Читати книгу - "Інтерв’ю з колоритним дідом"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Тетяну запросив до танцю джинсово-шкіряний ковбой Роберт, і вони вшкварили «бебі-козачок» під овацію всього екзотичного шинку. Євген тут-таки підхопив опасисту подругу ковбоя Матильду, і вони врізали під бурю оплесків «дарлінг-бариню».
— Бухла і лабухів! — вигукнув Роберт. І заголосив на честь знайомства арію зайвої людини Євгенія «Ужель та самая Татьяна...»
Євген також замовив вино і музику. І виконав арію зайвого аристократа Роберта «Кто может сравниться с Матильдой моей...»
Діставшись свого гірського притулку, молодята вперше вклалися нарізно: вона — на ліжку, він — на скрині.
На світанку почалося.
— Де ж твоя Матильда? — ласкаво запитала Тетяна.
— А там, де твій Роберт! — моментально відповів Євген.
— Чому я не зідрала шиньйон з цієї овечки? — задумливо проказала молода.
Молодий теж вдався до риторичного запитання:
— Чому я не врізав цьому Робертунчику?
— Послав бог чоловічка! — сказала Тетяна.
Євген відповів анекдотом:
— Коли подружнє життя — це діжка з дьогтем, а медовий місяць — тонка плівка меду згори, то ясно, що мені відкрили діжку не з того боку...
— Пошляк! — вибухнула молода.
І тут зі світлиці проклюнувся голос газдині. Вона виспівувала:
Як вони кохалися З вечора до рання, Їм соловій на калині Голосив кохання. А він її: «Котику, Котику й бальончику». Вона його: «Котику, Голубчику, горобчику». Як вони побралися: У милого борода, як рижева щітка, На котика й бальончика Глядить, як на дідька...Пісня урвалася.
— Чув? — проказала Тетяна.
— Що саме?
— Що всі ви, мужики, до весілля присягаєтесь нас на руках носити...
— Я й носив, поки ти не перескочила на руки Робертунчику...
— Це просто смішно! Відмовити сусідові по столику в танці принаймні нешляхетно...
— А не запросити покинуту даму на танець шляхетно?
— На танець?! Обійми під музику ти називаєш танцем? Ось тобі! — і молода вліпила аплодисмент у щоку молодому.
— Як ти сміла?!.— і Євген гахнув об долівку глек-сувенір.
Тетяна, як пантера, стрибнула до тарілі з крашанками...
Але її зупинив голос газдині. Вона виводила:
Милий милій сипле слів, Як гороха в бочку. Мила милому зубами Пірвала сорочку. І вони зчиняють крик Та й роблять повстання, З мисок, глеків, тарілок Ціла тарагання...Газдиня змовкла, а Євген пошепки спитав:
— Цікаво, що таке тарагання?
— Спитай у своєї Матильди! — відчикрижила молода.
— Якого чорта ти причепилася зі своєю Матильдою? — скипів Євген.
— З моєю? З твоєю, любий мій! Ти мені своїх майбутніх пасій у подруги не підсовуй! — і крашанка вліпилася в стіну побіля Євгенового носа.
— Ах, так? — і в кохані очі полетіла пачка сигарет.
Тетяна вивернулася і пожбурила у білий світ полив’яну миску.
Євген звузив очі... І тут з новою силою розлігся голос газдині.
А голубка як жбурне Баняка в калину: «Ти вже мені наспівався, Такий-сякий сину! Ти вже мені наспівавсь Та й наголосився, Через тебе той упир Мене очепився».Тетяна чмихнула і сповзла на долівку. А газдиня в світлиці набирала голосу:
А голубчик як гужне У калину миску: «Щоби тобі вивернуло Той язик у писку! Ти вже мені наспівавсь, Годі вже співати, Через тебе, соловію, Взяв біду до хати...»Євген опустився на коліна поруч з Тетяною. Щока торкнулася щоки, руки сплелися на глиняному прахові.
