Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Кампанелла - Місто Сонця, Томмазо Кампанелла 📚 - Українською

Читати книгу - "Кампанелла - Місто Сонця, Томмазо Кампанелла"

187
0
13.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Кампанелла - Місто Сонця" автора Томмазо Кампанелла. Жанр книги: 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 22 23
Перейти на сторінку:
Катерина Медічі (1519 -1589) - з роду флорентійських Медічі, французька королева, дружина Генріха II, значною мірою визначала державну політику в період правління своїх синів Франціска II, Карла IX та Генріха III, покровителька літератури і мистецтв. Б'янка Капеллі (пом. 1587 р.) - дружина великого герцога тосканського Франціска. Маргарита Пермська (1522 -1586) - позашлюбна дочка Карла V; в 1559 -1567 роках була іспанською намісницею Нідерландів. В історії відомі дві шотландські Марії: Марія Гіз (1515 -1560) - дружина Якова V, яка жорстоко переслідувала протестантів, і славнозвісна Марія Стюарт (1542 -1587). Яку з них мав на увазі Кампанелла, важко сказати. Ізабелла (1450 -1504) - королева Кастілії, дружина іспанського короля Фердінанда V.

113 - Перший рядок поеми Л. Аріосто «Несамовитий Роланд»: «Оспівую дам, рицарів, битви і кохання».


114 - Vossignoria - ваша милість (лат.).


115 - Екзальтація й троїстість - астрологічні терміни, що служать для визначення властивостей планет залежно від їхніх положень у певних сузір'ях зодіаку.


116 - Апогей Сонця - точка літнього сонцестояння в сузір'ї Рака.


117 - Секта Сетіфа - Яку секту мав на увазі Кампанелла і якого Сетіфа, важко відповісти. У виданні 1643 р. фігурує не Сетіф, а Ксеріф. Можливо, під цим ім'ям слід розуміти титул правителів Марокко Шафір - «вельможний», «шановний».


118 - Секта Алі (названа так від імені зятя Магомета), або шиїзм, найбільш нині розповсюджений в Ірані; його відгалуженням є суфізм - містично-аскетична течія в ісламі, яка виникла у XVIII ст. Послідовники суфізму - суфії - заперечують складну обрядність ортодоксального ісламу, проповідують містичне злиття людини з богом через аскетизм і внутрішнє самовдосконалення. Назву свою секта ця одержала від слова «суфій», що означає «одягнений у власяницю», а не від якогось Софія.


119 - Згубна єресь - мається на увазі протестантизм.


120 - Згідно з ученням Клавдія Птолемея, кожний континент і кожна країна перебувають під впливом якоїсь планети або сузір’я.


121 - Справедливо відзначає Ф. Петровський у примітках до свого перекладу «Міста Сонця» (с. 169), що «по суті мова йде не про нову астрономію, а про нову астрологію, згідно з якою властивості й сили, приписувані одним сузір'ям зодіаку в північній півкулі, стають властивостями і силами сузір'їв, діаметрально протилежних у південній півкулі. Такий перерозподіл зрозумілий, якщо згадати, що пункт нашого весняного рівнодення буде для південної півкулі пунктом осіннього рівнодення і т. д.».


122 - Астрологи твердили, що всі планети мають свої «доми», або житла, в окремих сузір'ях зодіаку. Якщо домом Сонця в північній півкулі є сузір'я Лева, то в південній - домом виявиться протилежне йому сузір'я Водолія.


123 - Учені вважають, що Кампанелла мав тут на увазі самого себе і муки, які йому довелося витерпіти у в'язницях. Про це він згадував так: «Я пройшов ув'язнення в п'ятдесяти різних камерах і сім разів був підданий найжорстокішим катуванням. Останній раз тортури тривали 40 годин підряд».

1 ... 22 23
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Кампанелла - Місто Сонця, Томмазо Кампанелла», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Кампанелла - Місто Сонця, Томмазо Кампанелла"