. А потім раптом, як ошпарений, кинувся сходами нагору.

— Інтаре, ти чого? — Ола побігла за ним. — Ти хіба не хочеш із нею побачитися?

Хлопчик зупинився вже в коридорі третього поверху.

— Я хочу! Тільки я… я соромлюся, напевно… Оло, ну навіщо нагадувати їй про трактир, про гада Хариза? Та й перед лікарем цим мені… — затнувся, потрусив головою. — Соромно… Що як він розповість твоєму батькові про гаманець? Не хочу, щоб він знав… — хлопець поморщився. — Що менше людей знає, то краще… Та й до чого всі ці розмови? З Теллі все добре, й гаразд… А так, тільки побачимось — і вже розлучатися?

Інтар і собі не міг пояснити до пуття, чому думка про одну коротку розмову з ельфійкою заливає його фарбою від шиї до тім’я, змушує скажено стугоніти серце. Чому так солодко, так радісно бачити її, знати, що вона жива й здорова, майже до сліз боляче від цієї зустрічі? Через що серце ниє, навалюється тягар, від якого судомить ноги?

Хлопчик не розумів, що з ним діється. Він усвідомлював тільки, що йому легше зараз сховатися й спостерігати згори, залишаючись непоміченим.

— Не виказуй мене, Оло! — попросив він.

І вірна подруга взяла у свою руку його гарячу долоню:

— Не викажу, не бійся! Давай звідси дивитися!

І вони тісно пригорнулись одне до одного, сидячи на верхній сходинці, поки лікар оглядав і розпитував Низара. Теллі подавала потрібні трави й мазі: щось лікар, видно, у батька Оли знайшов, бо залишив кілька скляночок і щось довго втлумачував чоловікові. Той слухняно кивав.

— Що ж таке з батьком? — турбувалася Ола. Інтар теж хвилювався, але більше розглядав Теллі: ельфійка здавалася спокійною, була гарно вбрана, її волосся стало густим і розкішним, вона, здається, трохи погладшала, залишаючись при цьому стрункою, але худою її ніхто б уже не назвав. Вона з півслова розуміла лікаря: видно, стала йому гарною помічницею.

«Шкода, що я не знаю імені цієї людини, — подумав хлопчик. — Я б часто згадував його добрим словом. Кажуть, від цього удачі додається».

Нарешті лікар і Теллі пішли.

Ола збігла вниз, схопила Низара за руки.

— Батьку! Що він сказав, є хвороба? Та, стара, в тобі сидить чи нових додалося?!

Чоловік з посмішкою обійняв дівчинку, поклав їй на потилицю теплу долоню.

— Не бійся, маленька. Все добре: просто мені звеліли приймати деякі зілля для зміцнення тіла, бо я надто ослаб у ямі. А ще лікар порадив швидше виїхати куди-небудь у тихі місця й вести спокійне, розмірене життя.

— То поїхали!

— Так. Додому. Правда, дому в нас і нема: старий я продав, а на новий грошей не вистачить…

— А будинок сільський скільки коштує? — запитав Інтар, повільно спускаючись до них згори.

— Тисяч із двадцять… У Фахмі нас знають, мені могли б дозволити заплатити дві третини зараз і третину — за рік.

— Це законно, — зауважив Наймор.

— Але в мене й двох третин нема, — винувато розвів руками Низар.

— Є. Ось ваші десять тисяч золотих, — Наймор простяг йому згорток із коштовностями, які забрав на сплату боргу для своєї родини. — Ці гроші належать дому Мен-Фаада, й на час відсутності батька

1 ... 114 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Свої, чужі, інші», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Свої, чужі, інші"