Читати книгу - "Полон"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Полон" автора Марія Сидорчук. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 28
Перейти на сторінку:
ще ніколи до того.

Образи, непорозуміння, недовіра — все стало дріб’язковим та несуттєвим. Лише ця мить, остання мить життя мала вагу. Хлопець обома руками схопив голову Дівчини і притиснув її губи до своїх. Вона відчула його через пакет, який затуляв обличчя, відчула його погляд, його пристрасть та ніжність.

Хлопець підняв дівчину на руки й пішов далі. Його хитало вітром. Руки заливало кров’ю коханої, але він уперто йшов уперед.

— Знову мій переміг, але красиво пішли, — задоволено бовкнув Сухий та розвернувся до сараю.

— Нафіга ти мою підстрелив? — гаркнув навздогін йому Хімік.

— Куля лягла так, доля. Що поробиш? — гигикнув Сухий. — Виставу скінчено, то я піду, бо змерз.

Сухий підійшов до пташиної годівниці, сипнув туди хлібних крихт і зник за дверима їхнього «офісу».

Хімік іще кілька секунд спозирав за парою, а потім пішов за сарай, бо давно хотілося до вітру.

13

На дворі знову гримнуло, й зі стелі посипалася солома й земля. Жінка пригнулася від звуку розірваної міни, але попри страх підійшла до Журналіста. Вона прикрила йому очі, тихо помолилася та наблизилась до Льотчика, який лежав на соломі й відсутнім поглядом дивився у стелю, немов живий мрець. Жінка присіла поруч, взяла його рука і почала гладити.

— Це добре, що ви такий впертий... Добре... У вас є характер, принципи. Адже зараз майже не залишилося чоловіків із принципами. Ви мене чуєте?

Льотчик хитнув головою на знак згоди.

— А давайте на «ти»? На «ти» якось ближче...

Неочікувано різко підхопився Місцевий. Він підскочив до Жінки та театрально заволав:

— Дивіться, це безкоштовний концерт! Це концерт! Двоє здохли. На «ти»? Ні, не ввічливо якось, а давайте на «ви». О’кей, давайте на «ви».

Музикант мовчки дивився на них з кутка та крутив бляшанку з камінцями. Йому дуже хотілося зіграти щось веселе, заспокоїти всіх, але він передумав і, жбурнувши свій чудернацький музичний інструмент вбік, відвернувся до стіни.

Жінка тримала Льотчика за руку й не дивилася на Місцевого. Це ще більше розпалило його образу, і він почав репетувати, тикаючи пальцем то в бік Журналіста, то в бік Пораненого:

— Онде лежить один, з ним можеш на «ти»! Під стінкою інший на підході, з ним теж скоро зможеш на «ти»!

Льотчик набрав у долоню тирсу, нервово стиснув кулак. Було видно, що його бісять слова Місцевого. Він хотів щось сказати, але з рота вирвався лише хрип.

Жінка ж робила вигляд, що не чує Місцевого та пошепки продовжувала розмову з мовчуном.

— Ти сильний, ти дуже сильний. Чуєш, ти дуже сильний. Терпи, ми виберемося звідси.

Той відвернувся від Жінки та до болю стиснув губи. Обличчя його зблідло, під очима виступили сині кола, а серце бухкало так сильно, що, здавалося, в його грудях б’є барабан.

— Дарма ви не хочете зі мною розмовляти. Їй-богу, дарма. Я ж бачу, що ви хочете мені щось сказати. І ви чудово мене чуєте. Ніхто не хоче говорити. Дуже дивно все. Дуже дивно. Розумію, ви мовчите, але вони теж мовчать. Як же так? Ось у вас... у тебе є діти? А в мене є. Тільки я не знаю, де він, тобто я гадала, що знаю. Тепер не знаю.

Льотчик повернувся до Жінки, потім нахилився до неї та щось сказав на вухо пошепки.

14

Хімік повернувся в кімнату розлючений. Сухий зустрів його лежачи на нарах з айфоном в руках. Сухий грав у «Тетріс». Він добряче підсів на цю гру за час роботи на «базі відпочинку» й проходив перші рівні без особливих труднощів. Та наразі він ішов на рекорд, тому відволікатися не дуже хотілося, рівень був надважким та відповідальним.

Хімік щось шукав у власному бушлаті, затим почав ритися в речах, які ще кілька годин тому акуратно вклав у картату сумку. Потім підійшов до полиці, де вони складали свої боєприпаси, взяв кілька гранат і спакував їх до інших речей. Втрамбував сумку, й спробував її застебнути. Блискавка не сходилася, тоді він вийняв одну гранату й поклав у кишеню піджака. Після цього сумка підкорилася.

Сухий з підозрою зиркав на Хіміка. Вочевидь, той щось задумав, а він, керівник проекту, і не в темі, і не на паях.

Фігурки в «Тетрісі» почали стрімко накопичуватися, і Сухий уже не встигав їх вкладати в рівні штабелі. Ще кілька спроб врятувати ситуацію, але марно. Гра скінчилася. Результат виявився пристойним, але рекорду не досягнуто. Сухий сів на лежанці й звернувся до Хіміка:

— Чуєш, може, відіграєшся? Відіграєшся, га?

— Ти ще не награвся?

— А що тут ще робити? Завтра все одно всіх треба того...

— Маєш рацію. А де ти бронік надибав? — спитав Хімік Сухого, передивляючись усе, що втрапляло під руку.

— З Пораненого зняв, а що?

— Чужі речі брати недобре, — менторським тоном сказав Хімік.

1 ... 21 22 23 ... 28
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Полон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Полон"