Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Легенди нескореної зими 📚 - Українською

Читати книгу - "Легенди нескореної зими"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Легенди нескореної зими" автора Сергій Ухачевський. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 17 18 19 ... 82
Перейти на сторінку:
по іншу сторону барикад, мої… колеги… друзі… Якщо хтось із них… Ти розумієш…

Сергій покивав.

— Блядь, сиутація… — продовжив Петро. — І він мене не послухається — ніяк! Нізащо! Коли його мати… твоя сестра помирала… Я обіцяв їй, що буду його оберігати…

Знову розлив у чарки коньяк і спересердя одразу випив.

— Навіть не так… — продовжив думку. — Маю до тебе пропозицію: я буду твоїм особистим шпигуном… маю людину біля Захарченка[26]. Надійну. Ти перший будеш знати про всі його плани. Але за це відішли малого у Львів.

— Ху-у-у-у, — важко зітхнув Сергій, випив коньяку. — Навіть не знаю, наскільки це правильно…

— Ти завжди все робив правильно?

— Та ні, але зараз такий час, що хочеться бути правильним…

— Я тобі пояснив мою ситуацію, а ти… як вважаєш за потрібне.

Сергій подивився на денце склянки, де залишились краплі коричневої рідини, перехилив чарку, допив їх і сказав:

— Ми будемо формувати групу на Львів… Це вже вирішено… Він піде з ними. Сьогодні ж… Розвертай машину — на Майдан. Поїв з тобою вареників…

Шваль

Єгор лютував. Він з обіду сидів на роботі і не відходив від «плазми», на екрані якої вже півдня показували бої на Грушевського. Безкінечно переключав з одного каналу на інший, так, наче це могло щось змінити у боротьбі між повстанцями і ментами. Склалося враження, що всі українські телеканали просто змовились і тупо підтримували не беркут, не легітимного президента, а шваль, яка хотіла поламати ВСЕ! Зокрема і його такий зручно влаштований світ! Шваль з Майдану! Інший слів нині він просто не міг підібрати.

Трішки радували московські новини. Вони обзивали майданівців фашистами, садистами, дикунами — словоблудили, як тільки могли; показували нещасних побитих беркутівців і безневинних гопників з антимайдану, котрі ще вранці обіцяли «навести порядок». Майданівці в їхніх репортажах справді виглядали потворами і зомбі. Але й тітушки з постановочними манерами інтелектуалів не викликали симпатій. Єгор радів новинам російських ЗМІ, істерично реготав, притупуючи на місці, але відчував, що це тільки те, що він хоче чути. Насправді всі оці морди з кацапських новин — брешуть. Він дуже хотів їм вірити, хотів вірити у те, що скоро шваль з майдану поженуть, але… не вірив. Фальш і пропаганда. «Но и это надо… Без пропаганды — никак. Этому народу нужны сказки», — зробив він такий висновок.

Додому йти не хотілося. Спілкуватись із батьком, який саме зараз терся десь у «штабі революції», теж не виникало особливого бажання. Хоча варто було б дізнатися, що там у них відбувається, які у них плани на життя і на майбутнє. Може, вже нарешті пакують чемодани і збираються в еміграцію?.. Це було б ідеальним варіантом. Без поводирів і фінансових вливань ця революція швидко б зійшла на пси.

«Так, хватит, — подумав він. — надо выключать эту музыку… Вот просто выключу и забуду. А завтра включу ящик — а там все изменится. Их не станет, они исчезнут, просто, как грязь, как микробы, когда вымоешь руки с мылом. И все! И я выиграю этот спор с батей, шоб он больше не учил меня, как вести дела и бизнес. И тогда я скажу ему: Видишь, батя, а я был прав! Так что и дальше надо меня слушаться… Все это завтра кончится, я знаю, это должно случиться, потому, что Я так хочу»!

Він вимкнув плазму. На столі звабливо блиснула антикварна срібна коробочка-марафетниця[27], що стояла поруч з письмовим приладдям, із зображенням голови якоїсь античної богині. «Так» чи «ні» — питання навіть не стояли. Тільки хотілось все зробити «правильно», щоб без наслідків, щоб не зірватись і не рвонути кудись за кордон, там де тепло, пальми і дешеві шльондри. Брудні і дешеві. І юні. Ця думка млосно пробігла нервами від сонячного сплетіння до вершечку мізків, там затрималася приємним колючим спазмом, потім розлилася теплом у грудях і солодко заколисала, потягнула кудись, повела за собою так, що неможливо було стриматися, зупинитись. Цьому не можливо опиратись. Це солодке відчуття бере тебе в обійми і веде. Ти перестаєш належати собі. Ти належиш Йому… Бажанню… Хіті…

Ось на срібному кавовому підносі лягає рівненько біла смужка «кокосу»[28]… Ні, чомусь вона коротка, треба ще — довшу, до самого краю… Він обережно підсипає ще… Саме так. Ще одна, теж довга, товста. Так, щоб одразу «вбило»… Ось вони, біляві близнючки, красунечки…

В Єгора по-особливому блиснули очі, з’явилась посмішка від передчуття, що вже зараз, навіть не завтра, не тоді, коли він увімкне телевізор і з його світу зникнуть майданівські потвори. А саме зараз зміниться світ. У ньому буде бажання жити, дихати на повні груди, буде повно енергії та зваб, які потрібно випити до дна, так, щоб на ранок нічого не залишилось. Тільки легка перенасиченість, порожнеча у всьому тілі та кілька таблеток снодійного…

Він голосно прочистив ніздрі, ніби слон продував хобот. Так, щоб потім менше вибирати сухі білі шмарклі зі слизової носа. І потягнув через срібну трубочку у себе леткий білий порошок. Одну смужку, іншу. Вони увійшли легко, тільки чомусь гостро, як ніколи, залоскотали в носі, він затиснув ніздрі, щоб не чхнути і так, стримуючи чих, що рвався назовні, просидів якусь хвилину. Рот наповнився гіркою слиною, кривлячись, він спльовував її у кошик для сміття.

І світ почав змінюватись. В голові з’явилося легке запаморочення, погляд поплив по стінах, стелі, зупинився на власних руках…

Руки, з таким довгими і красивими пальцями… Меблі в кабінеті з такими чіткими, окресленими лініями, ніби в комп’ютерній 3D-графіці. Ні, це не описати. Все інше. Чітке, зрозуміле. Потрібне і логічне. Він вдихнув повітря на повні груди, пробубонів під носа: «А где эти мои мальчики? Где мои халдеи, мои халдейчики»? — і натиснув на кнопку під стільницею столу.

Охоронці ввійшли — два молодця однакових з лиця.

— В клуб, — коротко кинув він.

— Как обычно? — поцікавився догідливо один.

— Только так, чтобы сегодня не оказаться в Таиланде, — пригадав нещодавні веселі пригоди Єгор і усміхнувся.

— А что скажем папе? — запитав інший охоронець.

— Да пошел он нахуй, майдановец хренов. Вот завтра мы победим, и будем сами устанавливать правила игры… — хоробро заявив Єгор. — Завтра мы покончим с этой швалью. Вот увидите. Я знаю, что говорю. Все, по коням… Погнали в «Большой Дон»[29].

І жваво вийшов з кабінету. Один з охоронців терміново набрав смс і доповів Блідому-старшому про те, куди вони їдуть. Той відписав:

1 ... 17 18 19 ... 82
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Легенди нескореної зими», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Легенди нескореної зими"