Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Пацієнт, Трюде Тейге 📚 - Українською

Читати книгу - "Пацієнт, Трюде Тейге"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пацієнт" автора Трюде Тейге. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 68
Перейти на сторінку:
часто приїжджав до батька. Іноді долучався до наших занять, малював щось разом з Юлією чи ткав. Хлопцеві десь лишень двадцять минуло, мало хто підходив йому за віком.

— Персоналу багато було?

— Шестеро-восьмеро медсестер і доглядальниць, які працювали позмінно, не всі мали повну ставку. А ще був сторож, дві прибиральниці, одна допомагала на кухні, додаткові помічники… не пригадую точного числа, але думаю, десь дванадцять-тринадцять, окрім лікарів.

— Ви працювали того вечора, коли зникла Юлія?

— Одна з доглядальниць нічної зміни захворіла, довелося її замінити, я часто виходила на заміну. Було рівно пів на дванадцяту ночі, коли зателефонував Аллан, дуже наляканий, що Юлія ще не повернулася додому з дому молитви. Я покликала його матір. Вона залишилася на ніч через того важкого хворого. Знайшла її в лабораторії, вона здебільшого працювала там, — на обличчі Ґюнвур майнуло невдоволення. — Маріанне була дуже роздратована, що хтось насмілився їй заважати. Хоча «розлютована» було б правильнішим словом. О, та дама мала темперамент нівроку, не раз була свідком!

— А Бюлль того вечора був у санаторії?

— Так, але на своєму піддашші, ліг спати. Було ж уже пізно, він тільки нещодавно повернувся зі своєї прогулянки до Ульстайнвіку, до подруги. До того ж, мав рано вставати, бо збирався до Осло. Його мати хворіла, він часто їздив до неї на вихідних.

— Маріанне Вінтер подалася додому після дзвінка Аллана?

— Не відразу, десь аж за годину, — Ґюнвур звела догори брови, підкреслюючи, яким дивним це було для неї.

— А як ви вважаєте, що трапилося з Юлією? — запитала Кайса.

— Не думаю, що за цим стояв брат, брат з сестрою любилися. Воно й не дивно, я мала таке враження, що Юлія більше дбала про родину, ніж рідна мати. Докторки ніколи не бувало вдома, працювала в санаторії від рана до пізна, часто й ночами, — Ґюнвур схрестила на грудях руки. — Уявляєте, навіть суботнього вечора не провести з дітьми! — жінка знову звела догори брови, уже не могла далі стримуватися: — Обурливо! Хіба вона не повинна була поніжити своєю увагою дітей? Ну, добре, Юлія й Аллан дорослі, вісімнадцять і дев’ятнадцять років, а маленька Сюсанне? Маріанне була, мабуть, добрим лікарем та вченим, але доброю матір’ю — ніколи! Може, і Юлія жила б досі, якби вона хоч трохи піклувалася про дітей…

Кайса підвелася.

— Не хочу більше забирати вашого часу, — сказала вона, але Ґюнвур вже не могла спинитися.

— Їм варто було краще перевірити Фруде Ульсена, така моя думка! Знаєте, що це він навів на Аллана поліцію? Завжди був дивним…

— А що він тепер робить? Має роботу?

— Не працює вже роками. Живе на допомогу з непрацездатності. А в санаторії тоді був на всі руки майстром.

Кайса вдягнула куртку, рушила до дверей.

— Першою думкою багатьох було, що до зникнення причетний, звісно, хтось з санаторію, — вела далі Ґюнвур. — Але психічно хворі зазвичай не гуляють, де їм заманеться, і не нападають на людей. Вони не буйні, їм досить своїх мух у голові, я б так сказала. До того ж, ми завжди зачиняли двері о восьмій. А потім робили регулярні обходи, наглядали за всіма пацієнтами. Ні, там був повний контроль, ніхто з пацієнтів не міг бути причетний до зникнення Юлії.

Стара жінка підвелася, вхопилася за ходунки.

