Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Гелтер Скелтер 📚 - Українською

Читати книгу - "Гелтер Скелтер"

248
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Гелтер Скелтер" автора Олександр Завара. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 13 14 15 ... 83
Перейти на сторінку:
уважно вдивлявся в опонента і промовляв: «Параноїк – це людина, яка бодай трохи усвідомила справжню реальність. А псих – це той, хто осягнув суще повною мірою».

Сікорський і Знайда зблизилися недарма. Годі нагадувати, що подібне тягнеться до подібного. Так сталося й з ними: перший обстоював тотальну легалізацію коноплі як курева, хоч і не дуже уявляв можливі наслідки такого кроку, а другий відверто шанував «кислоту» і вважав її мало не найкращим винаходом за всю історію людства.

«Ти чуєш і бачиш світ таким, яким його ще не бачив. Ти наче перероджуєшся,– інколи пафосно проголошував Сергій, ніби місіонер на ранковій проповіді перед тубільцями.– Смакуєш усе, немов уперше. А інколи буває так, що потрапляєш до геть іншої реальності…»

Знайомство Макса з Сергієм свого часу наробило чимало галасу. Як і більшість однокурсників, хлопці познайомилися ввечері напередодні початку першого семестру, а наступного дня з’ясувалося, що вони навчатимуться в одній групі. Звиклий до самотності Макс не відреагував на це жодним чином, а от Сергієві така поведінка стала кісткою впоперек горла. Він завжди намагався перебувати в центрі загальної уваги й досягав цього всіма можливими засобами. І доволі часто – за рахунок відверто злих жартів. Побачивши скутість Макса, його намагання нікому не муляти очей та й взагалі поводитися так, щоб його якомога менше помічали, Сергій одразу ж зрозумів цей характер. Із досвіду шкільних років він добре знав, що з таких тихих і неконфліктних суб’єктів можна класно розважитися, що й вирішив зробити.

Знайда пригостив Макса таким собі «балтійським чаєм». Той нібито отримав свою назву від балтійської матросні часів більшовицького перевороту, а його історія сходила аж до злощасного пострілу «Аврори». Класичний рецепт цієї пекельної суміші складався з горілки з кокаїном: на сто п’ятдесят грамів рідини половина чайної ложки порошку вищого гатунку. Нахлебтавшись цього пійла, матросня піднімала криваві прапори, катувала й розстрілювала офіцерів, чинила погроми. Ходили навіть чутки, що напередодні перевороту більшовицькі лідери заливали й засипали Кронштадт й інші тогочасні військово-морські бази горілкою з «присипкою», що її у вигляді благодійної допомоги надсилали європейські комуністи.

Певна річ, такого добра Сергій у своєму арсеналі не мав. Щоб зробити правильний напій, довелося б щонайменше продати свою або чиюсь нирку. З цієї причини довелося скористатися екобрендом «Мороша» та якоюсь жорстокою хімією з підвальної лабораторії анонімного виробника. Насипавши порошку в пластянку, добре розмішавши та виголосивши довжелезний тост за майбутнє співіснування й гуртовий секс із однокурсницями, він пригостив Макса тим коктейлем. Той з охотою приєднався, адже саме того вечора мав на меті остаточно позбавитися своєї хворобливої самотності. Так би мовити, почати все з нуля.

Що саме він хильнув, Макс не дізнався ані тоді, ані пізніше.

Подальші події запам’яталися слабувато. Хлопцеві пощастило, що зафільмувати його подальші пригоди майже нікому не вдалося. Скуштувавши «балтійського чаю», він майже одразу відчув себе дивно, а незабаром інші почали гиготіти з нього. Через те Макс глибоко поринув у спогади і знову відчув себе жертвою нещадного булінгу. Його роз’ятрена свідомість спалахувала червоним світлом, попереджаючи про небезпеку, тому він швидко вшився з вечірки, намагаючись опинитися якомога далі від гріха.

Через якийсь час хлопець перестав усвідомлювати, де перебуває наразі й куди взагалі рухається. Час і простір викривилися у божевільному танку, і Макс ніяк не міг зрозуміти: чи це народження нового світу, чи початок апокаліпсису у старому.

Усе, чого торкалися пальці, променіло лячними неземними барвами. Він ніби робив дірки в навколишній реальності, випускаючи тим самим у цей світ щось потаємне, щось таке, що бажало вирватися на волю. Всюди лунав придушений голос, мову якого хлопець не розумів. Відтоді він – навіть досі – періодично чув його уві сні, так сильно той голос його вразив: «Юобот з иджваз я. Юобот з я…»

У повітрі висів стійкий сморід гнилі. Навколо щось невпинно розкладалося, породжуючи тисячі тисяч хробаків і годуючи хмари бридких мух, які дзижчали так гучно й настирливо, що спочатку хотілося хоча б затулити руками вуха, а може, й взагалі їх відірвати.

Згодом у цьому сопусі, немов в якійсь дивній імлі, йому привиділися лиховісні, налиті червоним очі. Страховидні баньки, нечестивий погляд гаспида. Вони переслідували його всюди. Зіниці палали вогнем, і Максові здавалося, що за ним женеться сам диявол, володар світової нечисті: упирів, відьом, кобилячих голів і всього іншого, про що мати читала йому на ніч, коли він був малим і ховався під ковдрою. І ось він знову зробився хлопчаком, у якого в темряві чомусь болить голова…

А невідомий із палаючими очима невідчепно тягся за ним. Він переслідував Макса з однією метою – вбити. Вбити, а потім випотрошити. І зробити це так, як його матінка робила з курками. З курчатами, із якими він грався і які дорослішали значно швидше за малого Максимка.

Він про це нікому не розповідав і навіть не згадував, але той епізод закарбувався в його свідомості на все життя.

Вони тоді ще жили з батьком. Макс грався в саду, а потім йому заманулося піти до мами, яка поралася із чимось по господарству. Хлопчик залишив усі іграшки, прихопив тільки пістолет із кількома камінцями, що слугували за кулі. Прокравшись крізь хоч і залишену ворогом, але все одно небезпечну територію, він знайшов матір доволі швидко. Вона стояла над старезною колодою, в одній руці тримала сокиру, а в іншій рябу курку.

Максові заманулося обійняти маму. Він кинувся до неї, але вона, не помічаючи сина позаду, поклала рябу на колоду і, змахнувши сокирою, опустила її просто на курячу шию. А потім відпустила пташину.

Груда рябого пір’я підскочила вгору, як навіжена. Хвиля чогось теплого ляпнула на Максове обличчя й руки. Рідина виявилася червоною. Він гадки не мав, звідки вона взялася і чому така тепла. І чого це курка носиться двором і фарбує траву в такий самий червоний колір.

Він стояв і дивився на рябу курку, що й досі плигала і боролася за остаточно відібране життя. А ота барва стала для хлопчика рідною й ненависною водночас. Тоді, ще малим, він і дізнався, що таке смерть і що таке вбивство, а ще – як воно може залишитися безкарним.

Сергіїв «гостинчик» раптово повернув Макса в ту саму мить, коли він, волаючи, тікав від безголової курки, а світ навколо нього йшов обертом. Потім пійло підкинуло ще кілька сюжетів – вочевидь, то вже були звичайні галюцинації.

В одній його батько прийшов з роботи злий, як чорт на церковне свято. Погляд

1 ... 13 14 15 ... 83
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гелтер Скелтер», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гелтер Скелтер"