Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Коротка історія семи вбивств 📚 - Українською

Читати книгу - "Коротка історія семи вбивств"

273
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Коротка історія семи вбивств" автора Марлон Джеймс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 121 122 123 ... 247
Перейти на сторінку:
тож ми затикаємо їм роти перкалем і кидаємо в багажник автівки. Коли ми тягнемо їх, вони навіть не пручаються. Ми відвозимо до тієї частини Геллшир-Бічу, що тепер закрита і там висить табличка «Прохід заборонено». Ідуть вони покірно, на власних двох, що мене насторожує. Не подобається мені, коли люди ось так запросто змиряються зі своєю долею, тож я навіть штовхаю того, хто зі змією в голові, і він перечіпається. Але нічого не каже, просто підводиться і йде далі.

Тоні Паваротті кладе першому з них руку на плече, щоб поставити його «в позу», однак вони обидва самі стають на коліна й заплющують очі, шепотячи щось, схоже на молитву. Потім той, що зі змією, розплющує вологі очі й киває — мовляв, роби це прям’ зараз, бо мені вже несила терпіти далі. Тоні Паваротті заходить ззаду і швидкими пострілами вбиває обох. Навіть найгірший бандит і той кричить, прощаючись із життям, як дитина, а ці хлопи були дуже тихі. Цікаво, що ж у їхньому житті таке сталося, що вони готові отак просто померти? Дапі в синьому полум’ї — лайно якесь. Цікаво, що збудить посеред ночі мене?

Коли настає вечір, ми вивозимо ще двох. Час наближається, приходить і втікає, і я знаю, що він, зрештою, залишить мене позаду, — ну й пішов він до дідька. А ось Джосі стосовно себе на таке не погодиться. Він напевно забіжить уперед і скаже: «Глянь, вилупку, я тебе обійшов і тепер б’ю тебе так, як ти бив мене шістдесят шостого». Усю цю роботу він лишив на мене, бо на Співака йому завжди було наплювати. Тепер Джосі зустрічається з Кубинцем, який знову сюди повернувся, дарма що сімдесят шостого весь його динаміт і вибухи так і не забезпечили перемогу ЛПЯ.

Багатьом доведеться постраждати. Багатьом доведеться загинути. Коли Вавилон вдерся до мене і прибрав з дороги, щоб Співака можна було застрелити без моєї спроби втрутитися, то Вавилон заявився і до Шоти Шерифа. Люди з обох боків почали думати, що ми, дони над донами, вже непотрібні. Посадивши разом кота з собакою, неси відро на кров. Вони вирішили: якщо нас усіх — людей з Копенгагену і людей з Восьми Провулків — замкнути в одну буцегарню й викинути ключ, то ми тут неминуче один одного переб’ємо. Що ж, і таке траплялося, і в тюрмі дехто помирав, реально помирав.

З першого дня ми кружляли навколо один одного, як лев і тигр, що застрягли в одних джунглях. Я сидів у камері на сході, а поруч — напоготові віддані люди (тюрма в усякий час повна людьми з гето). Шоту Шерифа тримали на заході, та його теж оточували віддані люди. Обидва ми отримували новини один про одного — як там і що там, і ніхто з нас не засинав без охорони хоча б двох, вірних і недремних, очей. Щоб склепати план, багато часу не знадобилося. Один чоловік з мого боку, діючи самовільно, спробував підрізати одного з людей Шоти. Шота Шериф передав мені вісточку, що помститься — зріже кого-небудь з моїх. Я надіслав йому вісточку, що не думав на нього нападати, то для чого ж йому нападати на мене? Він повідомив мені, що один з моїх під час прогулянки столовим ножем вирізав на обличчі когось із його людей мітку, схожу за формою на телефонний апарат. Я надіслав повідомлення Шоті Шерифу: мовляв, він має назвати ім’я цієї моєї людини.

Тритоп. Ось що було у зворотному посланні. Коли нас вивели на прогулянку наступного разу, я сам підходжу до Тритопа й кажу:

— Синку, давненько я не перевіряв, підходиш ти для підвищення чи ні. Дай-но я гляну на твій ніж.

— Папо, я нікому йо’ не даю, — каже він. Але дає.

— Мені тре’, щоб ти довів свою відданість, замочивши одного вилупка з ННП, — ка’у я, тримаючи його ножа й перевіряючи, чи добре заточене лезо.

— Папо, — каже він, — та я хоч зара’. У вівторок я поставив одному мітку. Хочеш, я розберуся з Шотою Шерифом?

— Що тебе на це тягне, га? Ні, синку, не тре’ цього робити, але затям ось що, — ка’у і штрикаю ножем у йо’о шию, розпорюючи вгору через горло. Потім ще штрикаю три рази збоку, а мої люди стоять навколо стіною. Після цього ми розходимося, лишаючи того малого вилупка, з якого кров цебенить, як з безголового курчати; він лежить і смикається.

Згодом Шота Шериф надсилає мені вісточку, що настав час реально перетерти. Коли кіт із собакою вбивають один одного, єдиний, хто у виграші, це Вавилон. Я беру цей резон і мислю собі далі. Вавилон — це країна, Вавилон — це шитстема, Вавилон — найбільший гнобитель, і — Вавилон тримається на фараонах. Вавилон втомився чекати і тому запроторив до буцегарні головного кота і головного собаку, щоб вони хутенько один одного прикінчили, — але тут, у буцегарні, почалася інша вібрація. Позитивна вібрація.

Після цього ми з Шотою Шерифом весь час граємо в доміно, тоді як Вавилон кружляє зовні, тримаючи для нагляду за нами поліцію. Я чую його резони, він чує мої, і ми обоє народжуємо нові резони. Першим з тюрми виходжу я, а в січні — Шота Шериф. Насамперед він знаходить мене. Тієї ночі, 9 січня 1978 року, мої люди і його люди опустили свої волини, запалили свічки і заспівали: «Ми більше не будемо вчитись війни»[331]. Тієї ж ночі Джейкоб Міллер[332] створив свою нову пісню, назвавши її «Особливий мирний договір»; вона стала справжнім пострілом і дуже швидко злетіла на верхівку гіт-парадів. Позитивна вібрація. Тільки затямте собі, милі та порядні люди: в будь-яку ситуацію людина входить або із цілющим засобом, або ж із волиною. Щось можна вилікувати, а чомусь може зарадити тільки куля.

Ось погляньте, милі та порядні жентельмени, на останні дії Вавилону. П’яте січня, за чотири дні до нашого співу зі свічками. Я відчуваю в собі піднесеність, бо ще тільки початок року, і надто рано відчувати гнітючу втому. Однак банду «Венг-Ґенг» новий рік застав без зброї. У «Венг-Ґенгу» всі дурні, як колоди. Це «дитятко» Пітера Нессера, але контролювати своїх за межами Копенгагену він так і не навчився. Еге ж, вони все ще ворушилися і, як і раніше, не підкорялися таким, як я чи навіть Джосі. Але до кінця сімдесят сьомого року «Венг-Ґенг» волин

1 ... 121 122 123 ... 247
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Коротка історія семи вбивств», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Коротка історія семи вбивств"