— Дякую, що завітали в гості, я тут сиджу цілими днями сама. Заходьте, якщо вам ще щось спаде на думку.

Кайса подякувала за запрошення, пообіцяла скористатися ним при нагоді. Вона відчинила двері, Ґюнвур викотилася ходунцями повз неї у коридор.

— До речі, Юлія мала подруг, з якими я могла б поговорити? — запитала Кайса вже на порозі.

— Небагато, наскільки я можу судити, але вона ходила до одного класу з моєю донькою, Ґюнн. Можете зайти до неї, вона мешкає просто через дорогу, — Ґюнвур відчинила двері, визирнула надвір. — Авто стоїть, то вона вдома.

— Хто був пацієнтом, який помер тієї ночі?

— Як же його звали?.. Якесь подвійне ім’я. Ян-Генрік… Ні, то інший… Та як же? Гансен. Щось на «г». Ні, шкода, не згадаю…

Уже виходячи, Кайса звернула увагу на ряд гачків з ключами біля дверей.

— А ключ від санаторію маєте?

— Так, провисів тут усі ці роки.

— А може… ви б мені його…

— …позичила? — Ґюнвур скептично глянула на Кайсу, але потім мовби передумала, зняла ключ з гачка. — За однієї умови… Нікому не признавайтеся, що я вам його дала. Ви ж розумієте, Маріанне зараз тут. Таке недозволено, але яке це має значення… — стара по-змовницькому усміхнулася й простягнула Кайсі ключа. На зеленому пластиковому брелку вишуканим почерком було написано «Санаторій».

12

Ґюнн Гюсбю, донька Ґюнвур, відчинила двері з немовлям на руках. З помешкання пахло дріжджовою випічкою. Жінка відразу запросила Кайсу досередини, щойно почула, про що йдеться.

— Я саме виймаю хліб з духовки, — сказала вона й зникла на кухні, поклавши перед тим дитя в дитяче крісло-гойдалку на підлозі.

— Дівчинка? — запитала Кайса, присівши навпочіпки.

Немовля було вдягнене в рожевий плетений светрик і світло-жовті повзунці.

— Так, її звати Ганна, на честь моєї бабусі. Ми вже маємо трьох хлопчиків, одинадцять, десять і вісім років. Дітей більше не планували, але ось несподівано з’явилася на світ Ганна, — жінка ніжно всміхнулася, виймаючи з духовки довге деко з чотирма хлібами. — Хочете скуштувати?

— Хіба з вами за компанію, — сказала Кайса. — Пахне божественно.

— Пахне домом, — усміхнулася Ґюнн.

Вона накрила на стіл, і вони сіли.

— Я тут недавно перестріла МаХХа в крамниці, — за якийсь час мовила Кайса.

— Він має літню хатинку неподалік. Його мати родом звідси. Для нас, хто знає його змалку, він просто Лассе. Лассе Трюльсен.

Жінки намастили собі хліб маслом.

— Ви хотіли поговорити про Юлію? — озвалася Ґюнн.

Кайса кивнула, жуючи скибку хліба.

— Це якась загадка, що її не знайшли, — сказала Ґюнн.

— Зникнення Юлії вплинуло на село?

— Ще й як! Я досі боюся сама ходити поночі.

— Хоч минуло вже стільки часу?

— Ніколи не забуду тих днів, шок, усі налякані. То було жахливо. А ще читаєш на кожному кроці про вбивць, які немов ходячі бомби. Якщо такий убив раз, то вбиватиме знову. А якщо це хтось місцевий, кого ми знаємо? Уже боюся того часу, коли Ганна виросте, і доведеться відпускати її саму. Дівчатка — більший фактор ризику, як ви розумієте. «Справа Юлії» кинула чорну тінь на все село.

Ґюнн налила каву і далі розповідала про Юлію. Її розповідь ще більше додала Кайсі враження, що дівчина була замкнутою, трималася осторонь від усіх, і саме

1 ... 11 12 13 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пацієнт, Трюде Тейге», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пацієнт, Трюде Тейге"