Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Війни художників 📚 - Українською

Читати книгу - "Війни художників"

297
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Війни художників" автора Станіслав Стеценко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 202 203 204 ... 215
Перейти на сторінку:
очі й ляснувши долонею по щитку приладів. — Сходив у кіно? Англієць?

— Касирка підтвердила. Сказала, що не розуміється на уніформі!

— Але ж він мав узяти квиток…

— Сказав, що попросив одну марку в якогось солдата…

— Scheisse!

Вони обоє розреготалися.

— Усе було б зовсім весело, якби його арешт записали нам, а не «другому». А так нам знову не пощастило. Премії не буде. Добре, ти пильнуй, а я погортаю газету.

Краузе розгорнув «Dienst aus Deutschland»:

— Цікаво. Знову повісили поляка, який працював на фермі й спав із фермеркою. Я б повісив поряд і фермерку також.


* * *

Т е л е г р а м а

№ 1212 від 24 червня


Надіслано: Москва, 24 червня 1940 — 18 год. 50 хв.

Отримано: Берлін 25 червня 1940 — 1 год. 00 хв.


Посол Шуленбург — в імперське МЗС Німеччини


22 червня було передано по радіо, а 23 червня опубліковано в радянській пресі повідомлення ТАРС:

«Останнім часом у зв’язку зі вступом радянських військ у межі прибалтійських країн поширюються чутки про те, що на литовсько-німецькому кордоні сконцентровано 150 радянських дивізій, що таке зосередження радянських військ викликане невдоволенням Радянського Союзу успіхами Німеччини на Заході.

Різні варіації цих чуток повторюються останнім часом ледь не щодня в американській, японській, англійській, французькій, турецькій, шведській пресі.

ТАРС уповноважене заявити, що всі ці чутки — безглуздя, яке не відповідає дійсності. У прибалтійських країнах перебуває не 150 радянських дивізій, а лише 18 дивізій, причому ці дивізії зосереджені не на литовсько-німецькому кордоні, а в різних районах трьох прибалтійських республік і мають на меті не тиск на Німеччину, а створення гарантій для реалізації пакту про взаємодопомогу СРСР із цими країнами.

У СРСР вважають, що поширювачі цих безглуздих чуток переслідують мету — кинути тінь на добросусідські радянсько-німецькі стосунки. Поширювачі чуток, очевидно, не здатні усвідомити, що стосунки, що склалися між СРСР і Німеччиною в результаті укладення пакту про дружбу і ненапад, не можна похитнути ніякими чутками, тому що вони відповідають корінним державним інтересам СРСР і Німеччини».


Шуленбург


Т е л е г р а м а

№ 1364 від 13 липня


Надіслано: Москва, 13 липня 1940 — 21 год. 17 хв.

Отримано: Берлін 14 липня 1940 — 9 год. 15 хв.


Посол Шуленбург — в імперське МЗС Німеччини


Терміново!

Секретно!


Молотов повідомив мене сьогодні, що британський посол в СРСР Кріппс на прохання британського уряду був прийнятий Сталіним.

За особистою вказівкою Сталіна Молотов вручив мені детальний звіт-меморандум про цю бесіду, як доказ своєї дружби і поваги до Німеччини та її фюрера Адольфа Гітлера. Кріппс зробив запит про позицію радянського уряду з наступних питань:

— Британський уряд переконаний у тому, що Німеччина бореться за гегемонію в Європі й прагне поглинути всі європейські країни. Це є для Радянського Союзу такою ж небезпекою, як і для Англії. Тому обидві країни повинні прийти до згоди з проведення спільної політики самозахисту проти Німеччини й відновлення європейського балансу сил. Англія прагнула б торгувати з Радянським Союзом за умови, що англійські товари не будуть перепродаватися Німеччині.

Відповіді Сталіна були такими:

— Радянський уряд цікавиться подіями, що відбуваються в Європі, але він, Сталін, не вважає, що Європі загрожує гегемонія якої-небудь однієї країни, і не вважає, що Німеччина має намір поглинути Європу. Сталін не вважає також, що військові успіхи Німеччини становлять загрозу для СРСР і його дружніх відносин з Німеччиною. Радянський Союз не проти торгівлі з Англією, але він заперечує право Англії або будь-якої іншої країни втручатися в добросусідські німецько-радянські відносини. Радянський Союз, відповідно до умов договору, буде експортувати в Німеччину кольорові метали, придбані ним за кордоном, тому що Німеччина потребує цих металів для виробництва військових матеріалів, котрі вона поставляє в Радянський Союз. Якщо Англія не визнає цих умов, торгівля між Англією й Радянським Союзом неможлива.


Шуленбург


Т е л е г р а м а

№ 175

Відправлено: Берлін, 14 липня 1939 — 22 год. 53 хв.

Отримано: Москва, 15 липня 1939 — 4 год. 40 хв.


Імперський міністр закордонних справ Ріббентроп —

послу Шуленбургу


Дуже терміново

Особисто послові


Я прошу Вас особисто зв’язатися з паном Молотовим і передати йому наступне:

1. Ідеологічні розбіжності між націонал-соціалістичною Німеччиною і Радянським Союзом були єдиною причиною, за якою в попередні роки Німеччина й СРСР були у ворожих таборах. Події останнього періоду показали, що різниця у світоглядах не перешкоджає встановленню нового й дружнього співробітництва.

2. Немає ніякого сумніву, що сьогодні німецько-радянські відносини прийшли до поворотного пункту своєї історії. Рішення, які будуть ухвалені у найближчому майбутньому в Берліні й Москві щодо розвитку цих відносин, будуть протягом багатьох наступних поколінь мати вирішальне значення для німецького й радянського народів.

3. Імперський уряд і Радянський

1 ... 202 203 204 ... 215
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Війни художників», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Війни художників"