Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Лицарі Дикого Поля. Том 2 📚 - Українською

Читати книгу - "Лицарі Дикого Поля. Том 2"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Лицарі Дикого Поля. Том 2" автора Ярослава Дегтяренка. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 152 153
Перейти на сторінку:
селян, пізніше — наймана.(обратно) 71

Діоген Синопський (р. ж. орієнтовно ٤١٢ до н. е., Синоп — ١٠.٠٦.٣٢٣ до н. е., Коринф) — давньогрецький філософ, учень Антисфена. Засновник школи кініків. Був украй помірним у насущних потребах та жив у бочці.

(обратно) 72

Монастир бернардинок — інакше монастир кларисинок, розташовувався в Галицькому передмісті Львова, поза фортечними стінами міста. Монастир був заснований наприкінці XV ст.

Бернардинки — так у Польщі називався католицький чернечий орден сестер кларисинок. Кларисинки (клариси, Орден святої Клари), заснований у ١٢١٢ р. святою Кларою Ассізькою. Багато монастирів кларисинок дотримуються суворого затворництва — спілкування черниць із мирянами може відбуватися лише через ґрати, що символізують перешкоду між мирським і самітницьким життям.

(обратно) 73

Урочище Гончариха було розташоване в долині річки Тетерева в Житомирській області сучасної України.

(обратно) 74

Fortuna meretricem est (лат.) — Фортуна — це шльондра.

(обратно) 75

Est avis in dextra, melior quam quattuor extra (лат.) — Птах у правій руці краще, ніж чотири в далечині. Аналог прислів’я «Краще синиця в руках, аніж журавель у небі».

(обратно) 76

Фортеця Кодак була взята полковником М. Нестеренком ١ жовтня ١٦٤٨ р.

(обратно) 77

О Dei, optimus maximus (лат.) — О Боже, найкращий та найвеличніший!

(обратно) 78

Лящ (Лащ) Самійло (р. ж. ١٥٨٨–١٦٤٩) — польський шляхтич, військовий діяч Речі Посполитої, який прославився своїми численними розбоями й насильствами. Декілька разів отримував прощення за численні ратні подвиги. Володів Макаровим у Київському воєводстві (у сучасній Україні смт Макарів у Київській області). Обіймав низку посад — старости овруцького, канівського, хорунжого подільського, стражника великого коронного. Помер у Варшаві під пісні спеціально запрошеного цигана.

(обратно) 79

Epicuri de grege porcus (лат.) — порося зі стада Епікура. Вислів належить Горацію й застосовується щодо людини, яка в житті цікавиться лише задоволеннями та розвагами. Поет використав його, звертаючись до Альбія Тібулла, маючи на увазі самого себе й те, що йому близька аксіологія — філософське вчення Епікура про потребу задоволень як фізичних, так і духовних.

(обратно) 80

Certa viriliter sustine patienter (лат.) — Боріться по-чоловічому, з терпінням та витривалістю.

(обратно) 81

Cedant arma togae!(лат.) — Нехай зброя поступиться місцем тозі.

(обратно) 82

Стародавній Рим розташовувався на лівому березі Тибру на сімох пагорбах. Сучасний Рим розташований на дванадцяти пагорбах.

(обратно) 83

Буджáкська орда — також Буджáцька орда, Аккерманська орда, Білгородська орда — автономне утворення ногайців, яке з’явилося на початку XVII ст. Було створене тими ногайцями, які оселилися на території Буджака. Ватажок орди, сераскір, підкорявся кримському ханові.

Буджáк — історична область на півдні Бессарабії, що займає південну частину межиріччя Дунаю та Дністра, а на сході омивається Чорним морем. Включає частину дельти Дунаю.

(обратно) 84

Вardzo szybko (польськ.) — дуже швидко.

(обратно) 85

Деякі історики вважають, що полковник Іван Ганжа перейшов на бік поляків, за що отримав офіцерський чин і шляхетство. Дійсно, в одному з документів, що дійшли до наших днів, є згадка про польського офіцера Ганжу, але чи дійсно цей Ганжа та уманський полковник Іван Ганжа — одна особа, достовірно стверджувати неможливо. Факт зради Івана Ганжі викликає сумнів — він стояв біля самих коренів Національно-визвольної боротьби українців, обіймав в армії Б. Хмельницького високий чин, мав повну довіру гетьмана, і його зрада під час Пилявцівської битви здається більш ніж нелогічною.

(обратно) 86

Не слід плутати взяття Збаража армією Хмельницького восени ١٦٤٨ р. з облогою Збаража, яка відбулася влітку ١٦٤٩ р.

(обратно) 87

Високий Замок — побудований у XIII ст. за часів князя Данила Галицького, лежав на горі Замковій. У ١٣٦٢ р. замість дерев’яного був збудований кам’яний замок польським королем Казимиром, який захопив Галичину. Замок був найважливішою оборонною цитаделлю міста.

(обратно) 88

Б. Хмельницький навчався у Львівському єзуїтському колегіумі, який у 1661 р. був перетворений на Львівський університет.

(обратно) 89

Ібрагім I (р. ж. ١٦١٥–١٦٤٨) — османський султан, що правив у ١٦٤٠–١٦٤٨ рр. Вирізнявся жорстокістю та розпутством.

(обратно) 90

Мехмед IV Мисливець (Авджú) (р. ж. ١٦٤٢–١٦٩٣) — османський султан, що правив у ١٦٤٨–١٦٨٧ рр.

(обратно)
1 ... 152 153
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лицарі Дикого Поля. Том 2», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лицарі Дикого Поля. Том 2"