— Перепиши слова, люба...
— Обов’язково, любий... Винесеш черепки непомітно...
— Так, кохана...
— Цікаво, як закінчується пісня...
І одразу виник голос газдині:
Потім вони черепки Поза хату носять... А соловій на калині Кохання голосить, А соловій на калині Кохання голосить!— Котик і бальончик...— шепнув Євген.
— Голубчик і горобчик...— шепнула Тетяна.
— Назавжди...
— Назавжди...
ВИШИБАЛАНе люблю, як придурюються! Є чим похвалитися — перснем чи кожухом — хвались. І тобі кайф, і людям шпилька.
Да! Сам я по авточасті. Це така кібернетика, що без неї, без авточасті, далеко не заїдеш. Роблю в столиці, а живу в Дачному — півгодини на електричці. І нащо та столиця, де кожен прищ викаблучується, фурункула з себе строїть. Плюнеш — і не в того попадеш, лишні нерви.
На своїй Помідорній вулиці я перший чоловік. І бугаю роги скручу. Але не хочу, бо культурний. Мене так і звали — граф. Відгрохав хату, як музей, на два поверхи. Нагорі я, внизу мать.
Мать, правда, стогне: взяв би, каже, якусь негорду заміж, бо фрукта гниє і в телевізор кольоровий ніколи глянути. Бери, раджу, мать, на грядки транзистор і гартуй характер, бо якраз візьму горду, з ногами і бюстом, і щоб по-австралійському шпрехала.
Щоб срізь фірма. Сам я в «Ладі», а що на мені? Джинси «Лев і Страус», двісті монет кинув. Зате до інтуристочок підвалитися чи нашу вщипнути — всігда пожалуста. Бо фірма! На мені все японсько-техаське, а галстук взагалі з невідомого острова. Давлю класового і даром не треба, хіба щось попоїсти.
Да! А в ресторані? Куртку потрясну відірвеш і нехотя заходиш, але за стіл не прешся, а до стойки. Ніби випадково заблукав після умственої роботи — і нуль вніманія на всіх. Сідаєш на вертушку-табуретку, ніби весь у мислях. Куртка малинова, а підкладку відкинеш — зелена. І знехотя, ніби про щось думаєш, виймаєш заграннчну пачку, ліпиш фільтр до губи. Бармен тобі сірничка, а ти — клац! — запальничка «ронсон». І тут ніби повертаєшся до тями і дивуєшся, що в ресторані зі своїми мислями, і гукаєш бармену:
— Бой! Коктейль «хемінгуей»!
Бармен Буба Пасльон, однокашник, колись на хімії зрізався і не жалкує, хімічить «хемінгуея». А ти вже бонжуришся з оркестром, підпираєш голову рукою і меланхолійно троячкою даєш знак. Ударник, електронний асенізатор — піаніно під током, гітари, бубон як вріжуть:
Леді, леді, леді, Леді, леді, леді, Ух!Дівулі, по-нашому герли,— в коло, та стегнами, стегнами — круть, верть! Хлопці рвуть на грудях капронові мережива — і туди ж. Регбі!
Да! А якраз прислали до нас у Дачний училку молоду, щоб по-англійському шкетів мучила. Строга! Але такої красоти я ніде не бачив. Журнальчик один роздобув, «Плебей» називається, там американські кралі в натуру роздягнені. То ті місісіпочки проти училки нашої, як кози. Хлопці біля неї закрутилися, як мошва при торшері. Тут я попередив, що скелета школі пообіцяв подарувати. Висушеного. І всі ласі одразу від училки відпали. Женюсь! — вирішив.
Да! Тоді якраз грандіозний випивон намітився. Сусідка Мотря Карпівна, передова помідорна женщина, дочку-студентку заміж видавала за доцента-сироту. Мене запросила, бо фірма!
—
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Інтерв’ю з колоритним дідом», після закриття браузера.