Читати книгу - "Лицарі сорока островів, Сергій Лук'яненко"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Слідом за Толиком, який несподівано грубо розштовхав хлопців, я втиснувся у гурток.
На мармуровій терасі, яка стала багряною, як сонце, що заходить, лежали Ромка та Ігор. Той, який просто Ігор… У Ромки була рана в грудях — вузенька смужка із запеклою кров'ю. А в Ігоря щось із головою, щось таке страшне, що я не зміг подивитися уважніше. Мене почало нудити.
Сержан раптом схопив Тимура за плечі:
- Де Остап?
Я не відразу зрозумів, що він про Ігоря Довгого, його прізвище було Остапенком.
— Він стрибнув із мосту. Його поранили… — Тимур спробував звільнитися з Сержанових рук, це в нього не вийшло. Він додав: - Смертельно поранили.
- Де Костя? - ніяк не реагуючи на його слова, спитав Сержан.
- Він у замку, - відповіла Ріта. — Мабуть, теж… У нього стріла сидить у грудях, ми витягувати побоялися…
Сержан закричав голосом, що змінився:
— А ти чому живий, Тимуре? Вони дійшли до замку, а ти драпав?
— Облиш його! - Рита відштовхнула Сержана. - Тім усе робив правильно. Охолонь.
Ілля тихо сказав:
— Чого лаятись тепер усім кришка…
10. БОЖЕВІЛЬНИЙ КАПІТАН
Ми поховали хлопців у далекому кінці острова, за лісом. Кріс та Малек, вони прийшли, як тільки село сонце, допомогли Сержану та Янушу рити пісок. Неглибоко, бо під піском був камінь. Я стояв осторонь і з жахом думав, що на їхньому місці міг опинитися і я. Адже на цей міст спочатку випало йти саме мені… Я майже не знав загиблих хлопців: ні Ромку, ні обох Ігор, просто не встиг ще подружитися з ними. Але ми б потоваришували, я це відчував. Ігор-довгий був моїм ровесником, Ромка з Ігорем хоч і молодший, але вони були веселими хлопцями і ще вранці над усіма кепкували. Тільки мені це було незрозуміло, я нікого з них не знав.
Я не хочу брехати, що мені було дуже гірко. Якби вбили Кріса, чи Толика, чи Ігорка, ось тоді я б заплакав, і не від страху, а від жалю. А зараз я мав такий стан, ніби при мені на вулиці когось збила машина. І шкода, і метушишся, намагаючись допомогти, хоча знаєш, що через день-другий у пам'яті не залишиться болю. Я сердився на себе за такі думки і все намагався відчути справжнє горе. Але нічого не виходило. В мені були тільки страх, співчуття до мовчазного Тимуру, що стоїть поруч, цей самий несправжній жаль, та ще сором перед Ромкою та Ігорем, що я не можу отак розплакатися, як Толик. Потім ми ще трохи постояли, не наважуючись йти, немов кинути хлопців одних було б зрадою. Януш тихо шепотів, і я вирішив, що він молиться. У Польщі багато хто вірить у Бога.
…Вже у замку Тимур розповів, як усе було. Вони одразу з самого ранку відчули недобре. Зазвичай тридцятий острів виставляв на міст трьох-чотирьох, а сьогодні прийшли семеро. Але до самого вечора «тридцятка» у бійку не лізла. Напевно, вичікували, поки хлопці розслабляться. І дочекалися. Залишалася якась година чергування, коли один із хлопчаків із тридцятого острова став йти назад, до свого замку. То був обман. Він відійшов кроків на п'ять, за ним перестали стежити, а раптом різко повернувся і вистрілив з арбалета. Стріла потрапила в плече Ігореві-довгому, але той таки вистрілив у відповідь, і вдало: ворог упав, або вбитий, або тяжко поранений. Але «тридцятка» мала ще одного арбалетника, він вистрілив в Ігоря і потрапив йому в голову. Ігор упав, він одразу знепритомнів. Його вдарили по обличчю ще раз, мечем, але тут Ромка кинувся вперед і заколов одного з нападників. Інші почали відступати, і Ромка кинувся слідом, не зрозумівши, що буде один проти п'ятьох. Його вдарили в груди, настиг Тимур і відтяг Ромку назад. Становище було моторошним. Один Ігор був поранений у руку, інший непритомний, а у Ромки кров навіть не текла, а вирвала з рани. Мабуть, удар прийшовся по якійсь посудині, і Ромка, хоч і залишався свідомим, але слабшав з кожною секундою. Тоді Ігор-Довгий взяв меч у ліву руку і наказав Тимуру відводити поранених. Ігоря доводилося нести на спині, Ромка спочатку йшов сам. Потім він ослаб, і Тимур почав волочити обох, добре ще, дорога йшла
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лицарі сорока островів, Сергій Лук'яненко», після закриття браузера.