Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Зірка КЕЦ 📚 - Українською

Читати книгу - "Зірка КЕЦ"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зірка КЕЦ" автора Олександр Романович Бєляєв. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 61
Перейти на сторінку:
X. У директора

Кабінет директора дещо різнився від інших кімнат, які я бачив. Біля вікна стояв стіл з надзвичайно тонкого алюмінію. Сам директор сидів на такому ж легкому алюмінієвому кріслі, пристебнувшись ремінцем. На столі — папки, прикріплені автоматичними защіпками. Коло столу — алюмінієвий обертовий стелаж для книжок і папок. Через те, що на Зірці існувала невеличка штучна вага, всі ці предмети, хоч і «лежали» на місці, але могли розлетітися від найменшого подуву, і тому були прикріплені. Без звички, мабуть, дуже незручно працювати в таких умовах. На столі апарати внутрішнього телефону і радіо. Багато кнопок з номерами.

Директорові було не більше як тридцять років. На ньому, як і на всіх, був «купальний» костюм. Поголена голова, темно-бронзове тіло, ліловий рум’янець на щоках, орлиний ніс, виразисті великі чорні очі. Дуже красивий чоловік. Він приязно кивнув мені головою, але руки не простягнув. На Кеці потискання рук скасовано.

— Як ви себе почуваєте в наших умовах, товаришу Артем’єв? Чи не терпите від недостачі кисню? — спитав він.

— Нібито починаю звикати, — відповів я. — Але тут у вас прохолодно і повітря розріджене, як на найвищих горах Землі. Важкувато дихати.

— Звикнете, — відповів він. — Як бачите, я почуваю себе чудово. Не те що на Землі, — він посміхнувся. — Я там був приречений на смерть. Була третя стадія туберкульозу. Крововиливи. Мене мало не на носилках внесли в ракету. Тепер здоровий, як бик. Зірка Кец робить ще й не такі чудеса. Це першокласний курорт. Перевага його перед земними в тому, що для кожної людини можна створити найкращий для неї клімат.

— Але як же вас прийняли на Кец з відкритими формами туберкульозу? — здивувався я. — Адже такий суворий добір…

— Це був виняток для потрібної людини, — усміхаючись, сказав він. — Мене перевезли в особливій санітарній ракеті і тут довго витримували в ізоляторі, аж поки не зникли останні сліди активного процесу. Наш лікар, шановна Ганна Гнатівна Меллер, клопочеться про відкриття спеціальних надземних санаторіїв для кісткових хворих. Вона вже робила досліди. Разючі наслідки! Подумайте тільки: ніякого тиснення на руйновані туберкульозним процесом кістки. Ніяких гіпсових корсетів, милиць. Надзвичайно інтенсивне ультрафіолетове проміння сонця. Повне дихання шкіри. Морське повітря, — нема нічого простішого створити його в наших умовах. Абсолютний спокій, харчування. Безнадійні форми виліковуються за найкоротший строк.

— Але на Землю їм повертатися рисковано?

— Чому ж, якщо процес закінчився. Багато повернулось, і почувають себе прекрасно. От хворим на легені, тим треба стерегтися. Один поспішив повернутися. На Памірі почував себе непогано, а як спустився з гір — крововилив. Довелось повернутися на Зірку. Але він просто строку не витримав. Меллер попереджала його. Одначе, ми з вами захопились медичними розмовами… Біологи нам дуже потрібні Ви самі побачите, скільки тут роботи. В першу чергу, звичайно, треба налагодити постачання Зірці фруктів та овочів з власної оранжереї. З цим успішно справляється наш «городник» Андрій Павлович Шликов, але ж ми розширяємо небесні володіння. На Землі люди можуть розселятися тільки в чотирьох напрямах: на схід, захід, північ і південь. А тут ще вгору і вниз. В усі боки. От ми поступово і обростаємо, в першу чергу підсобними підприємствами. Нову оранжерею будуємо. Там працює помічник Шликова — Крамер.

— Я вже знайомий з ним.

Директор кивнув головою.

— Так от… — сказав він і махнув олівцем, який вертів у руці.

Олівець виприснув з пальців і полетів по кривій повз мене. Щоб впіймати його на льоту, я зробив такий рух, ніби хотів сісти навпочіпки. Ноги мої відірвалися від підлоги, коліна піднялися до живота, і я завис у повітрі, поволі спускаючись. Минула добра хвилина, поки ступні моїх ніг торкнулися, нарешті, «підлоги».

Директор усміхнувся.

— Тут речі неслухняні, тільки й чекають нагоди, щоб утекти. Так от. Ми розводимо фрукти і овочі в невагомому або майже в невагомому просторі. Ви подумайте, скільки для біолога відкривається цікавих проблем! Як виявляється в рослинах, при відсутності ваги, геотропізм? Як поділяються клітини? Як відбувається обмін речовин, рух рідин-соків? Як впливає ультракоротке проміння? Космічне проміння? — директор махнув рукою. — Всього не перелічиш. Шликов робить відкриття за відкриттям. А тварини! Ми будемо розводити і їх. У нас уже є декілька дослідних. Адже така надземна лабораторія — скарб для вченого, який любить свою справу. Бачу, і у вас очі розгорілись.

Я не бачив своїх очей, але слова директора справді-таки дуже мене зацікавили. Признаюся, в цю мить я забув про Вірменію, навіть про Тоню, про те, що привело мене на Зірку Кец. Це якось відступило на другий план. Зірка Кец стала самоціллю. Я міг тільки бути вдячний Тоні, що вона захопила мене в цю дивовижну подорож, в цей новий, недосліджений світ, де для допитливого розуму такий безмежний простір.

— Я горю бажанням почати роботу!

— І ви завтра ж почнете її, — сказав директор. — Але поки що не тут, не в оранжереї. Ми організуємо наукову експедицію на Місяць. Полетять: наш старий астроном Федір Григорович Тюрін, геолог Борис Михайлович Соколовський і ви.

— Але для чого ж біолог? — здивувався я. (Признатись, почувши про політ на Місяць, я згадав Тоню. Залишити її, можливо, надовго, не знати, що діється тут без мене…) — Адже Місяць зовсім мертва планета.

— Треба думати, що так. Але не виключена можливість… Ви докладніше поговоріть з астрономом. У Федора Михайловича є про це деякі припущення, — директор посміхнувся. — Старик наш трохи схибнувся. У нього є один пунктик — філософія. «Філософія руху». Боюся, що він заговорить вас. Але в своїй галузі він найвидатніша величина. Що ж робити? Під старість люди часто мають «хобі», як кажуть англійці, — свій коник. Уатт, наприклад, конструював апарат для копіювання скульптурних витворів. Це була його стареча розвага. Летіть зараз же до Тюріна і познайомтеся з ним. Цікавий стариган. Тільки не давайте йому говорити багато про філософію, — директор натиснув одну

1 ... 19 20 21 ... 61
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зірка КЕЦ», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зірка КЕЦ"