Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ти чуєш, Марго?.. 📚 - Українською

Читати книгу - "Ти чуєш, Марго?.."

444
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ти чуєш, Марго?.." автора Марина Гриміч. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 39
Перейти на сторінку:
шеф, у якого жили родичі у Львові і в Кар­патах. У плани експедиції не входило опитування міського населення. Однак віддаючи данину шефовому сантимен­ту до Львова, всі погодилися провести в цьому місті кілька днів.

Оселилися в милому, давно не ре­монтованому особнячку, половина яко­го належала шефовому батькові панові Роману, а по його смерті мала перейти у спадок шефу. Батько й син були варті один одного. Побачивши їх за столом ра­зом, Марго сказала: «Який стовп — та­кий тин, який батько — такий син».

Пан Роман був художником і трива­лий час вів богемний спосіб життя.

Вечеряли під вальси Штрауса за ве­ликим столом з білосніжною накрохма­леною скатертиною, зі столовим сріблом і старим польським, а може, навіть ав­стрійським сервізом.

На «зупі» (тобто на «першій страві») стало зрозуміло, що панові Роману Мар­го впала в око. Він кілька разів запро­понував їй позувати, причому її катего­ричні відмови його зовсім не бентежили.

— Пані має такі очі... Пані має таку лінію носа... Якщо він скаже «Пані має такі фор­ми...» — я його вб’ю!

— Тату! — попередив його син. — Пані має такий норов, що не встигнеш отямитися, як заробиш по писку!

— Пані така прикра? — здивувався старий батяр.

— Пані є гонорова... — втрутився в розмову Андибер.

Пан Роман перекинув свою увагу з Марго на Андибера.

— О, пан має таку поставу... Пан має такі мужні вилиці... Пан має такі руки... Як пана кличуть? Бува не Голотою?

— Андибером, — відмовив той.

— Йой! Пан, певно, жартує!

— Та ні, тату! Його справді так звуть, — з повним ротом озвався шеф.

Пан Роман, затамувавши подих, по­чав стежити за кожним порухом Анди­бера. Дивуватися було чому. З коропом у сметані Андибер так елегантно роз­правився за допомогою ножа і виделки, що скелет можна було здавати в зооло­гічний музей для вивчення. При цьому всі кісточки, які не трималися при хреб­ті, а були у філе риби, були філігранно викладені на тарелі у вигляді східного орнаменту. Пан Роман уже їсти не міг. Він насолоджувався спостеріганням. На десерті, коли Андибер, закинувши ногу на ногу, пив каву, тримаючи в руках ма­леньку філіжаночку на маленькій та­рілочці, батько шефа не витримав: він схопив папір і почав рвучко накидати олівцем ескізи.

* * *

Надвечір дихнуло сирістю. Пан Ро­ман розпалив камін, запалив свічки і продовжував малювати. Товариство мирно бесідувало, планувало маршрут, вносило правки в питальник. Марго вклала малого спати і повернулася до вітальні. Повільно потягували вино, розглядали картини пана Романа, слу­хали його лекцію про мистецтво лінії. Старовинний годинник пробив дванад­цяту. До вітальні зайшла стара пані в довгій білій нічній сорочці з рюши­ками, у шляфроку і спальній шапоч­ці. Вона шаркала капцями по підлозі, кашляла і щось бубоніла грубим голо­сом, здається, німецькою мовою. Абсо­лютно не звертаючи ні на кого уваги, вона загасила свічки й камін та пішла собі геть.

— А це хто? — поцікавився Спиридо­ненко.

— Це графиня Цигельдорф, колиш­ня власниця вілли.

— Як-як?

— Ну, домашній привид. Вона щоно­чі так робить.

Усім стало не те, щоб моторошно, а так, трохи лячно, адже шеф їх дещо за­гартував полтавськими пригодами. Що­правда, розмова далі вже не клеїлася.

Пан Роман, зрозумівши, чому пу­бліка зненацька принишкла, вирішив якось розрядити напругу:

— Йой, прошу не зважати. Пані ще при життю була не в собі. Вона згоріла живцем у кльозеті. Не змогла чи не схо­тіла відімкнути двері. Тож тепер щове­чора гасить огень. Вона сумирна пані.

Нікому шкоди не завдає. Як Гриць був малим, вона все відбирала у нього сір­ники, щоб не бавився вогнем. Пильну­вала, щоб не палив у закапелках.

Шеф ствердно кивав головою.

Панові Роману здавалося, що так він заспокоїв гостей. Але це тільки йому так здавалося. Марго про всяк випадок ки­нулася до сина, що спав у спальні на­горі. За нею пішла й решта. Пан Роман показав кімнати, де хто спатиме. Марго з Леською і Свєткою та малим Андрій­ком розташувалися у старій спальні. Марго, обійшовши два ліжка з чорно­го дерева, що стояли впритул, зрозумі­ла, що на них колись відпочивала пані Цигельдорф. Якось серед ночі графині припекло, і вона, нічого не підозрюю­чи, встала і, шаркаючи пантофлями, у шляфроку пішла до туалету. А ліжко аж до ранку зберігало тепло її старечого тіла.

— Ви як хочете, дівчата, але я з ма­лим спатиму на розкладачці, — сказала Марго.

— Ноу проблем, — сонно позіхнули ті.

Марго звикла спати на краєчку ліж­ка в незручній позі. Тож вузька розкла­дачка і малий не завадили їй виспатися. Прокинулася вона від того, що Леська і Свєтка роздратовано її будили:

— Вставай, сплюхо! Розіспалася!

— А чого такий алярм?

— Сніданок подано!

Марго підхопилася, за три хвилини, як в армії, зібралася і спустилася рипу­чими сходами до вітальні.

За столом панувала гнітюча мовчан­ка. Чоловіків не було. Одні дівчата.

— Перепрошую за спізнення. Так со­лодко спалося!

У відповідь — нічичирк. Стіл знову ж таки накритий білою накрохмале­ною скатертиною — новою, — відзна­чила про себе Марго. Апетитно пахла кава у срібному кавнику. На столі па­рував зелений омлет. Зі шпинатом! — знову ж таки відзначила Марго. Ось вона, знаменита львівська вишука­ність!

Дівчата мовчали і без апетиту колу­пали омлет.

— Смакота! — урочисто оголоси­ла Марго. — Хто готував? Певно, пан Роман?

— Пані фон Цигельдорф, — зло відказала Свєтка. Марго розсміялася на дотепний жарт.

— Я не жартую, — спохмурніла Свєтка.

— Що, ви знову відвідали «той світ»? Я — ні, — безтурботно заявила Мар­го. — Я спала як убита.

— Зате ми не склепили повік!

— Що, пані Цигельдорф нагнала з ліжка? Ха-ха-ха!

— А ти звідкіля знаєш, ти ж спала «як убита», — єхидно процідила Свєт­ка.

— Логіка. Я навмисне не лягала в те ліжко. Й дурному зрозуміло, що то її ложе.

— А чого нам не сказала?

— Хіба й так не ясно? А де всі?

— Пішли з баронесою фон Цигель­дорф і не повернулися, — без ентузіаз­му заявила Леська.

— Вона, здається, графиня, — заува­жила Марго.

— Яка різниця!

— Так куди вони пішли?

1 ... 21 22 23 ... 39
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ти чуєш, Марго?..», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ти чуєш, Марго?.."