Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Не повертайся спиною до звіра 📚 - Українською

Читати книгу - "Не повертайся спиною до звіра"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Не повертайся спиною до звіра" автора Тетяна Ковтун. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 99
Перейти на сторінку:
наш новий кореспондент, Євген Чубенко?. Його будемо залучати до організації платних матеріалів? — не вгавала Лера. — Ми з Олесем поділили людей на «його» і «моїх» і не зрозуміли, чий це працівник. Кому буде підпорядковуватися?

Редактор повернувся в своє крісло і з шурхотом присунув до себе теку з паперами, ніби збираючись іще працювати.

— Леро, він працюватиме зі мною. А щодо платних матеріалів — із ним рано говорити про таке. Нехай побігає поки без прив’язі.


Ялинка біля каміна яскріла різнобарвними вогниками. Гамір ресторанної зали перекрикував Холодій із наповненим келихом у руці. Обабіч сиділи Чорнята і Каперс. Довжелезний стіл було встановлено так, аби всі бачили всіх. Після виголошення тосту, якого Євген так і не зміг розчути, газетярі взялися до скромних закусок. Але тости йшли один за одним, і кожен міг вправлятися в красномовстві. Навіть коректори, які зазвичай на подібних заходах скромно мовчали, наважилися продекламувати жартівливий віршик. Піднесений настрій підтримували напої, яких було досхочу. Олесь підійшов до каміна і підніс до купки жару свіжий номер недружньої газети. Вона миттєво перетворилася на чорний попіл.

— Усе! Тепер кінець «Київській фортеці», — сказав Холодій і кинувся в натовп танцюристів.

— Ти не танцюєш? — до Євгена підійшла Каперс, бліда, із потемнілими очима.

— Ні.

— Ходімо? — Жінка кивнула у бік фойє.

Там вона затягнулася сигареткою і відверто зміряла поглядом Євгенову постать. Він почувався ніяково.

— Слухай-но, маю до тебе інтимну розмову, — сказала Лера. — Приберігала це для себе, але не можу… з певних причин. Один дуже шанований банк зі сходу пропонує за солідні «зелені» — готівкою! — підготувати про нього іміджевий матеріал для розміщення в нашій газеті. Ну, ти як? Візьмешся?

Чубенко відвернув погляд. Здається, це був постріл навмання. Чи то Лера хотіла зробити його «своєю» людиною? Але в будь-якому разі він не збирався розпочинати журналістську кар’єру із замовних матеріалів.

— Вибачте.

Він і не помітив, яким вітром Леру здуло з цього місця. У фойє вже нікого не було, крім нього, та ще одного хлопця — верстальника. Цей хлопчина лише два дні тому влаштувався на роботу в редакції, сьогодні він вочевидь перебрав і нудився на самоті, всіма забутий.

— Де ти живеш? — Євген підійшов до нього. — Хочеш, додому проведу?

Той невпевнено закивав. Євген викликав таксі.

Передноворічний «корпоративчик» залишив відчуття неприємного протокольного заходу, на якому інколи роблять «інтимні» пропозиції.

Частина друга
КИШЕНЯ ДЛЯ СЛОВА
Розділ перший
I

Настав березень — перша весна нового тисячоліття, а українці й досі блукали в тумані незрозумілих для більшості інтриг і загадкових пригод політичного бомонду. У київському слідчому ізоляторі третій тиждень скніла леді Ю. Перш ніж це сталося, вона витягла з енергетичного сектору на світ Божий кілька тіньових мільярдів і встигла показати кулак вугільним баронам. Середньовічними жахіттями прикував країну до екранів трилер із розслідуванням справи Гонгадзе, якого в перші місяці після зникнення ще вважали живим.

Раніше Євген кілька разів зустрічав цього молодика на прес-конференціях. Вигляд у нього був чудовий, і не лише завдяки дорогому модному вбранню. Георгій тримався спокійно і розкуто, зовсім не так, як більшість колег його віку, що іноді затиналися, запитуючи, губили фрази, гарячково звіряючи їх подумки з попередніми настановами редакторів. У ньому відчувалася сила і впевненість людини, яка не залежить ні від чужої думки, ні від чужих грошей. Цей красень більше нагадував кінозірку, ніж журналіста Зовнішню привабливість. Доповнювала життєрадісна, доброзичлива манера спілкування й тонке відчуття гумору, хоча інколи його дотепи видавалися доволі ризикованими.

Якось на брифінгу в Адміністрації Президента, в останні хвилини перед початком, коли всі замовкли й посерйознішали, не відвертаючи поглядів від входу, — замість радника з економічних питань до зали легкою ходою вступив Гія, причепурений як ніколи, зупинився на мить, оглянув насуплених присутніх, зобразив подив і театрально запитав:

— А що, хтось помер?

А за місяць усі вже говорили про його зникнення.

На вулицях столиці в руках студентів і пенсіонерів рясніли гасла «Україна без Кучми». Зі штабів Соціалістичної партії, «Блоку Юлії Тимошенко», Української народної партії, партії «Реформи і порядок» у лави протестувальників відряджали досвідчених ватажків. Суди воювали з наметовими містечками, застерігаючи їх від протистояння із силовими структурами. Телебачення, радіо і преса, керовані з вулиці Банкової, акуратно поміщали моторошні подробиці розправи над Георгієм Гонгадзе. Опозиційні засоби масової інформації оприлюднювали уривки з розшифрованих магнітофонних записів президентського екс-охоронця майора Мельниченка.

«Моя Україна» зберігала нейтральну тональність публікацій, залишаючись поки що в активі допоки чинного прем’єра. Вона так і не визначилася з власним місцем у цьому інформаційному шабаші. Видання цитувало виступи голови парламентської слідчої комісії з розслідування справи Гонгадзе, нічого не коментуючи. І без того журналістів «Моєї України» обминали, коли йшлося про акредитацію на різноманітні заходи, насамперед організовані Адміністрацією Президента. «Моя Україна» опинилась в ізоляції та ледве скніла. Влада, працюючи в закритому режимі, була доступною лише для обраних мас-медіа. У кращому разі газета могла потішити читача інтерв’ю з котримсь лідером парламентської опозиції. А на відрядження редакція не мала коштів.

Із знаменитим стьобом давно було покінчено. Залишки його читач міг побачити хіба що під рубрикою «Жовті сторінки», на яку звично розраховували в скрутну хвилину. Проте зовні газета залишалася достатньо життєрадісною. Мусили ж «тримати марку» бодай за рахунок пістрявої оболонки. Читачі, котрі завше починали гортати газету з останньої сторінки, спершу натрапляв на фотографії оголених жінок і химерні текстівки з інтернету. Око зупинялося на сторінках спорту, культури з її попсовими богами, далі пропонувалася інформація для людей релігійних, але не без просторікування на тему міжконфесійних чвар.

Євген нудився без справжньої роботи. Єдиною розрадою залишалися засідання журналістського клубу економічних

1 ... 19 20 21 ... 99
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не повертайся спиною до звіра», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Не повертайся спиною до звіра"