Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дівчата з 13-ї вулиці 📚 - Українською

Читати книгу - "Дівчата з 13-ї вулиці"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дівчата з 13-ї вулиці" автора Малгожата Гутовська-Адамчик. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 14 15 16 ... 70
Перейти на сторінку:
підштовхнуло? Монолог здався їй просто кумедним. Текстів із нею ніхто не розучував, та й хто міг би це робити? Хіба що Пуцик? Але вдома було велике дзеркало. Зося ставала перед ним і декламувала до дзеркала. Може, це було занадто театрально? Проте оцінити було нікому.

«Папкін я, північний лев, ротмістр славний, кавалер», — у виконанні тендітної шатенки з кирпатим носиком це й справді звучало кумедно. Проте Зося боялася, що декламує монолог не надто смішно.

Прослуховування були заплановані на четвер, після другої години. Зося була п’ятою. Дівчина сіла на східцях, обхопила коліна руками й намагалася вгамувати цокотіння зубів. Варто було розслабити м’язи обличчя, перестати зціплювати зуби, як вони починали поводитися, неначе ударні інструменти. Зося сховала голову між колінами, не ставало навіть сили розплакатися. Вона була однією із дванадцяти бажаючих. Шкільний театр пишався своїм високим рівнем. Його актори часто виїздили на різні конкурси, навіть за кордон, тож кожному хотілося в ньому грати, бодай через те, що репетиції забирали чимало уроків і щоразу відсутність на занятті була виправданою. Щоправда, для Зосі це не мало жодного значення.

Нарешті, зіщулившись і сховавши обличчя, Зося відчула на плечі чиюсь руку. Підвела голову й побачила хлопця. Високий брюнет у кумедних окулярах, досить довге, пряме волосся, сірі очі, вузький ніс і приємна посмішка.

— Можна? — кивнув він на місце поруч.

Зося не відповіла, лише кивнула головою. Хлопець сів. Мабуть, хотів щось сказати, бо втягнув повітря, але продовжував мовчати. Зося витягла з кишені паперові носовички й голосно висякалася. Вона продовжувала дивитися в землю, здається, ніхто й ніщо не примусили б її підвести очі.

— Щось трапилося? — запитав він нарешті.

Зося лише мовчки похитала головою.

— Ти із другого «Б»?

Ствердний кивок.

— Репетируєш пантоміму?

Її здивувало це запитання. Цікаво, він кепкує з неї чи серйозно? Не глянувши на сусіда, Зося не могла б цього сказати. Тому підняла голову, і їхні очі зустрілися. Тепер дівчина зрозуміла, що хлопець глузує. Він ледь примружився, а посмішка не сходила з обличчя, ніби очікуючи чогось. Зося хитнула головою, мовляв, «ні», так було найлегше.

— Патрик Куява! — погукав хтось іззаду. Хлопчина підхопився. Устиг ще кинути:

— Тримай за мене кулаки, я зараз повернуся! — і побіг, а вона дивилася йому навздогін, трохи здивована, що її перестало трусити. Занадто перейнявшись тим, чого йому від неї було треба, вона більше не думала про свій мандраж, не підсичувала страху перед сценою. Зося підвелась і підійшла до залу, де відбувалося прослуховування. Проте звідти не долинав жоден звук. Двері були щільно зачинені.

«Патрик Куява! Патрик Куява! — подумки повторювала Зося. — Патрик Куява! Гарно!»



По той бік вулиці Агата помічає якесь пожвавлення. Із таємничого будинку навпроти виходять чоловіки в робочому одязі й виносять на вулицю, до здоровенного контейнера для сміття, різний непотріб: якісь меблі, старі лампи, килими, папери, будівельний мотлох. Робітники веселі, галасливі, й Агаті це зовсім не до вподоби. Де й поділася атмосфера її трилера. Відремонтований будинок відлякає всіх духів. Морок і таємниці не люблять фарби, великих вікон і нових меблів.

Агата невдоволено хитає головою, відчиняє хвіртку біля будинку Гібона й намагається пригадати, коли востаннє бачила цей сон. Два, чи, може, три дні тому? У ньому вона стояла біля величезного дзеркала, останній погляд, перш ніж вийти до школи, пригадує також, що тримала на плечі рюкзак. Але її відображення рюкзака не мало. Це відображення не було нею! То була білява дівчина зі сновидінь. Дивилася байдуже, наче пронизуючи її поглядом, трохи знуджено, бо здавалося, давно хотіла піти собі геть.

Агата теж хоче піти, та останньої миті помічає раму дзеркала, зроблену із блискучого сріблястого металу, у якому відбивається її спотворена фігура. Так, саме це їй і снилося!

Раптом на фасаді будинку щось зблискує, наче зайчик, випущений дитячим люстерком. Агата озирнулася й завмерла. Робітники виносять до контейнера дзеркало з її сну. На мить Агата відчуває, як її серце мовби зупиняється, а потім, сама не усвідомлюючи, що робить, вона відчиняє хвіртку, виходить на вулицю й зупиняється поруч саме тоді, коли дзеркало от-от має опинитися в контейнері.

— Доброго дня, а це дзеркало ви теж викидаєте? — рішуче запитує вона.

— Та начебто… — відповідає один із чоловіків. — За два пива може бути твоїм.

— Тоді відкладіть його вбік! — не замислюючись каже Агата.

Проте на вулиці їй дещо спадає на думку.

— А ви могли би перенести його на той бік?

— Можемо, чому б і ні, — підхоплюють дзеркало й переносять на Агатин бік.

За кілька хвилин свічадо стоїть у її кімнаті. Робітники зацікавлено роззираються помешканням, отримують десять злотих і виходять, цілком задоволені. Лише тепер Агата придивляється до дзеркала. Воно старе, потьмяніле, рама запилюжена. Агаті не стає відваги зазирнути в нього. Зупиняється поруч і чекає. А дзеркало прикидається звичайною річчю, роздивляється кімнату, визирає у вікно і, мабуть, роздумує, що воно тут робить. Скоса поглядає на Агату, яка не сміє відповісти йому тим самим і аж холоне від думки, що їй доведеться залишитися з ним наодинці вночі. Бо в неї немає жодного сумніву, що дзеркало живе й приховує таємницю дівчини, і що саме вона, Агата, зможе розплутати цю таємницю.



Патрик виходить із зали за якісь п’ятнадцять хвилин. Чверть години, які здаються Зосі вічністю. Хлопець посміхається, очі ледь затуманені, а на чолі видніють дрібні краплинки поту. Зося все відразу помічає, усміхається, а він прямує просто до неї!

— От і все! — каже, хоча Зося ладна заприсягтися, що він не боявся жодної миті. Дивлячись на нього, вона знову забуває про своє хвилювання.

«Папкін я, північний лев, славний ротмістр, кавалер», — подумки повторює дівчина. Зараз її викличуть, але вона якимсь дивом перестала судомно чіплятися за думку про театр. У цю хвилину він більше не видається їй найважливішим. Патрик бере її за руку й каже, дивлячись просто в очі:

— Дивися

1 ... 14 15 16 ... 70
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дівчата з 13-ї вулиці», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дівчата з 13-ї вулиці"