Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Скляна, олив'яна, дерев'яна 📚 - Українською

Читати книгу - "Скляна, олив'яна, дерев'яна"

270
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скляна, олив'яна, дерев'яна" автора Катерина Олександрівна Медведєва. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 18 19 20 ... 37
Перейти на сторінку:
вірш, чи то просто милувався. А Ванда, розкладаючи тарілки й виделки з ножами, увесь час кидала короткі погляди на Котика. Вона зрозуміла, що тепер уся його увага буде безроздільно належати сестрі, і ще не знала, чи радіти цьому, чи засмучуватись. Адже вони просто товаришували… хіба ні? Як багато питань і думок з'явилося в неї, коли здійснилася мрія. Може, це і називається — дорослішати?

Пізніше за всіх прийшли, нарешті наговорившись, Вандина мама і Якобіна. Вони вбралися у схожі сукенки, блакитну й бірюзову, і однаково зачесали волосся. Побачивши молодшу доньку, бабуся заплакала. А прабабця лише загадково усміхалася, ніби все наперед знала. Коли всі вже зібралися сідати до столу, вона сказала:

— По-моєму, когось не вистачає…

Янтарина перезирнулася зі своєю мамою, та усміхнулася й кивнула.

— Коли ми тепер маємо домівку, — мовила Янтарина тихо, — то нам би хотілося бачити тут одну людину…



Віктор перебирав у кошику цукерки, вишукуючи улюблені трюфелі, коли це у двері постукали старовинним молоточком, що висів для краси. Хлопчик відчинив двері й завмер: на порозі стояв високий чоловік у чорному плащі з капюшоном. Він ретельно витер ноги і зайшов, подивовано роззираючись.

— Ви до кого? — запитав Віктор.

— А Янтарина вдома? — не менш подивовано запитав чоловік.

— Так.

— То я до неї.

Де ти, Люко?

Мій ліс був красивий і потайливий, хитрий (ще та пташка!). В його встелених лишайником нетрях височіли величезні мурашники, пробивалися з-під торішнього листя різноколірні парасольки грибів, червоніли в тінистих закутках отруйні ягоди конвалії. Я дуже любив мій ліс. Саме цей — інших я не знав. Любив сидіти уночі на ґаночку лісової хатинки і дивитись, як тремтять зорі. Любив, обліплений павутинням, продиратись крізь бурелом і вишукувати рідкісні кадри для своєї, вже майже готової книжки. Додати світлини сірої сови, назвати «Мешканці заповідника» — і можна видавати.

Та поки що мій ліс не вважався навіть заказником. У ньому палили траву, вирубували дерева, ставили капкани. Давно вже пропав останній лісник — охочих на його місце не знайшлося.

Чотири роки тому в порожній лісовій хатинці оселивсь я. Все, що мені потрібно було, — тиша й усамітнення. З браконьєрами я не злигався, а вони чомусь жодного разу не знаходили мою хатинку. Певно, лісу подобалося, що я в ньому живу, і він оберігав мене.

Двічі на рік я возив у місто прохання про створення заповідника — і, як завжди, отримував відмову. В Лісовій службі працювали дуже практичні люди. Слову «користування» вони віддавали перевагу над словом «охорона» і всьому живому давали мертві імена. Єнота називали цінною хутряною породою, перепілку — об'єктом спортивного полювання, діброву — відновлюваним деревним ресурсом. В їхніх байдужих очах читалося: «Тобі що, більше за всіх треба?» Тому протягом розмови я переважно роздивлявся краватки.

Нічого не змінилося й цього разу. Голі стіни, пилюка, змиршавіла папороть у горщиках. Мою папку байдуже розгорнули, недбало переглянули світлини й таблиці.

— Типова екосистема. Не бачу підстав для створення заповідника, — пробурчала бордова краватка з химерною шпилькою.

— А що це ви пишете? «Вірогідно, гніздиться сіра сова». В науці, шановний, не вірогідність має значення, а факти! Це ж які кошти з бюджету — і на захист вірогідності? — обурилась брудно-коричнева краватка.

І мою заяву навіть не стали реєструвати.

«Черстві люди, ви бачите в природі тільки сировину!» — так хотілося сказати, але я мовчав.

— Як ви можете бути такими сухарями?! Адже ліс живий, у нього є душа! — зі сльозами в голосі вигукнув хтось.

Я здивовано звів очі. Дівчина. Бліда шкіра, що скучила за сонцем, тьмаве волосся. Що вона знає про мій ліс? Як може зрозуміти його?

— Не виходьте за межі пристойності, любко, — гарикнули на неї краватки. — Ваше діло — каву варити. А вирішувати справи державної ваги лишіть розумним людям.

Зашарівшись, дівчина вибігла геть. Пішов і я, зважуючи, чи зберуся на силі восени знову приїхати сюди і знову принижуватись, випрошуючи для лісу ласку, належну йому по праву. Що було б з нами без лісу? Чи були б ми? Та Лісова служба про це не хотіла й думати.

З міста я повернувся під вечір. Шарлахові дуби, граби з тонкими стовбурами глузливо поглядали на пильовик та портфель, кинуті при дорозі. Я гладив шерехату кору, вдихав теплий запах золотавого звіробою, острівцями розкиданого по галявині. Допоможи мені, лісе! В тобі стільки стародавніх чарів, невже ти не покажеш мені бодай одне гніздо сірої сови? Станеш заповідником — і припиняться вирубки, рись і ведмідь зможуть спокійно вирощувати дитинчат, куросліп розкриє жовті китиці… Дурненький лісе, нащо приховуєш від мене свої таємниці?

Щось стукнуло по шапці. Торішній жолудь, поїдений довгоносиком. І що означає цей безцінний подарунок? Згоду чи зневагу? Я втер сльози і, не роззираючись, почвалав додому.

А за два дні в сторожку постукала та сама дівчина з Лісової служби. Як вона знайшла мою загублену хатинку? Невже ліс показав дорогу?

— Ви забули папку зі світлинами.

Та ми обоє розуміли, що це лише привід.

Запрошення погостювати вона сприйняла як належне, я не здивувався її сумці з речами. Усе просто: тим, хто любить ліс, місце в лісі…

Так у моєму житті з'явилась Люка. Крісло-гойдалка на ґаночку припало їй до душі, як і каша, що пахла димком, і кажанячий шурхіт під дахом, і нагромаджені на підлозі книжки, якими лісник розпалював піч. Я як хазяїн знайомив дівчину з маленькими таємницями мого затишного, шурхотливого, різнокольорового світу. Дзявкання лисиці,

1 ... 18 19 20 ... 37
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скляна, олив'яна, дерев'яна», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скляна, олив'яна, дерев'яна"