Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Щоденник Фокса Міккі 📚 - Українською

Читати книгу - "Щоденник Фокса Міккі"

250
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Щоденник Фокса Міккі" автора Саша Чорний. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 15 16
Перейти на сторінку:
погані оцінки.

Дійшло до того, що у п’ятнадцятирічному віці він утік із дому та вирушив до Петербурга шукати кращої долі. Там добряче набідувався та став писати батькам листи з проханням допомогти. Відповіді, однак, не отримав. Якби не доброта сторонньої людини, не знати, чи взагалі би не загинув. Щасливий випадок допоміг Олександру Глікбергу: один журналіст написав про поки­нутого напризволяще хлопчика статтю, що вийшла дру­ком у популярній петербурзькій газеті «Син Вітчизни». Її прочитав житомирський чиновник Костянтин Костян­тинович Роше, який незадовго до того втратив си­на. Цей милосердний чоловік забрав Сашу до себе. Так хлопець на­прикінці 1898 року опинився в Житомирі, що став для нього рідним домом. З того моменту життя Са­ші змі­­ни­лося на краще. Його названий батько при­страс­но за­­хоп­лювався поезією, що передалось і сину-приймакові.

У 1900 році Олександра забрали до війська, і про­слу­жив він два роки в тому ж Житомирі, у 18-му Во­ло­год­ському полку. Потім звільнився в запас і працював на митниці в містечку Новоселиці, на кордоні з Австро-Угорською імперією. Далі знову повернуся до Житомира, де дописував до газети «Волинський вісник».

Але простору провінційного міста Сашкові вже не вистачало, він хотів серйозно займатися літературою і 1905 року знову переїхав до Петербурга. Тут він по­чав співпрацювати з сатиричними журналами «Зритель», «Аль­­манах», «Маски», «Леший». Його псевдо — Саша Чор­­­ний — вперше з’явилося в журналі «Зритель» (№23 від 27 листопада 1905 року) під віршованою політичною са­ти­­рою «Нісенітниця». Сатира була такою гострою, що журнал закрили, а його поетична збірка «Різні мотиви» була заборонена цензурою.

З 1908 року Саша Чорний співпрацює з журналом «Сатирикон» і стає провідним автором видання. До ньо­го приходить слава: гострі, влучні, часом дошкульні, неймо­вірно дотепні вірші отримали справжнє визнання чи­тача. У світ виходять книги віршів «Усім ницим духом», «Мимовільна подать», «Сатири». Щоправда, після виходу у світ книжок «Сатири» та «Сатири і лірики», у 1911 році, Саша Чорний зникає з літературного гори­зонту, йде з журналу «Сатирикон». Зате того ж року дебю­­тує як дитячий письменник. 1912 року виходить його перше оповідання для дітей — «Червоний камінець», 1915 — книга віршів для дітей «Тук-тук», 1914 — «Жива азбука» у віршах. Поступово творчість для дітей стає його головним заняттям.

Коли 1914 року була оголошена Перша світова війна, Сашу Чорного забрали в армію, де він служив рядовим при польових госпіталях. Тут він також не припиняв писати.

Жовтневу революцію Саша Чорний не прийняв. У 1918-1919 жив на хуторі під Двінськом та у Вільні, де написав багато віршів. У березні 1920 року вирішив емігрувати. Жив у Берліні (1920-1925), Римі (травень 1923-1924), Парижі (бе­резень 1924-1929).

Видав збірник прози «Несерйозні оповідання» (1928), повість «Чудесне літо» (1929), дитячі книги «Сон профе­со­ра Патрашкіна» (1924), «Щоденник фокса Міккі» (1927), «Кошача санаторія» (1928), «Рум’яна книжка» (1928).

1929 року Саша Чорний купив земельну ділянку в містечку Ла-Фав’єр, на Лазуровому узбережжі Середземного моря, збудував будинок, в якому часто гостювали російські письменники, художники, музиканти. Та недовго він насолоджувався життям у райському закутку Середземномор’я.

Помер Саша Чорний 5 серпня 1932 року. Він допомагав сусідові гасити пожежу на фермі, після чого в нього стався серцевий напад. Його улюбленець — фокстер’єр Міккі — з туги помер на грудях свого господаря.

Словничок Фокса Міккі

Барка — рибальський човен.

Бонна — іноземка-вихователька маленьких дітей.

Затягуватися — процес затягування шнурівок на жіночо­му одязі з метою потоншення талії.

Контужений — той, хто отримав травму організму без видимих пошкоджень тіла (часто в результаті вибуху).

Мелодекламація — поєднання художнього читання з му­зич­­­ним супроводом без дотримання музичної ін­то­нації.

Мотоциклет — застаріла назва мотоцикла.

Мурин — чорношкіра людина.

Муфта — предмет жіночого одягу для зігрівання рук.

Оглашенний — людина, яка поводить себе беззмістовно, шум­но.

Палісадничок — дерев’яна загорожа.

Подагричний — походить від слова подагра — хвороба суг­ло­бів.

Реверанс — жіночий жест вітання у півприсяді.

Сабо — взуття на дерев’яній підошві або видовбане з де­рева.

Сен-Клу — місто у Франції.

Сінема — запозичене з англійської мови, відповідник слова кіно.

Су — дрібна монета у Франції.

Сухоти — інша назва туберкульозу.

Фокс, фокстер’єр — порода мисливських собак.

Франк — грошова одиниця у Франції.

Шарабанчик — однокінний двоколісний екіпаж.

Шифоньєрка — шафка для одягу.


Оглавление Розділ 1. Про Зіну, їжу, корову і т.п. Розділ 2. Вірші, кошенята і блохи Розділ 3. Різні запитання. Мій сон і мої собачі думки Розділ 4. Осінній гармидер Розділ 5. Я сам Розділ 6. Переїзд у Париж Розділ 7. На пляжі Розділ 8. В Зоологічному саду Розділ 9. Як я заблукав
1 ... 15 16
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденник Фокса Міккі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щоденник Фокса Міккі"