Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Лікарня на відлюдді 📚 - Українською

Читати книгу - "Лікарня на відлюдді"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Лікарня на відлюдді" автора Олексій Михайлович Волков. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 144 145 146 ... 159
Перейти на сторінку:
його трохи налякали, не без того. Він взагалі молодець — швидше здохне, а добро не віддасть. Але, коли за місто вивезли, то нарешті наклав у штани і розколовся.

— Абзац... — хитнув головою Ілля. — Це ж бандитизм?

— А привласнювати державне майно і везти за бугор у вигляді контрабанди — хіба краще? — відповів питанням на питання Якимець. — Я що — лікаря пограбував, який чесною працею, так би мовити... Чи фермера, який власним горбом... Що за бандитизм? Мужики, не починайте тільки, я вас прошу. Той, хто стає на шлях безпрєдєлу, сам мусить розуміти, що і з ним те саме можуть зробити. Закон бізнесу.

— Ну... — багатозначно скривився Беженар. — Ми у бізнесі темні.

— А тут від самого початку — безпрєдєл. Машинки у держави яким чином опинилися? Людей порозстрілювали, а майно конфіскували. Потім Бліщ у держави вкрав. А я у нього забрав. Тут уже така справа — хто сильніший. Та й у мене — самі бачили, також пробували... Усе об'єктивно. А Бліщ ваш, до речі, знаєте, що з Володькою, ну, «прапором» тим зробив? Коли зрозумів, що відріжуть йому ногу і користі з нього не буде, а ділитися треба... Знаєте? Навішав бідоласі лапші, що домовився десь в іншій області, мовляв, там ногу не відріжуть, а врятують. Той повірив. Тому й від операції відмовився, — Якимець красномовно подивився на Тараса. — А тоді Бліщ забрав його і мало не тиждень маринував удома з тією гангреною, заким той не сконав благополучно. А ви — «бандитизм»... До речі, Олежку, це ж він тебе у підвалі замкнув. Було таке? І здох би ти за місяць, якби не мав моєї мобіли! Усе буття наше — бандитизм. Ви он за копійки у гімні копирсаєтеся, вам зарплати не стає за світло-газ заплатити, і держава примушує вас до кишені пацієнту заглядати, щоб не здохнути, — це не бандитизм? Він у нас державою стимулюється. Так що не треба, шановні, на совість давити.

Усі замовкли, приголомшені чи то осмисленням істин, викладених комерсантом, чи то його несподіваною красномовністю.

— А чому тоді свідоцтво про смерть ніде не фігурує? — запитав його Олег, який не збирався відхилятися від основного напрямку. — Я шукав. Ніхто в області не помирав від гангрени за цей період.

— Бліщ, коли Володька вже марити почав, завіз його до сусідньої області до якоїсь лікарні. Ну, це вже деталі.

— Нормально... — погодився Олег. — А я не міг зрозуміти — куди ж він подівся? І що, в усьому цьому завгосп тобі покаявся?

— Аякже... Сповідався, наче святому отцю перед смертю. Тож ми, братва, зараз у такому сидимо, що потрібно добре думати, як усе це розв'язати. І найголовніше — нікому більше не бовкнути.

Хоча, кажуть, те, що знають троє, — знатимуть усі, а нас тут... Машинки ці хтось бачив окрім тих, хто тут зібрався?

— Наче ні... — невпевнено промовив Олег.

— Ні, здається... — погодився й Медвідь.

— От і добре. Тоді нікому анічичирк. Мова йде вже не про те, як сплавити добро до Німеччини, а про те, як відсидітися і не постраждати. Це серйозні хлопці, між іншим.

— Які хлопці? — не зрозумів Ілля.

— А нас хто рубонув? Ми завгоспа загрузили і поїхали за місто, щоб полякати. Він дорогою й почав колотися. А потім... Не знаю точно, яким чином це сталося. Швидше за все, за ним хтось слідкував — тут, у Тачанові. А коли побачили, що ми нагрянули, передали по мобілці й нам виїхали назустріч. Я тільки так собі це уявляю. Джип здоровезний — як зрізав нас... Тільки й пам'ятаю удар, біль... А тоді хтось Бліща вашого через заднє скло витягає. Думав — зараз буде мені контрольний постріл і крапка... — бізнесмен мимоволі проковтнув.

— Та як вони взагалі могли дізнатися, — не зрозумів Тарас, — що все це в Бліща заховано?

— Як-як... Там, у Німеччині, все схоплено. Наша братва працює. Вони ж не дурні — зрозуміли, що знову хтось шукатиме канал. А він якраз і приперся — зять його. Ідіот. Павло, так? Прямо в руки.

— Дійсно, — погодився Ілля, — казали — женився на доньці Бліща і одразу чкурнув до Німеччини. Його ж депортували перед цим. То він прізвище змінив — і назад.

— Ну ось, — підсумував Якимець. — Там він, вважайте, одразу розколовся, і вони — тут як тут.

— Абзац... — пробурмотів Ілля. — Усе, як у кіно. І... що з ним зараз?

— Із зятем? Швидше за все, пришили давно. А завгоспа мали би привезти сюди, щоб віддав «Зінгери», а там... Стоп, але ж машинок вони не знайшли! Отже, ти таки встиг усі повитягати? — Якимець здивовано вирячився на Петра Петровича.

— А то чому ж мій кабінет до стелі закладений... — невдоволено побуркотів Ілля.

Лише тепер усі зауважили, що із Савчуком робиться щось не те. Він дихав часто, явно набираючи люті, а потім промовив:

— Я-то витяг... А ти гусь, виявляється... Більше півлимона, кажеш... А мені сотню зелених? Та ти знаєш, скільки там кіло того заліза? Я дві години рвав пупа, наче юний спортсмен... Щоб усе це врятувати... А мені сотню?

— Тихо! — шикнув на нього Ілля. — Чого розкричався? Заспокойся!

— А якби на мене натрапили, — продовжував сичати Савчук, — що зі мною зробили би ваші мафіозі? А мені тільки сотню...

— Та буде тобі... — буркнув Якимець. — Це я так, на початок, для заохочення. Щоб зацікавити тебе. Однаково я більше при собі не мав...

— Отже, це дійсно Петро Петрович постарався... — тепер уже люті набирав Медвідь. — І що далі? Що тепер, я хотів би знати?

— Гадаю, вони якраз після того, як доктор усе виніс, потрапили до підвалу і побачили, що там порожньо, — міркував Якимець.

— А потім їх менти погнали, — підказав Голоюх.

— Які менти? — не зрозумів той.

— Наші, тачанівські, — пояснив Тарас. — Приїхали з приводу твоєї аварії та й поцікавилися, що за джип біля моргу стоїть. Навіть стрілянина була. А потім крутелики зірвалися і поїхали.

Якимець напружено думав.

— І добре, і погано... — нарешті промовив бізнесмен. — Добре, що братву погнали, очевидно, не повернуться... А погано...

— Що ми думаємо? —

1 ... 144 145 146 ... 159
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лікарня на відлюдді», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лікарня на відлюдді"